Тривожність чи психічний розлад? Важливість правильної діагностики

Тривожність може бути нормальною реакцією організму, але в деяких випадках вона може свідчити про психічні розлади, такі як депресія, межовий розлад особистості або циклотимія. У відео розглядаються клінічні випадки та симптоми, що можуть вказувати на ці стани, а також пояснюється важливість точної діагностики.

Окрему увагу приділено методам лікування тривожних розладів, зокрема антидепресантам першої лінії (селективним інгібіторам зворотного захоплення серотоніну та норадреналіну). Також наголошується на значенні психотерапії як невіддільного елемента ефективного лікування.

Якщо тривожність заважає повсякденному життю, важливо звернутися до лікаря-психіатра, а за потреби — отримати альтернативну думку.

Коментує Євген Скрипник - лікар-психіатр з більше ніж 20-річним досвідом у лікуванні депресії та інших психічних розладів.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
11 квітня 2025
Депресія у батьків: як психічний стан мами і тата впливає на дітей
Депресія у батьків є поширеною проблемою, і велика кількість досліджень підтверджують, що це – основний чинник ризику виникнення труднощів у житті дитини.
27 березня 2025
Прихована депресія у підлітків: чому батьки не помічають тривожні сигнали
Коли підлітки проходять через лабіринт змін у фізичному, соціальному, гормональному та академічному планах, можна очікувати і певний ступінь порушення настрою. Але батьки часто не можуть відрізнити нормальний підлітковий душевний біль від депресії…
6 березня 2025
Синдром вигорання чи депресія?
Синдром вигорання та депресія мають спільні симптоми, і часто їх важко розрізнити. Симптоми вигорання зазвичай асоціюються з роботою, тоді як депресія впливає на всі сфери життя. Обидва стани негативно впливають на психічне благополуччя людини, і оскільки вони схожі, часто бувають проблеми з діагностикою та призначенням адекватного лікування.
4 березня 2025
Вітаміни від депресії
Вітаміни відіграють чи не головну роль у підтриманні психічного здоров’я людини. Недостатність певних вітамінів і поживних речовин у раціоні може спричинити серйозні порушення психічного стану. Тому так важливо розуміти, які саме вітаміни впливають на психіку, як вони взаємодіють з мозком та яку роль відіграють у розвитку й лікуванні депресії.