Фізичні та моральні страждання мирного населення під час бойових дій можуть стати тригером як нових випадків депресії, так і загострень/рецидивів у людей, які мали епізоди цієї хвороби у минулому, ще до початку війни. У цьому разі депресія загрожує не тільки тим мирним жителям, які опинилися у зоні бойових дій, а й тим, хто перебуває на тій території країни, що зазнала нападу, якої війна безпосередньо не зачепила.
Депресія і постійне необґрунтоване відчуття тривоги можуть виникати одночасно. Учені повідомляють, що 45 відсотків людей з одним психічним захворюванням відповідають критеріям двох або більше розладів психіки. Одне дослідження показало, що половина людей з тривогою чи депресією мають й інший з цих двох розладів.
Психічний та емоційний розлад, відомий як підліткова депресія, медично нічим не відрізняється від депресії дорослих. Однак симптоми депресії у підлітків можуть проявлятися інакше, ніж у дорослих.
На жаль, діти дійсно можуть страждати на депресію. Дитяча депресія відрізняється від звичайних нетривалих спадів настрою та повсякденних негативних емоцій, які діти переживають у процесі свого розвитку.
У світі понад 300 мільйонів людей різного віку страждають від депресії. Вона відрізняється від звичайних перепадів настрою і короткочасних емоційних реакцій на різні життєві події.
Серед близьких і друзів будь-якої людини можуть зустрітися люди, які страждають на депресію. Та допомога і підтримка, яку здорова людина може надати іншій людині, змученій депресивним розладом, є неоціненними; головне – робити це якомога ефективніше і водночас не припускатися поширених помилок.
Депресія здатна виснажувати життєві сили людини, зумовлюючи відчуття постійної втоми та нездатність до повноцінного переживання емоцій. Це може знизити загальний тонус організму і навіть пригнічувати бажання звернутися по медичну допомогу.
Бувають дні, коли вранці не терпиться встати з ліжка в очікуванні нових цікавих подій. Але частіше все ж хочеться поніжитися в ліжку довше. Проте, людям, які страждають на депресією, ранковий підйом дається тяжко не тому, що хочеться трохи довше поніжитися в ліжку.
Ми часто чуємо про те, що надлишок сонячних променів шкідливий для шкіри. Але, в той же час, сонячне світло дуже корисне, як для здоров'я в цілому, так і для емоційного стану людини. Сонячне світло сприяє виробленню гормону серотоніну, який називають гормоном щастя і гарного настрою.