Відео

22 січня 2021
Чи допомагають біологічно активні добавки у лікуванні мігрені?
Біологічно активні добавки, можливо, впливають на деякі процеси, зокрема, загалом на стан організму людини, можуть впливати на активність апетиту, наприклад, якщо це імбир, можуть змінювати кислотність.
22 січня 2021
Чи потрібно перевіряти очне дно при головному болю?
Чи потрібно перевіряти очне дно при головному болю? Однозначно - так. Чому? Відповідь на це питання дивіться у відео.
22 січня 2021
УЗД судин голови та шиї при мігрені
Перш за все, треба чітко зрозуміти, ультразвукова доплерографія судин голови і шиї – це додатковий метод обстеження і ми його робимо тоді, коли є чіткі показання. Показання перші – це наявність червоних прапорців, коли ми робимо МРТ, нічого не знаходимо і тоді робимо УЗД.
22 січня 2021
Якщо після крапельниць болить голова, що це може бути?
Відповідаючи на це запитання, я би хотів нагадати Козьму Пруткова: «Зри в корень». Тобто, нам завжди треба зрозуміти причину цих симптомів і тоді ми легко відповімо, чому виник біль голови і чи може це бути мігрень.
22 січня 2021
Навіщо потрібен щоденник мігрені?
Наскільки корисний щоденник мігрені з точки зору лікаря? Ми, лікарі, чітко опираємося на чіткі протоколи і критерії. Для того, щоб я сказав, чи в вас мігрень епізодична чи у вас мігрень хронічна, мені треба знати скільки раз на місяць у вас болить голова.
22 січня 2021
Що таке триптани и чим вони відрізняються від НПЗП?
Коли пацієнти мають мігрень, вони обходять багато лікарів і коли на початку 80-х років появився новий метод лікування гострого нападу мігрені – це були триптани.
22 січня 2021
Що робити, якщо напади мігрені стають частішими?
Перебіг мігрені є різний. Стоїть питання: що робити якщо напади мігрені стають частішими? Перш за все, треба розуміти критерії: якщо був один напад мігрені і виникли два напади мігрені протягом року, то не робити нічого.
18 грудня 2020
Чому профілактичне лікування проводиться курсами?
Коли ми говоримо про попереджувальну терапію або про профілактичну терапію, я хочу звернути увагу, що профілактичної терапії як такої не існує. Профілактика – це особливий стиль життя і виконання певних умов по дієті, по сну, навіть дуже багато спати теж шкідливо для пацієнтів з мігренню.
18 грудня 2020
Чим профілактика мігрені відрізняється від лікування нападу?
Часто задають питання: чи є профілактика мігрені або: чим профілактика відрізняється від лікування? Для пацієнтів з мігренню, для пацієнток скоріше всього, є тройний підхід. Перше – це профілактика, друге – це превентивна терапія або попереджувальна терапія і третє – це терапія гострого нападу самої мігрені.
18 грудня 2020
Чому після клімаксу може залишатися мігрень?
Якщо говорити про жінок, то у жіночому організмі є гормональні зміни, які називаються клімактеричним періодом. Виникає питання: чи зникає мігрень після клімаксу і чи може вона залишитися? Або: чому залишається мігрень?