Як зменшити вплив тривожних думок: вправа «Mindfulness»

Тривалий інтенсивний стрес зумовлює неприємні відчуття в тілі, провокує тривожні думки та емоції. Вправа «Mindfulness» – це зосередження на діяльності, яку ви робите. Людина зосереджується на відчуттях, запахах, дотиках, звуках, смаку, тобто на процесі діяльності, відволікаючись від тяжких думок. Вправа не потребує особливих умов для її виконання, і з часом, після тривалих практик, виконувати її стає легше. Якщо ж після тривалого виконання вправи для роботи з тривожністю рівень тривоги залишається високим, можна звернутися до лікаря для отримання спеціалізованої допомоги. Знайти фахівця ви зможете на мапі проєкту «МОЗОК».

Коментує психолог ГО «Десяте квітня», психотерапевт, співзасновник Української психоонкологічної асоціації Покалюхін Антон Юрійович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
22 травня 2024
Як перестати уявляти найгірший сценарій: катастрофізацію мислення можна подолати
Катастрофізація, або катастрофічне мислення — це модель мислення, яку можна описати різними способами. Найголовнішим є те, що даний тип мислення, у пергу чергу, зосереджений на негативних думках або роздумах про ірраціональні найгірші сценарії.
23 квітня 2024
Магічне мислення – «спадок» еволюції людського мозку
Сучасні психологи вважають, що магічне мислення – це тип мислення, який є одним із різновидів так званого когнітивного упередження або когнітивної ілюзії, тобто ірраціонального, неправильного сприйняття подій навколишнього світу і неправильної інтерпретації причинно-наслідкових зв’язків у надзвичайно складному поєднанні різних процесів у цьому світі.
3 квітня 2024
Гормони та тривога: гормональний дисбаланс як причина психічного розладу
Тривожні розлади є надзвичайно поширеним захворюванням. За оцінками фахівців, протягом життя такі розлади вражають приблизно 31% дорослих жителів розвинутих країн. У деяких випадках причиною надмірної тривожності є гормональні порушення.
15 березня 2024
Тривожність зранку: порятунок є
Тривожність зранку, або ранкова стривоженість, – явище досить поширене і знайоме багатьом людям. Однією з найнеприємніших особливостей тривожності зранку є те, що вона «задає» настрій людини на весь день, негативно впливає на якість життя, працездатність та психологічний стан.