Як зменшити вплив тривожних думок: вправа «Mindfulness»

Тривалий інтенсивний стрес зумовлює неприємні відчуття в тілі, провокує тривожні думки та емоції. Вправа «Mindfulness» – це зосередження на діяльності, яку ви робите. Людина зосереджується на відчуттях, запахах, дотиках, звуках, смаку, тобто на процесі діяльності, відволікаючись від тяжких думок. Вправа не потребує особливих умов для її виконання, і з часом, після тривалих практик, виконувати її стає легше. Якщо ж після тривалого виконання вправи для роботи з тривожністю рівень тривоги залишається високим, можна звернутися до лікаря для отримання спеціалізованої допомоги. Знайти фахівця ви зможете на мапі проєкту «МОЗОК».

Коментує психолог ГО «Десяте квітня», психотерапевт, співзасновник Української психоонкологічної асоціації Покалюхін Антон Юрійович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
9 листопада 2023
Тривога без причини
Тривога є однією з найпоширеніших проблем, з якими доводиться стикатися людству. Підвищена тривожність може бути спричинена низкою різноманітних факторів.
18 жовтня 2023
Когнітивно-поведінкова терапія: зцілення словом
Когнітивно-поведінкова терапія – це одна з найпоширеніших і найкраще вивчених форм психотерапії. Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) є поєднанням двох терапевтичних підходів, відомих як когнітивна терапія та поведінкова терапія.
17 жовтня 2023
Нічна тривожність: причини, прояви й шляхи подолання
Безпричинна тривога вночі – поширене явище, особливо серед людей, зосереджених на тривожних подіях дня або схильних до хвилювання через кожен шум у темряві.
18 вересня 2023
Тривожно-фобічні розлади
Фобія – це непереборний і виснажливий страх перед предметом, місцем, ситуацією, почуттям або твариною/живою істотою. Фобії, на відміну від страхів, більше виражені. Вони розвиваються, коли людина має перебільшене або нереалістичне відчуття небезпеки щодо ситуації чи об’єкта.