Тривожні розлади статті - причини, діагностика та лікування

14 квітня 2022
У чому провина того, хто вижив під час війни?
Відчуття провини у того, хто вижив під час війни – це стан, коли людина відчуває себе винною за те, що залишилась живою у той час, як інші загинули. Це звичайна реакція на травмуючі події, яка є симптомом посттравматичного стресового розладу (ПТСР).
13 квітня 2022
П’ять кроків до подолання відчуття тривоги під час війни
Серед наслідків війни одним із найзначніших є вплив на психічне здоров’я мирного населення. Дослідження населення в цілому свідчать про певне зростання захворюваності та поширеності психічних розладів.
1 квітня 2022
Пов'язаний з бойовими діями посттравматичний стресовий розлад у дітей та підлітків. Частина 1
Частина I: причини, симптоми ПТСР воєнного часу у дітей та підлітків, особливості перебігу захворювання
1 квітня 2022
Пов'язаний з бойовими діями посттравматичний стресовий розлад у дітей та підлітків. Частина 2
Частина II: основні методи лікування пов’язаного з бойовими діями ПТСР у дітей та підлітків
10 березня 2022
Як впоратися з тривожністю під час бойових дій
Зазвичай, коли ми думаємо про травмуючі події під час війни, ми насамперед згадуємо те, що переживають солдати (наприклад, коли вони зазнають обстрілів чи потрапляють у військовий полон, отримують поранення або стають свідками серйозних поранень чи смерті побратимів). Однак цивільні особи, які безпосередньо не беруть участь у військових діях, також дуже часто стикаються зі стресовими факторами, пов’язаними з війною.
5 листопада 2021
Соціальний тривожний розлад: симптоми і діагностика
Люди із соціальним тривожним розладом відчувають страх у певних ситуаціях соціальної взаємодії, у тому числі пов'язаних із виступом на публіці. Вони бояться зробити чи сказати щось не так і бути висміяними, приниженими чи зганьбленими прилюдно.
4 листопада 2021
Як упоратися з тривожністю у святкові дні
Настає сезон зимових свят. Для одних людей це чудовий період, наповнений сміхом, радістю, зустрічами з рідними та друзями. Іншим цей «прекрасний час» не приносить нічого, окрім передсвяткових тривог та стресу. У цей період вони стають напруженими та пригніченими.
3 листопада 2021
Як пов’язані тривожний розлад і розлад харчової поведінки?
Тривожні розлади і розлади харчової поведінки нерідко йдуть пліч о пліч (або супроводжують один одного). За статистикою дві третини людей з розладом харчової поведінки страждають і тривожними розладами.
19 жовтня 2021
Фактори ризику розвитку тривожного розладу
Більшість людей час від часу відчувають почуття тривоги, але якщо таке почуття стає надзвичайно сильним і починає впливати на повсякденне життя людини і не зникає протягом тижнів, воно може бути симптомом тривожного розладу (ТР).
4 жовтня 2021
Біполярний розлад – захворювання психіки, що має «два обличчя»
Біполярний афективний розлад – саме такою є повна назва цього поширеного психічного захворювання; водночас в медичній літературі найчастіше вживається дещо скорочена назва – «біполярний розлад» (БР).