Що робити, якщо дитина говорить про самогубство або самоушкодження? Зверніть увагу на серйозність таких заяв та негайно зверніться за кваліфікованою допомогою до спеціаліста.
Одужання дитини вимагає багато любові, ласки та уваги з боку батьків. Важливо надати дитині розумну свободу у виборі занять та хобі, прислухатися до її бажань та не примушувати до рутинних дій. Здорове харчування і контроль за апетитом дитини також є важливими. Похвала за зусилля та нові спроби зміцнює впевненість і самоцінку дитини, що також сприяє одужанню.
Дітям, які мають депресивні навички мислення та поведінки може знадобитися професійна допомога. Психолог, психотерапевт або психіатр можуть застосовувати когнітивно-поведінкову терапію, яка допомагає змінити спосіб мислення та поведінки.
Підтримка батьків та опікунів для дітей з депресією або іншими розладами настрою має вирішальне значення. Саме вони мають звернути увагу на зміни в настрої дитини та поставити їй запитання про її самопочуття та ставлення до себе. При цьому надзвичайно важливо уважно вислухати свою дитину. Якщо після такої розмови симптоми погіршилися, може знадобитися інший підхід.
Запрошуємо вас до розмов про депресію. У цьому відео експерт відповідає на широкий спектр запитань, пов'язаних із депресією, надаючи глибокі та обґрунтовані відповіді. Це допоможе зрозуміти цей складний розлад краще.
Депресія у підлітків потребує особливої уваги. Якщо справа стосується легкого або помірного епізоду депресії, рекомендується почати з психотерапії, зокрема з використанням когнітивно-поведінкової терапії та сімейної терапії. Для більш тяжких випадків депресії рекомендується звернутися до лікаря для визначення оптимальної терапії.
Часом зміни в поведінці дитини можуть бути чимось більшим, ніж здається на перший погляд. У цьому відео ми розглянемо ключові симптоми депресії у дітей та розкажемо, чому вчасна допомога так важлива.
Сезонна депресія, також відома як осіння депресія або сезонний афективний розлад (САР), – це розлад настрою, який виникає щороку приблизно в один і той же час. Зазвичай захворювання починається восени або взимку і закінчується навесні або на початку літа. Ці зміни настрою можуть вплинути на почуття, думки та дії людини.
Депресія – це психічний розлад, що спричиняє серйозні симптоми, які впливають на те, як людина почувається, думає та виконує повсякденні дії (працює, спить та їсть). Деякі випадки депресії є тяжчими, з інтенсивнішими симптомами, які можуть включати значну втрату апетиту та ваги, проблеми зі сном і часті думки про смерть або самогубство. Така депресія може бути паралізуючою. Людина починає прагнути до самоізоляції, їй стає важко вставати з ліжка вранці або виходити з дому.
Мелатонін виконує багато функцій в організмі, але, в основному, він відомий тим, що підтримує циркадні ритми. Циркадний ритм – це «внутрішній годинник» організму людини. Цей гормон повідомляє організму, коли час спати, а коли – прокидатися.
Для більшості людей розмова (навіть з лікарем) про їхній психічний розлад може стати важким випробуванням через певні упередження, які існують у суспільстві щодо цих хвороб.
Діагностування такого тяжкого захворювання як клінічна депресія потребує комплексного підходу, в першу чергу, тому що причини виникнення депресії різні й можуть включати спадкову схильність, перенесену психологічну травму, постійний стрес і навіть соматичні захворювання (наведений перелік причин, на жаль, неповний).