Як підготувати тіло до тривожних ситуацій: вправа «Заспокійливе дихання»

Коли ми відчуваємо тривогу, наше тіло реагує: активується мигдалеподібне тіло і запускається реакція «Бий або біжи». М’язи тіла напружуються, дихання стає частішим і поверхневим. У сучасному світі ми не завжди можемо реалізувати тривогу через дію, тому ми можемо застосувати інший метод розслаблення – «заспокійливе дихання». Для цього треба навчитися розправляти діафрагму – дихати животом, зосереджуючись на відчуттях. Дана вправа призначена для того, щоб робити її не на максимальному рівні тривоги, а в спокійнішому стані, проте регулярно. Для людей із тривожними розладами методика розслаблення у вигляді заспокійливого дихання може бути дуже корисною, але недостатньою для того, щоб ці розлади подолати. У такому випадку краще звернутися за професійною допомогою. Знайти фахівця ви зможете на мапі проєкту «МОЗОК».

Коментує психолог ГО «Десяте квітня», психотерапевт, співзасновник Української психоонкологічної асоціації Покалюхін Антон Юрійович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
9 листопада 2023
Тривога без причини
Тривога є однією з найпоширеніших проблем, з якими доводиться стикатися людству. Підвищена тривожність може бути спричинена низкою різноманітних факторів.
18 жовтня 2023
Когнітивно-поведінкова терапія: зцілення словом
Когнітивно-поведінкова терапія – це одна з найпоширеніших і найкраще вивчених форм психотерапії. Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) є поєднанням двох терапевтичних підходів, відомих як когнітивна терапія та поведінкова терапія.
17 жовтня 2023
Нічна тривожність: причини, прояви й шляхи подолання
Безпричинна тривога вночі – поширене явище, особливо серед людей, зосереджених на тривожних подіях дня або схильних до хвилювання через кожен шум у темряві.
18 вересня 2023
Тривожно-фобічні розлади
Фобія – це непереборний і виснажливий страх перед предметом, місцем, ситуацією, почуттям або твариною/живою істотою. Фобії, на відміну від страхів, більше виражені. Вони розвиваються, коли людина має перебільшене або нереалістичне відчуття небезпеки щодо ситуації чи об’єкта.