Депресія у дітей: навчання

Якщо ви помітили у вашої дитини будь-які з наведених нижче ознак і ці ознаки тривають довше ніж 2 тижні, у вашої дитини може бути депресія.

На які зміни в поведінці або успішності дитини в школі треба звернути увагу?

Якщо дитина вчиться в школі, ви помітили, що в неї є певні проблеми:

  • знизилась успішність,
  • має проблеми з адаптацією в школі або спілкуванням з іншими дітьми,
  • боїться або тривожиться перед школою,
  • не хоче брати участь у шкільних заходах,
  • перестала спілкуватися з друзями у школі,
  • прогулює або дзвонить зі школи з проханням піти додому.

Можливо, варто поговорити з класним керівником дитини та оцінити ситуацію з точки зору можливого булінгу. Ознаки депресії дещо схожі на поведінку дитини, яка стала жертвою булінгу у школі, проте у останньому випадку можуть додаватися фізичне ушкодження, часта втрата особистих речей, виражений стрес після спілкування в інтернеті або секретність і небажання розповідати про справи в школі.

Якщо ви помітили деякі зміни в поведінці дитини, це може бути ознаками депресії. Не зволікайте та не очікуйте, що дитина переросте або проблема зникне самостійно. Звертайтесь до лікаря, адже професійна медична допомога та психологічна підтримка здатні допомогти швидше одужити та уникнути проблем з психічним здоров'ям. Крата лікарів, які спеціалізуються на лікування депресії https://mozok.ua/depressiya/maps

Коментує к.м.н., зав. відділенням первинного психотичного епізоду Харківської обласної клінічної психіатричної лікарні №3 Мангубі Дмитро Олександрович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
5 липня 2024
Важка форма депресії: ознаки, симптоми та як її позбутися
Депресія – це психічний розлад, що спричиняє серйозні симптоми, які впливають на те, як людина почувається, думає та виконує повсякденні дії (працює, спить та їсть). Деякі випадки депресії є тяжчими, з інтенсивнішими симптомами, які можуть включати значну втрату апетиту та ваги, проблеми зі сном і часті думки про смерть або самогубство. Така депресія може бути паралізуючою. Людина починає прагнути до самоізоляції, їй стає важко вставати з ліжка вранці або виходити з дому.
18 червня 2024
Мелатонін при депресії
Мелатонін виконує багато функцій в організмі, але, в основному, він відомий тим, що підтримує циркадні ритми. Циркадний ритм – це «внутрішній годинник» організму людини. Цей гормон повідомляє організму, коли час спати, а коли – прокидатися.
21 травня 2024
Як розмовляти з лікарем про депресію
Для більшості людей розмова (навіть з лікарем) про їхній психічний розлад може стати важким випробуванням через певні упередження, які існують у суспільстві щодо цих хвороб.
17 квітня 2024
Аналізи на депресію: про роль лабораторних досліджень у діагностуванні депресії
Діагностування такого тяжкого захворювання як клінічна депресія потребує комплексного підходу, в першу чергу, тому що причини виникнення депресії різні й можуть включати спадкову схильність, перенесену психологічну травму, постійний стрес і навіть соматичні захворювання (наведений перелік причин, на жаль, неповний).