Ліки, що можуть викликати депресію

Є препарати, які часто і правильно призначають лікарі не психіатри, а лікарі загальної практики, сімейні лікарі, гастроентерологи, гінекологи, коли вони «працюють» із запаленнями, ендокринними порушеннями.

Препарати правильно призначені, але їх тривалий прийом на фоні соматичного захворювання може викликати психічний розлад у вигляді антидепресивних проявів. Це препарати гіпотензивного ряду, ті що знижують тиск – «класичний» препарат – резерпін.

Це велика група антибіотиків тривалого прийому, гормональні препарати, це гормональне втручання при гінекологічних проблемах, протизапальні препарати.

Але в основному це – антибіотики. І анаболіки, поза всяким сумнівом, також відносяться до препаратів, що можуть викликати антидепресивні прояви.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
3 квітня 2020
Тривожно-депресивні розлади при хворобі Паркінсона
У статті представлені сучасні аспекти патогенезу, ранньої діагностики та комплексного лікування тривожно-депресивних розладів при хворобі Паркінсона.
23 березня 2020
Як в період загальної паніки вберегтися від стресу
Занепокоєння процвітає на невпевненості і невизначеності. У міру поширення коронавирусу, не отримуючи вичерпної інформації з джерел, що заслуговують на довіру і не маючи впевненості в адекватних діях держави щодо захисту своїх громадян і подолання кризи в умовах пандемії, люди починають відчувати уразливість і страх.
3 лютого 2020
Свята - привід для депресії?
Свята - це час щастя і радості, але для деяких людей святковий період може стати часом хворобливих роздумів, смутку, самотності, неспокою і депресії.
3 лютого 2020
Післяпологова депресія: актуальні питання
Післяпологова депресія - це психічне порушення, яке розвивається у деяких жінок в перші тижні або місяці після пологів і проявляється відчуттям надзвичайного смутку і психологічної нестабільності. Від розвитку післяпологової депресії не застрахована жодна молода мати, однак у жінок з епізодами депресії в минулому післяпологова депресія протікає важче і виникає частіше.