Як заспокоїтись, коли спогади викликають тривогу: вправа «Безпечне місце»

Люди, які пережили травмуючу подію, можуть мати нав’язливі спогади, які підвищують тривожність людини і вона постійно відчуває себе в небезпеці. Для того, щоб згадувати неприємні події з меншим рівнем тривоги, існує вправа «Безпечне місце». Виконання вправи не потребує особливих умов, потрібно лише скористатися своєю уявою, розслабити тіло та розум і слухати голос психолога. Уявивши своє власне «безпечне місце», людина може щоразу повертатися туди, коли потребує цього. Якщо ж ця вправа для роботи з тривожністю не допомагає підвищити відчуття безпеки, можна звернутися до лікаря для отримання спеціалізованої допомоги, знайти якого ви зможете на мапі проєкту «МОЗОК».

Коментує психолог ГО «Десяте квітня», психотерапевт, співзасновник Української психоонкологічної асоціації Покалюхін Антон Юрійович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
9 листопада 2023
Тривога без причини
Тривога є однією з найпоширеніших проблем, з якими доводиться стикатися людству. Підвищена тривожність може бути спричинена низкою різноманітних факторів.
18 жовтня 2023
Когнітивно-поведінкова терапія: зцілення словом
Когнітивно-поведінкова терапія – це одна з найпоширеніших і найкраще вивчених форм психотерапії. Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) є поєднанням двох терапевтичних підходів, відомих як когнітивна терапія та поведінкова терапія.
17 жовтня 2023
Нічна тривожність: причини, прояви й шляхи подолання
Безпричинна тривога вночі – поширене явище, особливо серед людей, зосереджених на тривожних подіях дня або схильних до хвилювання через кожен шум у темряві.
18 вересня 2023
Тривожно-фобічні розлади
Фобія – це непереборний і виснажливий страх перед предметом, місцем, ситуацією, почуттям або твариною/живою істотою. Фобії, на відміну від страхів, більше виражені. Вони розвиваються, коли людина має перебільшене або нереалістичне відчуття небезпеки щодо ситуації чи об’єкта.