Які причини депресії

На сьогоднішній день наука не може визначити єдину причину депресивних розладів. Тому при вивченній пацієнта ми враховуємо все. На це вказують і генетичні фактори: наявність спадковості, емоційні порушення в родині, особливо, що відносяться до афективних станів (емоційних порушень), не обов'язково депресії.

І епігенитичний фактор, тому що ген - це не план життя, це - варіант сценарію життя. І іноді те що відбувається навколо нас буває більш потужним впливом як ми будемо себе проявляти. Це фізіологія і спосіб життя, в тому числі чи людина дотримується фізіологічно закладеного ритму, чи не порушує (що буває пов'язане з роботою) свій біологічний цикл. Як людина харчується, як відпочиває, який спосіб життя вона веде: стресовий чи ні, який рівень її психологічної амортизації - де вона скидає негативні емоції, розряджається, де вона відчуває себе вільною і спокійною.

Чи не хронізуються інші хвороби? Часто депресивний синдром супроводжують ряд інших захворювань, (це називають коморбідні стани). Отже лікування основних захворювань буде позбавляти від тривожно-депресивних проявів.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
29 березня 2023
Клінічні варіанти депресії
Депресія (психічне захворювання, яке також має назви «великий депресивний розлад» (ВДР) або «клінічна депресія») є поширеним і водночас серйозним розладом настрою. Зазвичай клінічна депресія спричиняє серйозні симптоми, які впливають на те, як людина почувається, думає та виконує повсякденну діяльність, наприклад, спить, їсть чи працює.
24 березня 2023
Червоні прапорці, або перші симптоми депресії: межа, перетинати яку не варто
Відчуття пригніченості, яке виникає час від часу, є нормальною частиною життя, але коли такі емоції як безнадія та відчай стають домінуючими і взагалі не зникають, це може бути сигналом початку депресії.
18 січня 2023
Як пов’язані між собою хронічні захворювання і хронічний біль при депресії
Учені давно довели, що хронічні захворювання, такі як рак, хвороби серця або діабет, тобто, хронічний больовий синдром можуть збільшити ймовірність виникнення такого розладу психічного здоров’я як депресія.
7 листопада 2022
Своєчасне лікування депресії знижує ризик розвитку деменції
Вивчення зв’язку між клінічною депресією та подальшим ризиком виникнення деменції було складним завданням для дослідників з різних країн. Проте вони успішно довели, що наявність депресії у різному віці є чинником, який збільшує ймовірність розвитку різних форм деменції у людей похилого віку.