Мігрень статті - причини, діагностика та лікування

19 червня 2020
5 порад людям, які страждають на мігрень, щодо подорожей влітку під час відпустки
Члени групи людей, які страждають на мігрень, діляться своїми порадами по боротьбі з мігренню під час переїздів, пов'язаних з літніми відпустками.
19 червня 2020
Чи потрібно пацієнтам з мігренню проводити МРТ і КТ?
У всьому світі поширеність мігрені становить 15-18%. Кожен лікар, який займається діагностикою та лікуванням мігрені, часто зустрічається з критичною проблемою - чи варто призначати пацієнтові нейровізуалізацію, або, іншими словами, МРТ або КТ. Більш того, це питання турбує не тільки лікарів, а й пацієнтів, які бояться бути недообстеженими.
19 червня 2020
Прогресування мігрені: фактори ризику
Огляд, опублікований у журналі Headache, за словами вчених, дає надію на те, що ефективне лікування мігрені вже не за горами. Американські вчені виявили основні фактори ризику розвитку хронічної мігрені. Найбільш значущі з них – зростання частоти головного болю в день, занадто часте використання ліків і депресія.
10 квітня 2020
Особливості перебігу мігрені під час переходу до менопаузи
У багатьох жінок, що страждають на мігрень, при наближенні до менопаузи перебіг захворювання може погіршитися. Також, в цей період може спостерігатися зміна клінічної картини хвороби.
10 квітня 2020
Взаємозв’язок мігрені і психічного здоров’я
Мігрень пов’язана як з депресією, так і з тривогою. Насправді у людей, що страждають на мігрень, приблизно в п’ять разів частіше розвивається депресія, ніж у пацієнтів без мігрені, - такого висновку дійшла доктор Бузе, доктор наук, директор з поведінкової медицини в центрі головного болю в Монтефіоре та доцент кафедри неврології в коледжі Альберта Ейнштейна в Нью-Йорку.
26 березня 2020
Роль генів у виникненні мігрені
За останні роки у розумінні причин виникнення мігрені був досягнутий значний прогрес і це призвело до появи нових ідей у лікуванні мігрені. Ще в 2010 році був зроблений надзвичайно важливий крок, коли було з’ясовано, чому деякі люди більш схильні до проявів мігрені, у той час як інші взагалі не знають про її існування. Вченими був виявлений ген-TRESK, який напряму пов'язаний із найрозповсюдженішим типом мігрені.
24 березня 2020
Головний біль: особливості симптоматики при мігрені і коронавірусній інфекції COVID-19
Головний біль як симптом, яким не можна нехтувати, набуває особливого значення на тлі пандемії коронавірусної хвороби COVID-19, яку нині переживає людство. Хоча при COVID-19 такий біль і не є провідним симптомом, проте він спостерігається у деяких пацієнтів з цим захворюванням, будучи при легкому перебігу хвороби одним з небагатьох її проявів.
18 березня 2020
Чи можна позбутися мігрені?
Коли людина, схильна до мігрені, в черговий раз відчуває наближення нападу, вона, безумовно задається питанням, чи припиниться це коли-небудь, чи можна звільнитися від цієї "напасті" назавжди?
29 січня 2020
Алкоголь і його зв'язок з мігренню
Взаємозв'язок між вживанням алкоголю і мігренню відомий давно. Так само відомо, що одні види алкоголю можуть сильніше провокувати напади, ніж інші. Але вчені до цих пір не отримали відповіді на деякі питання, що стосуються зв'язку алкоголю з мігренню.
29 січня 2020
Мігрень у чоловіків: причини і методи лікування
Від нападів мігрені, зазвичай, частіше страждають жінки, ніж чоловіки, оскільки вони більш схильні до гормональних коливань. Але, за оцінками фахівців, серед людей, які схильні до мігренозних атак, чоловіки становлять одну третину, причому основною причиною їх виникнення вважаються стрес і надмірні фізичні навантаження.