Депресія у дитини. Що робити, якщо ви помітили її ознаки

Підтримка батьків та опікунів для дітей з депресією або іншими розладами настрою має вирішальне значення. Саме вони мають звернути увагу на зміни в настрої дитини та поставити їй запитання про її самопочуття та ставлення до себе. При цьому надзвичайно важливо уважно вислухати свою дитину. Якщо після такої розмови симптоми погіршилися, може знадобитися інший підхід.

Також батькам рекомендується слідкувати за режимом сну та харчування дитини, спостерігати за побічними діями ліків, оцінювати взаємодію дитини з родиною та однолітками, а також її захоплення хобі та участь у різноманітних заходах. Депресія не проходить самостійно, тому при її ознаках необхідно звертатися до лікаря загальної практики для отримання направлення до педіатра, психіатра чи психолога, які можуть діагностувати та лікувати депресію у дітей.

Професійна медична допомога та психологічна підтримка можуть значно сприяти одужанню дітей та запобігти проблемам з психічним здоров'ям у майбутньому. Любов і підтримка з боку родини є важливими для лікування депресії у дітей.

Карта пошуку спеціалістів, розміщена на сайті Mozok.ua, може допомогти знайти кваліфіковану допомогу. Депресія є розладом психічного здоров'я, який впливає на мислення, настрій та поведінку дітей. Основні симптоми депресії у дітей включають відчуття пригніченості або роздратування протягом тривалого часу та втрату інтересу до речей, які зазвичай подобаються.

Карта лікарів, які спеціалізуються на лікування депресії https://mozok.ua/depressiya/maps

Коментує к.м.н., зав. відділенням первинного психотичного епізоду Харківської обласної клінічної психіатричної лікарні №3 Мангубі Дмитро Олександрович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
5 липня 2024
Важка форма депресії: ознаки, симптоми та як її позбутися
Депресія – це психічний розлад, що спричиняє серйозні симптоми, які впливають на те, як людина почувається, думає та виконує повсякденні дії (працює, спить та їсть). Деякі випадки депресії є тяжчими, з інтенсивнішими симптомами, які можуть включати значну втрату апетиту та ваги, проблеми зі сном і часті думки про смерть або самогубство. Така депресія може бути паралізуючою. Людина починає прагнути до самоізоляції, їй стає важко вставати з ліжка вранці або виходити з дому.
18 червня 2024
Мелатонін при депресії
Мелатонін виконує багато функцій в організмі, але, в основному, він відомий тим, що підтримує циркадні ритми. Циркадний ритм – це «внутрішній годинник» організму людини. Цей гормон повідомляє організму, коли час спати, а коли – прокидатися.
21 травня 2024
Як розмовляти з лікарем про депресію
Для більшості людей розмова (навіть з лікарем) про їхній психічний розлад може стати важким випробуванням через певні упередження, які існують у суспільстві щодо цих хвороб.
17 квітня 2024
Аналізи на депресію: про роль лабораторних досліджень у діагностуванні депресії
Діагностування такого тяжкого захворювання як клінічна депресія потребує комплексного підходу, в першу чергу, тому що причини виникнення депресії різні й можуть включати спадкову схильність, перенесену психологічну травму, постійний стрес і навіть соматичні захворювання (наведений перелік причин, на жаль, неповний).