Гормональні причини депресії

Для депресії є гормональна основа і гормональні піки попадають: на підлітковий вік, коли йде гормональне становлення дівчинки.

Другий – на післяпологовий період. Це гормональна буря, коли гормони стають на свою норму і є проблема «пролактинова».

І третій великий період клімактерію, коли йде згасання певних функцій, гормональне згасання і проявляються емоційні розлади, в тому числі, депресія. Тоді ми починаємо говорити про предінволюційні або інволюційні депресивні розлади пов’язані з віком та гормональними порушеннями. Лікування тоді відбувається не лише на «рівні» психіатра та антидепресантів, інших препаратів; психотерапії та психотерапевта.

В тому числі ендокринолога, гінеколога-ендокринолога, коли йде сумісна робота, що може дати більший ефект.

Ідея поліпрофільного підходу до жінок, коли задіяні декілька спеціалістів. Не по принципу: «не досягли ефекту – подивимось гормони», а одразу визначення «гормонального дзеркала», консультація з гінекологом, ендокринологом сумісне прийняття на терапію.

Тому, коли жінки частіше йдуть до гінеколога-ендокринолога, ніж до психіатра, бо бояться психіатрії, обов’язково потрібно радитися чи лікар-ендокринолог повинен порадити сходити до психіатра, щоб прийняти вірну тактику терапії.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
12 жовтня 2020
Пандемія COVID-19 і психічне здоров'я: чи можна уникнути небезпечних наслідків хронічного стресу?
Глобальна пандемія коронавирусної інфекції COVID-19 стала одним з найбільш серйозних випробувань для всього людства за останні 100 років. За своїми масштабами і небезпекою для здоров'я населення вона порівнянна з пандемією «іспанського» грипу 1918-1920 років, який був викликаний вірусом грипу серотипу H1N1.
3 квітня 2020
Тривожно-депресивні розлади при хворобі Паркінсона
У статті представлені сучасні аспекти патогенезу, ранньої діагностики та комплексного лікування тривожно-депресивних розладів при хворобі Паркінсона.
23 березня 2020
Як в період загальної паніки вберегтися від стресу
Занепокоєння процвітає на невпевненості і невизначеності. У міру поширення коронавирусу, не отримуючи вичерпної інформації з джерел, що заслуговують на довіру і не маючи впевненості в адекватних діях держави щодо захисту своїх громадян і подолання кризи в умовах пандемії, люди починають відчувати уразливість і страх.
3 лютого 2020
Свята - привід для депресії?
Свята - це час щастя і радості, але для деяких людей святковий період може стати часом хворобливих роздумів, смутку, самотності, неспокою і депресії.