Черепно-мозкова травма (ЧМТ) є загальновідомою причиною виникнення судом та епілепсії. Вона може статися внаслідок будь-якого пошкодження головного мозку - падіння, автокатастрофи, спортивні травми, внаслідок вогнепального поранення чи військового бою.
Епілепсія, яка має багато причин виникнення, також має тісний зв’язок із синдромом Дауна (СД). Вважається, що епілепсія, може виникати у 1% - 13% дітей з СД.
Як відомо для лікування епілепсії використовують медикаментозну терапію, а інколи і хірургічне втручання, проте певні дані свідчать про те, що люди з епілепсією можуть почуватися значно краще дотримуючись безглютенової дієти.
Стрес – це реакція людського організму на складну ситуацію. У невеликих дозах стрес здатний бути навіть корисним. Помірний стрес може допомогти людині у виконанні якоїсь роботи завдяки сплеску енергії або уникненні небезпечної ситуації.
Епілепсія – це хронічне захворювання, яке спричиняє неспровоковані повторювані напади. Напад можна визначити як раптовий сплеск електричної активності в мозку.
Навчання зменшенню різноманітних ризиків є важливою складовою набуття навичок безпечного життя хворих з судомами. Судоми, їх лікування та інші проблеми зі здоров'ям несуть ризики для багатьох людей. Пацієнту з епілепсією обов’язково слід поговорити зі своїм лікарем щодо того, яка потенційна небезпека може загрожувати йому під час судомних нападів та як мінімізувати такі загрози.
Нічна епілепсія або нічні судомні напади – це напади, які трапляються у той час, коли людина спить. Такі напади можуть спричинити незвичну нічну поведінку, наприклад, безпричинне пробудження або мимовільне сечовипускання під час сну, а також судоми.
Міжнародна протиепілептична ліга (ILAE) розробила новий підхід до термінології, яка вживається для опису та класифікації судомних нападів при епілепсії. Це було здійснено для того, щоб зробити назви нападів точнішими та описовішими щодо того, що відбувається.