Мігрень статті - причини, діагностика та лікування

20 вересня 2021
Геміплегічна форма мігрені
Геміплегічна мігрень – є однією з форм мігрені з аурою. Багато з її симптомів імітують симптоми, характерні для інсульту, наприклад, м’язова слабкість може бути настільки сильною, що викликає тимчасовий параліч з одного боку тіла людини, який лікарі називають геміплегією.
20 вересня 2021
Ретинальна мігрень: причини, симптоми, діагностика і лікування
Ретинальна мігрень – це тип мігрені з аурою, яка зустрічається рідко і включає повторні напади, що супроводжуються короткочасним зниженням зору або навіть тимчасовою сліпотою на одне око.
30 серпня 2021
Методики розслаблення для профілактики нападів мігрені
Фізичне та емоційне напруження збільшує ризик початку нападу мігрені. Щоб зменшити кількість та інтенсивність нападів, потрібно навчитися розслаблятися. Розслаблення – це навичка, і для її освоєння, як і для освоєння інших навичок, потрібен час та практика. Існує багато методик, з яких можна вибрати ту, яка підходить саме вам.
20 серпня 2021
Чи є зв'язок між дієтою та мігренню?
Люди, схильні до мігрені, відрізняються чутливістю до певних продуктів харчування. Від прийому їжі до розвитку реакції на якийсь продукт може пройти від півгодини до 72 годин, тому досить важко її визначити.
27 липня 2021
Посттравматичний головний біль: особливості перебігу, діагностики і лікування
Одним з найбільш виснажливих симптомів, які можуть виникнути у людини після струсу мозку, є посттравматичний головний біль.
21 липня 2021
Хронічна мігрень: симптоми, діагностика та лікування
Специфічний різновид головного болю, який має назву «хронічна мігрень», є дуже поширеною патологією. За підрахунками американських вчених, до 148 мільйонів людей у світі живуть із хронічною мігренню.
24 червня 2021
Синдром Аліси в країні чудес – дивна, але цілком реальна патологія
Синдром Аліси в країні чудес (САКЧ) – рідкісне захворювання, яке зумовлює спотворене сприйняття часу та простору, порушення зору, слуху та деяких соматосенсорних відчуттів, подібних до тих, що відчувала головна героїня відомої казки англійського письменника Льюїса Керролла «Аліса в країні чудес».
7 червня 2021
Чи не є мігрень механізмом самозахисту?
Нещодавно доктор Джонатан М. Боркум, дослідник з університету штату Мен у місті Ороно (США), запропонував нову теорію походження мігренозного болю. Напади мігрені, на його думку, можуть бути частиною механізму самозахисту мозку від окислювального стресу.
12 травня 2021
У чому полягає різниця між мігренню та «звичайним» головним болем?
Больові відчуття у тій чи іншій ділянці голови можуть бути як звичайним (або «типовим») головним болем, так і проявами мігрені. Важливо відрізняти головний біль, спричинений мігренню, від «звичайного» головного болю, бо правильне визначення характеру болю сприятиме вибору адекватного методу лікування і, відповідно, пришвидшить полегшення. Це також надасть змогу вживати ефективних заходів для профілактики головного болю.
12 травня 2021
Проблеми із зубами та яснами можуть стати причиною нападів мігренозного болю
Як стверджують дослідники, однією з причин виникнення мігрені можуть бути проблеми стоматологічного характеру.