Депресія у дітей. Професійна підтримка

Дітям, які мають депресивні навички мислення та поведінки може знадобитися професійна допомога. Психолог, психотерапевт або психіатр можуть застосовувати когнітивно-поведінкову терапію, яка допомагає змінити спосіб мислення та поведінки.

Щоб допомогти дитині мислити позитивно та справлятися з сімейними труднощами, лікар може застосовувати й інші терапевтичні підходи:

  1. Фізична релаксація – техніки для самостійного розслаблення, включаючи дихальні вправи та прогресивне розслаблення м'язів.
  2. Mindfulness – увага до теперішнього моменту, що допомагає справлятися зі стресом.
  3. Ігрова терапія – використання гри для вираження почуттів.
  4. Арттерапія – розв'язання психологічних проблем через малювання, ліпку чи гончарство.
  5. Сімейна терапія – підтримка родини в розумінні та допомозі один одному для сприяння одужанню.

Відеоінструкції з виконання вправ на розслаблення:

Карта лікарів, які спеціалізуються на лікування депресії https://mozok.ua/depressiya/maps

Коментує к.м.н., зав. відділенням первинного психотичного епізоду Харківської обласної клінічної психіатричної лікарні №3 Мангубі Дмитро Олександрович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
11 листопада 2024
Самогубство: що стоїть за цими думками та як знайти вихід?
Причини самогубства дуже різноманітні та складні, але часто вони пов'язані з сильним емоційним чи фізичним болем, який людина вважає нестерпним.
16 жовтня 2024
Вплив депресії на військовослужбовців та їхні родини
Дізнайтеся як депресія впливає на військовослужбовців та їхні родини. Підтримайте близьких у боротьбі з цим серйозним розладом.
16 жовтня 2024
Звіробій при депресії – стародавній метод лікування важкої хвороби
Звіробій при депресії – це стародавній метод лікування, який має антидепресивний ефект. Але чи підтверджують сучасні дослідження його ефективність? Дізнайтесь у цій статті.
6 вересня 2024
Сезонна депресія: коли організм страждає від браку сонячного світла
Сезонна депресія, також відома як осіння депресія або сезонний афективний розлад (САР), – це розлад настрою, який виникає щороку приблизно в один і той же час. Зазвичай захворювання починається восени або взимку і закінчується навесні або на початку літа. Ці зміни настрою можуть вплинути на почуття, думки та дії людини.