Тривожні розлади статті - причини, діагностика та лікування

31 березня 2023
Як впоратися з тривогою
Проблема того, як справлятися з тривогою, наразі є дуже актуальною. Тривога є поширеною та природною емоцією, проте вона також може спричиняти фізичні симптоми, такі як загальне відчуття дискомфорту, м’язовий спазм, тремтіння та пітливість. Тривожні розлади можуть впливати на повсякденне життя, водночас стан таких людей часто покращується після лікування, яке сприяє тому, як позбутися тривожності.
13 березня 2023
Стрес чи тривожний розлад: як відрізнити?
Життя будь-якої людини може бути напруженим. Можна бути у стані стресу через певні події на роботі або через інші травматичні події, такі як стихійне лихо, пандемія та інше. Час від часу відчувати вплив стресу на організм – це нормально для кожної людини.
31 січня 2023
Відчуття невизначеності майбутнього – можлива причина тривожного розладу
Ми живемо у світі, сповненому невизначеності. Наприклад, прогноз погоди часто повідомляє, що ймовірність дощу становить 80% – отже, впевненість у тому, що сьогодні дощитиме, ніколи не досягає 100%.
12 жовтня 2022
Як соціальні мережі впливають на психіку дітей та підлітків
Соціальні мережі стали частиною повсякденного життя. Величезна кількість людей регулярно перевіряють оновлення своїх сторінок, перебуваючи в поїзді метро, а також тоді, коли чекають на зустріч, або якщо виникає вільна хвилина на роботі чи в школі.
27 вересня 2022
Шкільна тривожність – реальна проблема багатьох учнів середньої школи
Шкільна тривожність – це розлад психіки, який може виникнути в учнів середньої школи будь-якого віку. Цей розлад проявляється як надмірний страх перед школою та пов’язаними з нею видами діяльності, такими як спілкування з іншими учнями, публічні виступи чи проходження іспитів.
8 серпня 2022
Як самотужки впоратися з відчуттям тривоги: «лайфхаки» для застосування у домашніх умовах
Постійна і надмірно підвищена тривожність є патологічним станом, який обов’язково потребує втручання для полегшення симптомів.
14 квітня 2022
У чому провина того, хто вижив під час війни?
Відчуття провини у того, хто вижив під час війни – це стан, коли людина відчуває себе винною за те, що залишилась живою у той час, як інші загинули. Це звичайна реакція на травмуючі події, яка є симптомом посттравматичного стресового розладу (ПТСР).
13 квітня 2022
П’ять кроків до подолання відчуття тривоги під час війни
Серед наслідків війни одним із найзначніших є вплив на психічне здоров’я мирного населення. Дослідження населення в цілому свідчать про певне зростання захворюваності та поширеності психічних розладів.
1 квітня 2022
Пов'язаний з бойовими діями посттравматичний стресовий розлад у дітей та підлітків. Частина 1
Частина I: причини, симптоми ПТСР воєнного часу у дітей та підлітків, особливості перебігу захворювання
1 квітня 2022
Пов'язаний з бойовими діями посттравматичний стресовий розлад у дітей та підлітків. Частина 2
Частина II: основні методи лікування пов’язаного з бойовими діями ПТСР у дітей та підлітків