Відео

26 серпня 2023
Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР): причини, симптоми та методи лікування
Посттравматичний стресовий розлад найчастіше спостерігається у військових, цивільних людей, які опинилися в окупації або в полоні, яких катували, які залишили свої домівки або втратили їх. ПТСР – це розлад, реакція здорового організму на стрес (катастрофу, втрату або надзвичайну подію), яка залежить від початкового стану психіки людини і діагностується через місяць після травми. Потребує комплексного втручання спеціалістів (психіатра, психотерапевта, психолога, реабілітолога). Застосовують когнітивну поведінкову, когнітивну біхевіоральну, фармакологічну терапію та ін.
23 серпня 2023
Передумови виникнення та профілактика тривожних розладів
Діти дуже чутливі до поведінки батьків і їхня тривожність може передатися дітям. Батькам необхідно вирішити свої психологічні проблеми, аби убезпечити від них дітей. Виховання, спадковість, тип характеру впливають на розвиток ТР. Спрогнозувати, чи буде у людини тривожний розлад, дуже важко. Для профілактики ТР необхідно дотримуватися режиму праці та відпочинку, займатися хобі, спілкуватися.
21 серпня 2023
Панічні атаки: що потрібно знати
Панічна атака – це пікова тривога, людина стає дуже розгублена, починає шукати допомоги у оточуючих, викликати швидку допомогу і скаржиться на різноманітні фізичні прояви (серцебиття, сухість у роті, запаморочення, нудота та ін.). Однак панічна атака – короткочасний стан (до години), який, як правило, не призводить до фізичного пошкодження в організмі. Відрізнити панічну атаку від інших станів може лише медик після огляду людини та деяких досліджень.
19 серпня 2023
Тривожність: це риса характеру чи патологія?
Тривога – це емоція, тривожність – риса характеру, а от генералізований тривожний розлад – медична проблема, яку необхідно лікувати. Універсального методу лікування тривожних розладів не існує. Кожному хворому лікар індивідуально підбирає лікування, як медикаментозне, так і немедикаментозне. Антидепресанти призначають психотерапевти, психіатри та деякі лікарі первинної ланки.
18 серпня 2023
Як подолати тривожність: від технік релаксації до психотерапії
Універсального методу лікування тривожних розладів не існує. Кожному хворому лікар індивідуально підбирає лікування, як медикаментозне, так і немедикаментозне. Антидепресанти призначають психотерапевти, психіатри та деякі лікарі первинної ланки. Вони бувають різних видів і допомагають при різноманітних станах. При тривожних розладах, як і при інших захворюваннях, підібрати метод лікування допоможе кваліфікований лікар.
17 серпня 2023
Антидепресанти при тривожних розладах
Антидепресанти ри тривозі призначають психотерапевти, психіатри та деякі лікарі первинної ланки. Вони бувають різних видів і допомагають при різноманітних станах. При тривожних розладах, як і при інших захворюваннях, підібрати препарат допоможе кваліфікований лікар.
16 серпня 2023
Лікування тривожного розладу без таблеток
Існує багато психологічних і психотерапевтичних методів для зняття тривожності та лікування ПТСР – йога, методика розслаблення м'язів за Джекобсоном, просто спілкування з психотерапевтам або прослуховування записів специфічних інструкцій, медитація, фізичні вправи. Кожна людина може підібрати метод, або кілька методів, які підходять саме їй.
15 серпня 2023
Панічні атаки у дітей: як допомогти та лікувати
Допомога підліткам та дітям, які ще не досягли підліткового віку, відрізняється. Спочатку необхідно розібратися з діагнозом – це панічна атака чи просто страх. У підлітків такі розлади можуть бути спричинені ще й гормональним дисбалансом. Після консультації лікаря дітей починають лікувати нефармакологічними методами, але якщо вони не спрацьовують, підбирають антидепресанти.
14 серпня 2023
Лікування тривожності: антидепресанти та інші можливості
Досвідчений лікар відповідає на численні запитання дописувачів. Цікава інформація про лікування тривожності, антидепресанти та їхнє дозування, види й підбір ліків, тривалість їх вживання, показання, протипоказання і побічні дії та все, що цікавить пацієнтів.
7 лютого 2023
Як зрозуміти, коли звертатися до лікаря
На жаль, в українському суспільстві психологічна допомога не дуже популяризується. Люди користуються фітопрепаратами, алкоголем, тютюнокурінням та іншими сумнівними засобами, які не лише не рятують від тривожності, а й призводять до залежності та притуплюють відчуття.