Депресія у дітей. Самоушкодження

Що робити, якщо дитина говорить про самогубство або самоушкодження? Зверніть увагу на серйозність таких заяв та негайно зверніться за кваліфікованою допомогою до спеціаліста.

Основні кроки:

  • Демонструвати співчуття та розуміння. Створіть безпечне місце для дитини, де вона може довіряти вам і висловлювати свої почуття без страху бути засудженою.
  • Уникати негативних реакцій. Спробуйте виразити співчуття і запитайте про почуття дитини, наприклад: "Мені шкода, що ти так себе почуваєш. Може, розкажеш, що відчуваєш?"
  • Пошук допомоги. Якщо ви помітили зміни в поведінці дитини, зверніться до лікаря. Депресія може впливати на мислення, настрій та поведінку дітей, і потребує професійної медичної допомоги та психологічної підтримки.
  • Підтримка та любов з боку рідних допомагають дітям впоратися з депресією.

Коментує к.м.н., зав. відділенням первинного психотичного епізоду Харківської обласної клінічної психіатричної лікарні №3 Мангубі Дмитро Олександрович.

Карта лікарів, які спеціалізуються на лікування депресії https://mozok.ua/depressiya/maps

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
6 вересня 2024
Сезонна депресія: коли організм страждає від браку сонячного світла
Сезонна депресія, також відома як осіння депресія або сезонний афективний розлад (САР), – це розлад настрою, який виникає щороку приблизно в один і той же час. Зазвичай захворювання починається восени або взимку і закінчується навесні або на початку літа. Ці зміни настрою можуть вплинути на почуття, думки та дії людини.
5 липня 2024
Важка форма депресії: ознаки, симптоми та як її позбутися
Депресія – це психічний розлад, що спричиняє серйозні симптоми, які впливають на те, як людина почувається, думає та виконує повсякденні дії (працює, спить та їсть). Деякі випадки депресії є тяжчими, з інтенсивнішими симптомами, які можуть включати значну втрату апетиту та ваги, проблеми зі сном і часті думки про смерть або самогубство. Така депресія може бути паралізуючою. Людина починає прагнути до самоізоляції, їй стає важко вставати з ліжка вранці або виходити з дому.
18 червня 2024
Мелатонін при депресії
Мелатонін виконує багато функцій в організмі, але, в основному, він відомий тим, що підтримує циркадні ритми. Циркадний ритм – це «внутрішній годинник» організму людини. Цей гормон повідомляє організму, коли час спати, а коли – прокидатися.
21 травня 2024
Як розмовляти з лікарем про депресію
Для більшості людей розмова (навіть з лікарем) про їхній психічний розлад може стати важким випробуванням через певні упередження, які існують у суспільстві щодо цих хвороб.