Тест MIDAS – опитувальник пацієнтів для поліпшення лікування мігрені

Опитувальник MIDAS (Migraine Disability Assessment)

Опитувальник MIDAS (Migraine Disability Assessment) був розроблений для оцінки ступеня дезадаптації пацієнта, пов’язаної з головним болем, з метою покращення лікування мігрені. Це тест, який використовують лікарі, щоб визначити, наскільки сильно мігрень впливає на життя хворого. У процесі тестування люди, які страждають на мігрень, відповідають на п’ять запитань, оцінюючи кількість днів обмеження активності, викликаного мігренню, протягом попередніх 3 місяців.

За результатами проведених на сьогоднішній день досліджень, опитувальник MIDAS був визнаний високонадійним, ефективним і таким, що корелює з клінічними оцінками лікарів. Ці характеристики підтверджують його придатність для використання в клінічній практиці. Використання опитувальника MIDAS здатне покращити спілкування між лікарем і пацієнтом щодо стану, пов’язаного з головним болем у хворого, і може сприятливо впливати на надання медичної допомоги пацієнтам з мігренню.

Під час опитування пацієнти дають відповіді на питання про частоту та тривалість їхнього головного болю, а також про те, як часто цей головний біль обмежував їхню здатність брати участь у діяльності на роботі, у школі чи вдома.

Виходячи з відповідей пацієнта на запитання опитувальника MIDAS, лікар обирає тактику лікування.

MIDAS складається з п’яти запитань, відповіді на які використовуються для визначення ступеня порушення функцій пацієнта, і двох додаткових запитань, які зосереджуються на частоті та тяжкості мігрені.

Додаткові питання

Опитувальник MIDAS також містить два інших питання, які не використовуються для обчислення балів, але можуть стати у пригоді лікарю і пацієнту під час обговорення плану лікування мігрені:

  1. Скільки днів протягом останніх трьох місяців у вас боліла голова? (Якщо головний біль тривав більше доби, слід враховувати кожен день).
  2. Наскільки інтенсивними були в середньому ці головні болі за шкалою від 0 до 10? (0 = немає болю взагалі і 10 = найгірший біль, який тільки можете уявити пацієнт).

Висновки

Тест MIDAS, безумовно, є корисним інструментом, але його не слід використовувати як єдиний засіб комунікації між пацієнтом та його лікарем. Тест MIDAS не є діагностичним засобом – це інструмент для визначення тяжкості мігрені і він найкраще підходить для оцінки відповіді на лікування.

Також може бути корисним пройти тест знову після кількох місяців лікування, щоб побачити, чи змінився показник балів у пацієнта. Повторне проходження тесту MIDAS може допомогти як пацієнту, так і лікарю оцінити ефективність терапії для запобігання мігрені або допомогти визначити тригери мігрені.

Електронні джерела:

https://www.verywellhealth.com/migraine-disability-assessment-midas-questionnaire-1719891

http://paininfo.ru/test/midas/

https://dizziness-and-balance.com/testing/questionaires/MIDAS.html

  1. Скільки навчальних чи робочих днів (повних чи неповних) Ви пропустили через головний біль за останні 3 місяці?

  2. Упродовж скількох днів за останні 3 місяці Ваша працездатність на роботі або у навчанні була знижена в два і більше разів через головний біль (не рахуючи тих днів, які Ви вказали в першому питанні)?

  3. Скільки днів за останні 3 місяці Ви не займалися домашніми справами чи не виконували домашнє завдання через головний біль?

  4. Скільки днів за останні 3 місяці продуктивність Вашої домашньої роботи була знижена наполовину і більше через головний біль (не рахуючи тих днів, які Ви вказали у третьому питанні)?

  5. Упродовж скількох днів за останні 3 місяці головний біль перешкоджав Вашій участі у сімейних та громадських заходах чи активному відпочинку?

 

 

 

Рекомендуємо по цій темі:
14 лютого 2022
Як «друзі наші менші» допомагають впоратися з мігренню
Колись собаки та коти, живучи поряд з людьми, виконували суто прагматичну функцію: перші в основному охороняли житло і майно, а також допомагали впоратися з отарами овець, а «Мурчики» знищували гризунів. Але поступово людство помітило, що домашні улюбленці можуть стати повноцінними членами родини, завдяки здатності викликати у своїх власників позитивні емоції, зменшуючи стрес і тривожність.
14 лютого 2022
Різновиди аури, які можуть спостерігатися під час нападів мігрені
Хоча основною ознакою мігрені є інтенсивний головний біль, існують також багато інших симптомів, які з'являються під час нападів цієї хвороби. Одним з таких симптомів є аура.
13 грудня 2021
Як позбутися головного болю без таблеток
Головний біль є дуже поширеною формою болю, який здатний стати причиною справжніх страждань і порушення звичного перебігу повсякденного життя.
13 грудня 2021
Чи може алергія викликати мігрень?
Алергічна мігрень – це тип головного болю, який може бути викликаний алергічною реакцією. Такий розлад може початися з легких симптомів алергічного риніту, а потім швидко прогресувати до сильного головного болю.