Як впоратись з емоційною бурею? Вправа «Заземлення»

Тривожні емоції можуть спричиняти у людини стан, схожий на емоційну бурю, коли думки плутаються, емоції зашкалюють, людині важко зосередитися і хочеться робити імпульсивні дії. У такому разі може бути корисною вправа на «заземлення». Виконання вправи не потребує особливих умов, потрібно лише скористатися своєю уявою, розслабити тіло та розум та назвати й описати п’ять предметів, які ви бачите навколо себе. Потім назвати чотири предмети, до яких ви можете доторкнутися. Відчуйте рукою кожен із них. Далі відмітьте три звуки, які ви чуєте, два запахи, які відчуваєте та уявіть один смак. Вправа спрямована на максимальне увімкнення органів відчуттів для того, щоб пережити емоційну бурю. Якщо ж дана вправа для роботи з тривожністю не допомагає, варто звернутися до лікаря для отримання спеціалізованої допомоги, знайти якого ви зможете на мапі проєкту «МОЗОК».

Коментує психолог ГО «Десяте квітня», психотерапевт, співзасновник Української психоонкологічної асоціації Покалюхін Антон Юрійович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
9 листопада 2023
Тривога без причини
Тривога є однією з найпоширеніших проблем, з якими доводиться стикатися людству. Підвищена тривожність може бути спричинена низкою різноманітних факторів.
18 жовтня 2023
Когнітивно-поведінкова терапія: зцілення словом
Когнітивно-поведінкова терапія – це одна з найпоширеніших і найкраще вивчених форм психотерапії. Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) є поєднанням двох терапевтичних підходів, відомих як когнітивна терапія та поведінкова терапія.
17 жовтня 2023
Нічна тривожність: причини, прояви й шляхи подолання
Безпричинна тривога вночі – поширене явище, особливо серед людей, зосереджених на тривожних подіях дня або схильних до хвилювання через кожен шум у темряві.
18 вересня 2023
Тривожно-фобічні розлади
Фобія – це непереборний і виснажливий страх перед предметом, місцем, ситуацією, почуттям або твариною/живою істотою. Фобії, на відміну від страхів, більше виражені. Вони розвиваються, коли людина має перебільшене або нереалістичне відчуття небезпеки щодо ситуації чи об’єкта.