Як зменшити тривогу під час стресових подій: вправа «Обійми метелика»

Бути учасником або свідком стресових подій надзвичайно травматично – людина перебуває у стані шоку й відчуває сильну загрозу. У момент, коли ви знаходитеся під впливом стресової події або навіть після її завершення, можна використати техніку розслаблення «Обійми метелика». Ця вправа призначена як для самозаспокоєння, так і для полегшення психологічного стану інших людей. Якщо ж ви відчуваєте, що не здатні заспокоїти відчуття тривоги та впоратися з нав’язливими спогадами самостійно, рекомендуємо звернутися до лікаря. Знайти фахівця ви зможете на мапі проєкту «MozOk».

Коментує психолог ГО «Десяте квітня», психотерапевт, співзасновник Української психоонкологічної асоціації Покалюхін Антон Юрійович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
9 листопада 2023
Тривога без причини
Тривога є однією з найпоширеніших проблем, з якими доводиться стикатися людству. Підвищена тривожність може бути спричинена низкою різноманітних факторів.
18 жовтня 2023
Когнітивно-поведінкова терапія: зцілення словом
Когнітивно-поведінкова терапія – це одна з найпоширеніших і найкраще вивчених форм психотерапії. Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) є поєднанням двох терапевтичних підходів, відомих як когнітивна терапія та поведінкова терапія.
17 жовтня 2023
Нічна тривожність: причини, прояви й шляхи подолання
Безпричинна тривога вночі – поширене явище, особливо серед людей, зосереджених на тривожних подіях дня або схильних до хвилювання через кожен шум у темряві.
18 вересня 2023
Тривожно-фобічні розлади
Фобія – це непереборний і виснажливий страх перед предметом, місцем, ситуацією, почуттям або твариною/живою істотою. Фобії, на відміну від страхів, більше виражені. Вони розвиваються, коли людина має перебільшене або нереалістичне відчуття небезпеки щодо ситуації чи об’єкта.