Як впоратись з емоційною бурею? Вправа «Заземлення»

Тривожні емоції можуть спричиняти у людини стан, схожий на емоційну бурю, коли думки плутаються, емоції зашкалюють, людині важко зосередитися і хочеться робити імпульсивні дії. У такому разі може бути корисною вправа на «заземлення». Виконання вправи не потребує особливих умов, потрібно лише скористатися своєю уявою, розслабити тіло та розум та назвати й описати п’ять предметів, які ви бачите навколо себе. Потім назвати чотири предмети, до яких ви можете доторкнутися. Відчуйте рукою кожен із них. Далі відмітьте три звуки, які ви чуєте, два запахи, які відчуваєте та уявіть один смак. Вправа спрямована на максимальне увімкнення органів відчуттів для того, щоб пережити емоційну бурю. Якщо ж дана вправа для роботи з тривожністю не допомагає, варто звернутися до лікаря для отримання спеціалізованої допомоги, знайти якого ви зможете на мапі проєкту «МОЗОК».

Коментує психолог ГО «Десяте квітня», психотерапевт, співзасновник Української психоонкологічної асоціації Покалюхін Антон Юрійович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
8 жовтня 2024
Майндфулнес – техніка медитації, яка допомагає впоратися з психологічними проблемами
Майндфулнес – це практика, яка передбачає збільшення усвідомлення поточного моменту шляхом зосередження на думках, почуттях і відчуттях. Інші назви цього методу – «медитація усвідомлення» або «медитація самоусвідомлення». Цей термін також може означати зосередження на одному завданні за раз, не відволікаючись на будь-які інші.
26 серпня 2024
Селективний мутизм – рідкісне захворювання, яке можна і треба лікувати
<strong>Селективний або вибірковий мутизм</strong> — це тривожний розлад, при якому людина (зазвичай дитина) не може говорити в певних соціальних ситуаціях, наприклад, з однокласниками в школі або з родичами, яких вона бачить не дуже часто.
11 липня 2024
Реакція «бий або біжи»: як організм реагує на загрозу
Дізнайтеся про реакцію "бий або біжи" та її вплив на фізіологічні зміни в організмі людини. Як стресові ситуації провокують викид гормонів стресу та фізіологічні зміни.
5 липня 2024
Когнітивні спотворення – як наш мозок обманює нас щодня
Дізнайтеся, як когнітивні спотворення впливають на рішення та судження. Найпоширеніші типи когнітивних упереджень та способи їх розпізнавання і подолання.