Близько 30% пацієнтів з депресією погано або ніяк не реагують на правильну терапію. Депресія, яку не лікують або яка не піддається лікуванню, може з часом перерости у психічні розлади. Для успішнішого лікування депресії, крім медикаментозної терапії, потрібна фізична активність, правильне харчування, повноцінний сон, чергування роботи й відпочинку та уникання шкідливих звичок.
Антидепресанти призначає лише психіатр, психотерапевт та деякі лікарі первинної ланки. Про вибір препарату для лікування депресії, його дозування, поєднання, побічні дії та тривалість прийому розповідає професор у відео. Лікування депресії у дітей здійснюється переважно немедикаментозними методами, адже існує всього три антидепресанти, дозволені для застосування у дітей.
Депресія – це стан когнітивного емоційно-вольового зниження у людини і втрата задоволення від звичного способу життя. Діагностувати депресію на загальноклінічному прийомі можливо. Існують класичні скринінгові шкали, скринінг-тест на тривогу та на депресію, а також біологічні маркери (еозинофіли, діазепамова проба, визначення кортизолу).
У даному випуску програми лікар розповідає про клінічні випадки з його практики і лікування депресії, тривожно-депресивного розладу. Для успішнішого лікування депресії, крім медикаментозної терапії, потрібна фізична активність, правильне харчування, повноцінний сон, чергування роботи й відпочинку та уникання шкідливих звичок.
Лікування депресії у дітей здійснюється переважно немедикаментозними методами, адже існує всього три антидепресанти, дозволені для застосування у дітей. Проте найголовніше – профілактика депресії, яка полягає у помірній фізичній активності на свіжому повітрі, правильному харчуванні, повноцінному сні та недопустимості шкідливих звичок.
Затяжна депресія – це тривала, погано пролікована депресія. 30% пацієнтів з депресією погано або ніяк не реагують на правильну терапію. Затяжна депресія може з часом перерости у психічні розлади. Для успішнішого лікування депресії, крім медикаментозної терапії, потрібна фізична активність, правильне харчування, повноцінний сон, чергування роботи й відпочинку та уникання шкідливих звичок.
Для подолання депресії пацієнту необхідно працювати в трьох напрямках: організувати правильне харчування, налагодити сон і роботу; працювати з психологом або психотерапевтом; призначення медикаментозної терапії. Вплив цих чинників на одужання – 33%+33%+33%.
Для профілактики депресії людині потрібна фізична активність, правильне харчування, повноцінний сон, чергування роботи й відпочинку. Дуже важливо навчитися «амортизувати» стреси та уникати шкідливих звичок.
Жінки, які намагаються і не можуть завагітніти, перебувають під великим тиском обставин, близьких людей, родини, а також своїх думок (втратити чоловіка, неможливість реалізувати себе в ролі матері). Це все призводить до розвитку різноманітних психічних розладів (ОКР, депресія) та підвищення тривожності.
Виявити біохімічне підґрунтя в розвитку депресії неможливо. Ми не маємо специфічних аналізів для того, щоб спрогнозувати або встановити діагноз клінічної депресії. Вимірювання рівня серотоніну, дофаміну або інших нейромедіаторів – це емпірична діагностика, яка з’явилася після проведення клінічних досліджень ефективності роботи антидепресантів. Докладніше про це – у відео.
Депресія – це, на перший погляд, значне погіршення настрою, яке може cпричиняти у людини відчуття постійного горя, тривоги та безнадії. Деякі депресивні епізоди тривають кілька тижнів або місяців, але інші можуть тривати рік і більше.
Антидепресанти – це специфічна група лікарських препаратів, які використовуються для лікування депресії та деяких інших психічних захворювань, таких як тривожність, посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) і обсесивно-компульсивний розлад (ОКР).
Депресія є важким розладом психіки, який, до того ж, здатний мати різні прояви, зокрема й агресивну поведінку, яка може бути спрямована безпосередньо на всіх людей, які оточують хвору людину. Зазвичай прояви гніву або агресивності у людини з депресією свідчать про те, що така людина має важчу форму депресії, яка погано піддається лікуванню.
Депресія – це хронічне відчуття порожнечі, смутку або нездатності відчувати задоволення, яке може виникати без чіткої причини. Депресія, симптоми цього захворювання, а особливо специфічні переживання при цьому захворюванні відрізняються від горя та інших емоцій.