Як подолати м’язове напруження при стресі: вправа «Релаксація за Джейкобсоном»

Тривога може зумовлювати напруження м’язів, адже тіло людини реагує на небезпеку за допомогою дії та завчасно готується до цього. Вправа «Релаксація за Джейкобсоном» виконується сидячи або лежачи. Потрібно по черзі напружувати групи м’язів, а потім їх розслабляти, максимально зосереджуючись на відчуттях. Регулярне виконання даної вправи зменшує фонову тривожність та готує організм до стресових подій. Крім цього, вправу рекомендують виконувати при безсонні. Проте, якщо безсоння триває довго, а рівень тривожності залишається високим, варто звернутися до лікаря для отримання спеціалізованої допомоги, знайти якого ви зможете на мапі проєкту «МОЗОК». Спеціаліст після встановлення діагнозу ознайомить вас із методиками розслаблення, покаже вправи для зняття тривожності та призначить ліки.

Коментує психолог ГО «Десяте квітня», психотерапевт, співзасновник Української психоонкологічної асоціації Покалюхін Антон Юрійович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
9 листопада 2023
Тривога без причини
Тривога є однією з найпоширеніших проблем, з якими доводиться стикатися людству. Підвищена тривожність може бути спричинена низкою різноманітних факторів.
18 жовтня 2023
Когнітивно-поведінкова терапія: зцілення словом
Когнітивно-поведінкова терапія – це одна з найпоширеніших і найкраще вивчених форм психотерапії. Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) є поєднанням двох терапевтичних підходів, відомих як когнітивна терапія та поведінкова терапія.
17 жовтня 2023
Нічна тривожність: причини, прояви й шляхи подолання
Безпричинна тривога вночі – поширене явище, особливо серед людей, зосереджених на тривожних подіях дня або схильних до хвилювання через кожен шум у темряві.
18 вересня 2023
Тривожно-фобічні розлади
Фобія – це непереборний і виснажливий страх перед предметом, місцем, ситуацією, почуттям або твариною/живою істотою. Фобії, на відміну від страхів, більше виражені. Вони розвиваються, коли людина має перебільшене або нереалістичне відчуття небезпеки щодо ситуації чи об’єкта.