Відчуття провини у того, хто вижив під час війни – це стан, коли людина відчуває себе винною за те, що залишилась живою у той час, як інші загинули. Це звичайна реакція на травмуючі події, яка є симптомом посттравматичного стресового розладу (ПТСР).
Серед наслідків війни одним із найзначніших є вплив на психічне здоров’я мирного населення. Дослідження населення в цілому свідчать про певне зростання захворюваності та поширеності психічних розладів.
Зазвичай, коли ми думаємо про травмуючі події під час війни, ми насамперед згадуємо те, що переживають солдати (наприклад, коли вони зазнають обстрілів чи потрапляють у військовий полон, отримують поранення або стають свідками серйозних поранень чи смерті побратимів). Однак цивільні особи, які безпосередньо не беруть участь у військових діях, також дуже часто стикаються зі стресовими факторами, пов’язаними з війною.
Люди із соціальним тривожним розладом відчувають страх у певних ситуаціях соціальної взаємодії, у тому числі пов'язаних із виступом на публіці. Вони бояться зробити чи сказати щось не так і бути висміяними, приниженими чи зганьбленими прилюдно.
Настає сезон зимових свят. Для одних людей це чудовий період, наповнений сміхом, радістю, зустрічами з рідними та друзями. Іншим цей «прекрасний час» не приносить нічого, окрім передсвяткових тривог та стресу. У цей період вони стають напруженими та пригніченими.
Тривожні розлади і розлади харчової поведінки нерідко йдуть пліч о пліч (або супроводжують один одного). За статистикою дві третини людей з розладом харчової поведінки страждають і тривожними розладами.
Більшість людей час від часу відчувають почуття тривоги, але якщо таке почуття стає надзвичайно сильним і починає впливати на повсякденне життя людини і не зникає протягом тижнів, воно може бути симптомом тривожного розладу (ТР).
Біполярний афективний розлад – саме такою є повна назва цього поширеного психічного захворювання; водночас в медичній літературі найчастіше вживається дещо скорочена назва – «біполярний розлад» (БР).