Альтернативні способи лікування мігрені

Важко оцінити ефективність альтернативних методів лікування, якщо не проводились рандомізовані контрольовані дослідження. Нещодавно було опубліковано дослідження Суд-Джок терапії з позитивним ефектом. Проте кількість досліджуваних була невелика і є недостатньою. Тому, якщо цей метод лікування є ефективним для пацієнта, його можна використовувати. Cefaly – це пристрій, який викликає специфічні коливання, знижує стимуляцію трійчастого нерву. Для профілактики мігрені необхідно щоденне використання цього пристрою протягом 20 хвилин, для усунення гострого нападу – година.

Коментує д.м.н., завідувачка відділення неврології Волинської обласної клінічної лікарні, Шульга Ольга Дмитрівна

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
18 вересня 2023
Таблетки від мігрені
Точна причина мігрені невідома, однак вважається, що хвороба найчастіше має спадковий характер.
4 липня 2023
Базилярна мігрень та її особливості
Базилярна мігрень – це хронічний розлад здоров’я, який зазвичай супроводжується періодичними нападами сильного головного болю і такими симптомами як нудота та підвищена чутливість до світла. Проте, під час епізоду базилярної мігрені у людини може бути й багато інших симптомів.
20 березня 2023
Мігрень та інші види головного болю. Як відрізнити?
Мігрень – це не просто головний біль. Вона має значно більше різних проявів, тому часто буває доволі важко відрізнити її від інших типів головного болю.
24 лютого 2023
Мігрень і розлади настрою: клінічні проблеми та рішення
Мігрень і розлади настрою – це два різні стани, але у них може бути спільна причина або взаємозв’язок.