Відео

5 вересня 2023
Неврологічні тригери депресії та шляхи боротьби з ними
Близько 30% пацієнтів з депресією погано або ніяк не реагують на правильну терапію. Депресія, яку не лікують або яка не піддається лікуванню, може з часом перерости у психічні розлади. Для успішнішого лікування депресії, крім медикаментозної терапії, потрібна фізична активність, правильне харчування, повноцінний сон, чергування роботи й відпочинку та уникання шкідливих звичок.
3 вересня 2023
Антидепресанти та їх вплив на депресію
Антидепресанти призначає лише психіатр, психотерапевт та деякі лікарі первинної ланки. Про вибір препарату для лікування депресії, його дозування, поєднання, побічні дії та тривалість прийому розповідає професор у відео. Лікування депресії у дітей здійснюється переважно немедикаментозними методами, адже існує всього три антидепресанти, дозволені для застосування у дітей.
1 вересня 2023
Депресія чи поганий настрій: як розпізнати?
Депресія – це стан когнітивного емоційно-вольового зниження у людини і втрата задоволення від звичного способу життя. Діагностувати депресію на загальноклінічному прийомі можливо. Існують класичні скринінгові шкали, скринінг-тест на тривогу та на депресію, а також біологічні маркери (еозинофіли, діазепамова проба, визначення кортизолу).
30 серпня 2023
Подолання депресії у різні вікові періоди: підходи та можливості
У даному випуску програми лікар розповідає про клінічні випадки з його практики і лікування депресії, тривожно-депресивного розладу. Для успішнішого лікування депресії, крім медикаментозної терапії, потрібна фізична активність, правильне харчування, повноцінний сон, чергування роботи й відпочинку та уникання шкідливих звичок.
28 серпня 2023
Депресія у дітей: розуміння та підхід до лікування
Лікування депресії у дітей здійснюється переважно немедикаментозними методами, адже існує всього три антидепресанти, дозволені для застосування у дітей. Проте найголовніше – профілактика депресії, яка полягає у помірній фізичній активності на свіжому повітрі, правильному харчуванні, повноцінному сні та недопустимості шкідливих звичок.
25 серпня 2023
Резистентна і затяжна депресія: сучасні методи лікування
Затяжна депресія – це тривала, погано пролікована депресія. 30% пацієнтів з депресією погано або ніяк не реагують на правильну терапію. Затяжна депресія може з часом перерости у психічні розлади. Для успішнішого лікування депресії, крім медикаментозної терапії, потрібна фізична активність, правильне харчування, повноцінний сон, чергування роботи й відпочинку та уникання шкідливих звичок.
22 серпня 2023
Подолання депресії: стратегії та техніки для покращення психічного стану
Для подолання депресії пацієнту необхідно працювати в трьох напрямках: організувати правильне харчування, налагодити сон і роботу; працювати з психологом або психотерапевтом; призначення медикаментозної терапії. Вплив цих чинників на одужання – 33%+33%+33%.
21 серпня 2023
Депресія: шляхи попередження та подолання
Для профілактики депресії людині потрібна фізична активність, правильне харчування, повноцінний сон, чергування роботи й відпочинку. Дуже важливо навчитися «амортизувати» стреси та уникати шкідливих звичок.
19 червня 2023
Коли очікування вагітності викликає тривогу
Жінки, які намагаються і не можуть завагітніти, перебувають під великим тиском обставин, близьких людей, родини, а також своїх думок (втратити чоловіка, неможливість реалізувати себе в ролі матері). Це все призводить до розвитку різноманітних психічних розладів (ОКР, депресія) та підвищення тривожності.
18 червня 2023
Чи можна встановити діагноз депресії за допомогою лабораторних досліджень?
Виявити біохімічне підґрунтя в розвитку депресії неможливо. Ми не маємо специфічних аналізів для того, щоб спрогнозувати або встановити діагноз клінічної депресії. Вимірювання рівня серотоніну, дофаміну або інших нейромедіаторів – це емпірична діагностика, яка з’явилася після проведення клінічних досліджень ефективності роботи антидепресантів. Докладніше про це – у відео.