Посттравматичний стресовий розлад найчастіше спостерігається у військових, цивільних людей, які опинилися в окупації або в полоні, яких катували, які залишили свої домівки або втратили їх. ПТСР – це розлад, реакція здорового організму на стрес (катастрофу, втрату або надзвичайну подію), яка залежить від початкового стану психіки людини і діагностується через місяць після травми. Потребує комплексного втручання спеціалістів (психіатра, психотерапевта, психолога, реабілітолога). Застосовують когнітивну поведінкову, когнітивну біхевіоральну, фармакологічну терапію та ін.
Діти дуже чутливі до поведінки батьків і їхня тривожність може передатися дітям. Батькам необхідно вирішити свої психологічні проблеми, аби убезпечити від них дітей. Виховання, спадковість, тип характеру впливають на розвиток ТР. Спрогнозувати, чи буде у людини тривожний розлад, дуже важко. Для профілактики ТР необхідно дотримуватися режиму праці та відпочинку, займатися хобі, спілкуватися.
Панічна атака – це пікова тривога, людина стає дуже розгублена, починає шукати допомоги у оточуючих, викликати швидку допомогу і скаржиться на різноманітні фізичні прояви (серцебиття, сухість у роті, запаморочення, нудота та ін.). Однак панічна атака – короткочасний стан (до години), який, як правило, не призводить до фізичного пошкодження в організмі. Відрізнити панічну атаку від інших станів може лише медик після огляду людини та деяких досліджень.
Тривога – це емоція, тривожність – риса характеру, а от генералізований тривожний розлад – медична проблема, яку необхідно лікувати. Універсального методу лікування тривожних розладів не існує. Кожному хворому лікар індивідуально підбирає лікування, як медикаментозне, так і немедикаментозне. Антидепресанти призначають психотерапевти, психіатри та деякі лікарі первинної ланки.
Універсального методу лікування тривожних розладів не існує. Кожному хворому лікар індивідуально підбирає лікування, як медикаментозне, так і немедикаментозне. Антидепресанти призначають психотерапевти, психіатри та деякі лікарі первинної ланки. Вони бувають різних видів і допомагають при різноманітних станах. При тривожних розладах, як і при інших захворюваннях, підібрати метод лікування допоможе кваліфікований лікар.
Антидепресанти ри тривозі призначають психотерапевти, психіатри та деякі лікарі первинної ланки. Вони бувають різних видів і допомагають при різноманітних станах. При тривожних розладах, як і при інших захворюваннях, підібрати препарат допоможе кваліфікований лікар.
Існує багато психологічних і психотерапевтичних методів для зняття тривожності та лікування ПТСР – йога, методика розслаблення м'язів за Джекобсоном, просто спілкування з психотерапевтам або прослуховування записів специфічних інструкцій, медитація, фізичні вправи. Кожна людина може підібрати метод, або кілька методів, які підходять саме їй.
Допомога підліткам та дітям, які ще не досягли підліткового віку, відрізняється. Спочатку необхідно розібратися з діагнозом – це панічна атака чи просто страх. У підлітків такі розлади можуть бути спричинені ще й гормональним дисбалансом. Після консультації лікаря дітей починають лікувати нефармакологічними методами, але якщо вони не спрацьовують, підбирають антидепресанти.
Досвідчений лікар відповідає на численні запитання дописувачів. Цікава інформація про лікування тривожності, антидепресанти та їхнє дозування, види й підбір ліків, тривалість їх вживання, показання, протипоказання і побічні дії та все, що цікавить пацієнтів.
На жаль, в українському суспільстві психологічна допомога не дуже популяризується. Люди користуються фітопрепаратами, алкоголем, тютюнокурінням та іншими сумнівними засобами, які не лише не рятують від тривожності, а й призводять до залежності та притуплюють відчуття.
Фобія – це непереборний і виснажливий страх перед предметом, місцем, ситуацією, почуттям або твариною/живою істотою. Фобії, на відміну від страхів, більше виражені. Вони розвиваються, коли людина має перебільшене або нереалістичне відчуття небезпеки щодо ситуації чи об’єкта.
Панічна атака – це короткий епізод сильної тривоги, який спричиняє фізичне відчуття страху. У такі моменти у людини може виникати прискорене серцебиття, задишка, запаморочення, тремтіння та м’язове напруження.
Вправи для зняття тривожності здатні допомогти людині впоратися з певними симптомами тривоги, такими як м’язове напруження, прискорене серцебиття та дихання. Дихальні вправи при тривожних розладах сприяють глибокому рівному диханню, що, у свою чергу, забезпечує корисне діафрагмальне дихання. Ці вправи можуть зменшити тривожність і допомогти людині розслабитися, відновивши звичний тип дихання.
На жаль, ми не можемо просто позбутися певних емоцій, тому що всі вони відіграють важливу роль у нашому житті – навіть такі тяжкі як тривога, смуток, горе, гнів, сором та відчуття провини.
Панічна атака (ПА) — це раптовий епізод сильного страху, який спричиняє серйозні фізичні реакції, коли насправді немає реальної небезпеки чи видимої причини. Панічні атаки можуть спричиняти сильний жах. Коли виникають напади паніки, людина може подумати, що втрачає контроль, у неї розвивається серцевий напад або що навіть вона помирає.