Як підготувати тіло до тривожних ситуацій: вправа «Заспокійливе дихання»

Коли ми відчуваємо тривогу, наше тіло реагує: активується мигдалеподібне тіло і запускається реакція «Бий або біжи». М’язи тіла напружуються, дихання стає частішим і поверхневим. У сучасному світі ми не завжди можемо реалізувати тривогу через дію, тому ми можемо застосувати інший метод розслаблення – «заспокійливе дихання». Для цього треба навчитися розправляти діафрагму – дихати животом, зосереджуючись на відчуттях. Дана вправа призначена для того, щоб робити її не на максимальному рівні тривоги, а в спокійнішому стані, проте регулярно. Для людей із тривожними розладами методика розслаблення у вигляді заспокійливого дихання може бути дуже корисною, але недостатньою для того, щоб ці розлади подолати. У такому випадку краще звернутися за професійною допомогою. Знайти фахівця ви зможете на мапі проєкту «МОЗОК».

Коментує психолог ГО «Десяте квітня», психотерапевт, співзасновник Української психоонкологічної асоціації Покалюхін Антон Юрійович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
8 жовтня 2024
Майндфулнес – техніка медитації, яка допомагає впоратися з психологічними проблемами
Майндфулнес – це практика, яка передбачає збільшення усвідомлення поточного моменту шляхом зосередження на думках, почуттях і відчуттях. Інші назви цього методу – «медитація усвідомлення» або «медитація самоусвідомлення». Цей термін також може означати зосередження на одному завданні за раз, не відволікаючись на будь-які інші.
26 серпня 2024
Селективний мутизм – рідкісне захворювання, яке можна і треба лікувати
<strong>Селективний або вибірковий мутизм</strong> — це тривожний розлад, при якому людина (зазвичай дитина) не може говорити в певних соціальних ситуаціях, наприклад, з однокласниками в школі або з родичами, яких вона бачить не дуже часто.
11 липня 2024
Реакція «бий або біжи»: як організм реагує на загрозу
Дізнайтеся про реакцію "бий або біжи" та її вплив на фізіологічні зміни в організмі людини. Як стресові ситуації провокують викид гормонів стресу та фізіологічні зміни.
5 липня 2024
Когнітивні спотворення – як наш мозок обманює нас щодня
Дізнайтеся, як когнітивні спотворення впливають на рішення та судження. Найпоширеніші типи когнітивних упереджень та способи їх розпізнавання і подолання.