Тест MIDAS – опитувальник пацієнтів для поліпшення лікування мігрені

Опитувальник MIDAS (Migraine Disability Assessment)

Опитувальник MIDAS (Migraine Disability Assessment) був розроблений для оцінки ступеня дезадаптації пацієнта, пов’язаної з головним болем, з метою покращення лікування мігрені. Це тест, який використовують лікарі, щоб визначити, наскільки сильно мігрень впливає на життя хворого. У процесі тестування люди, які страждають на мігрень, відповідають на п’ять запитань, оцінюючи кількість днів обмеження активності, викликаного мігренню, протягом попередніх 3 місяців.

За результатами проведених на сьогоднішній день досліджень, опитувальник MIDAS був визнаний високонадійним, ефективним і таким, що корелює з клінічними оцінками лікарів. Ці характеристики підтверджують його придатність для використання в клінічній практиці. Використання опитувальника MIDAS здатне покращити спілкування між лікарем і пацієнтом щодо стану, пов’язаного з головним болем у хворого, і може сприятливо впливати на надання медичної допомоги пацієнтам з мігренню.

Під час опитування пацієнти дають відповіді на питання про частоту та тривалість їхнього головного болю, а також про те, як часто цей головний біль обмежував їхню здатність брати участь у діяльності на роботі, у школі чи вдома.

Виходячи з відповідей пацієнта на запитання опитувальника MIDAS, лікар обирає тактику лікування.

MIDAS складається з п’яти запитань, відповіді на які використовуються для визначення ступеня порушення функцій пацієнта, і двох додаткових запитань, які зосереджуються на частоті та тяжкості мігрені.

Додаткові питання

Опитувальник MIDAS також містить два інших питання, які не використовуються для обчислення балів, але можуть стати у пригоді лікарю і пацієнту під час обговорення плану лікування мігрені:

  1. Скільки днів протягом останніх трьох місяців у вас боліла голова? (Якщо головний біль тривав більше доби, слід враховувати кожен день).
  2. Наскільки інтенсивними були в середньому ці головні болі за шкалою від 0 до 10? (0 = немає болю взагалі і 10 = найгірший біль, який тільки можете уявити пацієнт).

Висновки

Тест MIDAS, безумовно, є корисним інструментом, але його не слід використовувати як єдиний засіб комунікації між пацієнтом та його лікарем. Тест MIDAS не є діагностичним засобом – це інструмент для визначення тяжкості мігрені і він найкраще підходить для оцінки відповіді на лікування.

Також може бути корисним пройти тест знову після кількох місяців лікування, щоб побачити, чи змінився показник балів у пацієнта. Повторне проходження тесту MIDAS може допомогти як пацієнту, так і лікарю оцінити ефективність терапії для запобігання мігрені або допомогти визначити тригери мігрені.

Електронні джерела:

https://www.verywellhealth.com/migraine-disability-assessment-midas-questionnaire-1719891

http://paininfo.ru/test/midas/

https://dizziness-and-balance.com/testing/questionaires/MIDAS.html

  1. Скільки навчальних чи робочих днів (повних чи неповних) Ви пропустили через головний біль за останні 3 місяці?

  2. Упродовж скількох днів за останні 3 місяці Ваша працездатність на роботі або у навчанні була знижена в два і більше разів через головний біль (не рахуючи тих днів, які Ви вказали в першому питанні)?

  3. Скільки днів за останні 3 місяці Ви не займалися домашніми справами чи не виконували домашнє завдання через головний біль?

  4. Скільки днів за останні 3 місяці продуктивність Вашої домашньої роботи була знижена наполовину і більше через головний біль (не рахуючи тих днів, які Ви вказали у третьому питанні)?

  5. Упродовж скількох днів за останні 3 місяці головний біль перешкоджав Вашій участі у сімейних та громадських заходах чи активному відпочинку?

 

 

 

Рекомендуємо по цій темі:
5 квітня 2024
Ранні симптоми нападу мігрені: попереджений – значить озброєний
Мігрень – це головний біль пульсуючого характеру, зазвичай інтенсивніший з одного боку голови. Як правило, головний біль при мігрені є часто досить сильним та здатний перешкоджати повсякденній діяльності. Без відповідного лікування біль може тривати від чотирьох годин до трьох днів.
4 квітня 2024
Мігрень у дітей: виявлення та усунення харчових тригерів
Як відомо, мігрень – це, частіше за все, сильний пульсуючий головний біль, який зазвичай виникає з одного боку голови. Іноді мігренозний біль може зміщуватися з одного боку голови до іншого або відчуватися одночасно з обох боків. Мігрень часто супроводжується нудотою або блюванням. Люди з мігренню часто дуже чутливі до світла, шуму та запахів. Перед нападом мігренозного головного болю можуть відбутися зміни зору: людина може бачити миготливі вогні або темні плями.
15 березня 2024
Поліпрагмазія при мігрені: коли «більше» зовсім не означає «краще»
Мігрень – це неврологічне захворювання, одним з основних проявом якого є сильний головний біль. Він виникає епізодично і часто супроводжується нудотою, блюванням та підвищеною чутливістю до світла.
9 листопада 2023
Профілактика мігрені – завдання цілком реальне
Головний біль мігренозного походження є потужним фактором інвалідизації; мігрень також стає причиною частих відвідувань поліклініки і навіть викликів бригад невідкладної допомоги, що створює значний тягар для здоров’я та бюджету людини. Частий головний біль входить до п’ятірки найпоширеніших причин відвідування відділень невідкладної допомоги та до двадцятки найпоширеніших причин відвідування поліклініки.