На сьогоднішній день наука не може визначити єдину причину депресивних розладів. Тому при вивченній пацієнта ми враховуємо все. На це вказують і генетичні фактори: наявність спадковості, емоційні порушення в родині, особливо, що відносяться до афективних станів (емоційних порушень), не обов'язково депресії.
І епігенитичний фактор, тому що ген - це не план життя, це - варіант сценарію життя. І іноді те що відбувається навколо нас буває більш потужним впливом як ми будемо себе проявляти. Це фізіологія і спосіб життя, в тому числі чи людина дотримується фізіологічно закладеного ритму, чи не порушує (що буває пов'язане з роботою) свій біологічний цикл. Як людина харчується, як відпочиває, який спосіб життя вона веде: стресовий чи ні, який рівень її психологічної амортизації - де вона скидає негативні емоції, розряджається, де вона відчуває себе вільною і спокійною.
Чи не хронізуються інші хвороби? Часто депресивний синдром супроводжують ряд інших захворювань, (це називають коморбідні стани). Отже лікування основних захворювань буде позбавляти від тривожно-депресивних проявів.
до списку відео Знайти лікаря