Відео

1 квітня 2021
Тривожні розлади. Прості відповіді на складні запитання
Чим звичайна тривога відрізняється від тривожного розладу?
3 травня 2021
Як запобігти рецидиву тривожного розладу?
Для того, щоб запобігти рецидиву тривожного розладу, треба радіти життю. Бо коли життя наповнене, то тривожному розладу в ньому немає місця. Якщо людина займається улюбленою справою, якщо вона виробила адаптивні стратегії копінгу, тобто подолання якихось ситуацій, якщо в неї здоровий спосіб життя, вона дійсно не прийде до рецидиву. Детальніше - у відео.
2 травня 2021
Чи лікується соціальний тривожний розлад?
Соціальний тривожний розлад є одним із трьох найрозповсюдженіших тривожних розладів. Він буває із спадковим компонентом та без спадкового компоненту. При лікуванні соціального тривожного розладу важливим є поєднання немедикаментозних та медикаментозних методів терапії. Адже навіть якщо пігулками зменшити тривогу, навіть до її умовно повної відсутності, але людина вже звикла реагувати збільшенням тривоги на будь-які соціальні ситуації, то соціально-тривожний розлад все рівно залишиться з нею пожиттєво. Детальніше - у відео.
1 травня 2021
Зміна способу життя може полегшити перебіг тривожного розладу?
Спосіб життя дуже серйозно впливає на розвиток і перебіг тривожних розладів. Важливо дотримуватися здорового способу життя (багато рухатися, не зловживати спиртним та курінням, мати збалансований раціон харчування) й нетоксичної комунікації, тобто не варто спілкуватися із неприємними людьми. Детальніше - у відео.
30 квітня 2021
Наскільки вірогідний рецидив тривожного розладу
Якщо людина не мала б стресів, вона не мала б, може, й тривожних розладів. Якщо б вона жила під скляним ковпаком, і не мала б додаткових стресів, вона б ніколи не мала рецидивів тривожного розладу. Але життя є життя. І ми завжди будемо отримувати «сюрпризи» від нього, і це, ймовірно, будуть стреси. Надмірні стреси можуть спричиняти рецидиви тривожних розладів. Також ми чітко можемо бачити загострення психічних розладів у міжсезоння. Детальніше - у відео.
29 квітня 2021
При лікуванні тривожного розладу необхідно відвідувати психотерапевта?
При лікуванні тривожного розладу терапією першої лінії є немедикаментозна терапія, а саме психологічні втручання низької та високої інтенсивності, і самодопомога в тому числі. Детальніше - у відео.
28 квітня 2021
Заспокійливі чаї, гомеопатичні та фітопрепарати допомагають при тривожному розладі?
Гомеопатія не має доказової бази у лікуванні тривожних розладів. А щодо рослинних засобів, то, дійсно, на рівні біологічно активних речовин, вони можуть працювати при тривожних симптомах у здорових людей. А взагалі, якщо у людини є тривожний розлад, він повинен лікуватися відповідно до Міжнародних стандартів ліками, визначеними у цих стандартах. Детальніше - у відео.
27 квітня 2021
Дихальні вправи допомагають при тривожному розладі?
Дихальні вправи є одними з найрозповсюдженіших видів технік для лікування тривожних розладів. Причому, диханням можна як посилити тривогу, так і послабити.
26 квітня 2021
Чи може медитація полегшити перебіг тривожного розладу?
Для лікування тривожних розладів за Міжнародними стандартами першою лінією терапії є немедикаментозна терапія, в тому числі самодопомога. Детальніше - у відео.
25 квітня 2021
Що робити, якщо тривожний розлад супроводжується порушеннями сну?
Тривожні розлади дуже часто поєднуються з порушеннями сну, але ми не можемо їх ототожнити, тому що порушення сну є окремим розділом у класифікації хвороб. Детальніше - у відео.
24 квітня 2021
Чи можна вилікувати тривожний розлад при несприятливому кліматі в сім'ї?
Якщо існує несприятливий клімат у родині, то або формується тривожний розлад, або відбувається якась інша сублімація. Тобто, можуть відбутися якісь вади особистості, і ці травми відбиваються на психологічному, на психічному здоров’ї людини. Детальніше - у відео.