Чи може людина з депресією бути небезпечною для оточуючих?

Існують декілька не дуже поширених варіантів депресії, які називаються «ажитована депресія». Людина в стані ажитованої депресії може від свого поганого настрою проявляти руйнівні тенденції - ламати меблі, що-небудь кудись кинути, когось образити криком і так далі. Такі стани проходять досить швидко, однак імовірність розвитку існує. Для того щоб говорити, наскільки людина в депресії небезпечний оточуючим, потрібно розуміти його «бекграунд», тобто потрібно розуміти його характерологічні особливості, які існували до розвитку цього розладу. Детальніше про це дивіться у відео.

Коментує к.м.н., зав. відділенням первинного психотичного епізоду Харківської обласної клінічної психіатричної лікарні №3 Мангубі Дмитро Олександрович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
9 грудня 2021
Зв’язок між депресією та тривожністю є реальним
Депресія і постійне необґрунтоване відчуття тривоги можуть виникати одночасно. Учені повідомляють, що 45 відсотків людей з одним психічним захворюванням відповідають критеріям двох або більше розладів психіки. Одне дослідження показало, що половина людей з тривогою чи депресією мають й інший з цих двох розладів.
7 жовтня 2021
Депресія підліткового віку
Психічний та емоційний розлад, відомий як підліткова депресія, медично нічим не відрізняється від депресії дорослих. Однак симптоми депресії у підлітків можуть проявлятися інакше, ніж у дорослих.
7 жовтня 2021
Депресія у дітей
На жаль, діти дійсно можуть страждати на депресію. Дитяча депресія відрізняється від звичайних нетривалих спадів настрою та повсякденних негативних емоцій, які діти переживають у процесі свого розвитку.
25 серпня 2021
Як допомогти людині з депресією
У світі понад 300 мільйонів людей різного віку страждають від депресії. Вона відрізняється від звичайних перепадів настрою і короткочасних емоційних реакцій на різні життєві події.