Чи може людина з депресією бути небезпечною для оточуючих?

Існують декілька не дуже поширених варіантів депресії, які називаються «ажитована депресія». Людина в стані ажитованої депресії може від свого поганого настрою проявляти руйнівні тенденції - ламати меблі, що-небудь кудись кинути, когось образити криком і так далі. Такі стани проходять досить швидко, однак імовірність розвитку існує. Для того щоб говорити, наскільки людина в депресії небезпечний оточуючим, потрібно розуміти його «бекграунд», тобто потрібно розуміти його характерологічні особливості, які існували до розвитку цього розладу. Детальніше про це дивіться у відео.

Коментує к.м.н., зав. відділенням первинного психотичного епізоду Харківської обласної клінічної психіатричної лікарні №3 Мангубі Дмитро Олександрович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
25 серпня 2021
Як допомогти людині з депресією
У світі понад 300 мільйонів людей різного віку страждають від депресії. Вона відрізняється від звичайних перепадів настрою і короткочасних емоційних реакцій на різні життєві події.
30 липня 2021
Що потрібно знати про депресію
Депресія (великий депресивний розлад або клінічна депресія) є поширеним і водночас вельми серйозним розладом настрою.
27 липня 2021
Як допомогти людині, яка страждає на депресію
Серед близьких і друзів будь-якої людини можуть зустрітися люди, які страждають на депресію. Та допомога і підтримка, яку здорова людина може надати іншій людині, змученій депресивним розладом, є неоціненними; головне – робити це якомога ефективніше і водночас не припускатися поширених помилок.
3 червня 2021
Як подолати депресію: 20 способів, які варто спробувати
Депресія здатна виснажувати життєві сили людини, зумовлюючи відчуття постійної втоми та нездатність до повноцінного переживання емоцій. Це може знизити загальний тонус організму і навіть пригнічувати бажання звернутися по медичну допомогу.