Відео

26 листопада 2020
Чи може дитина «перерости» епілепсію?
Так, з давніх часів відомо, і є випадки, коли людина дійсно переростає епілепсію. В яких випадках це можливо? Дізнайтесь у відео.
26 листопада 2020
Чи передається епілепсія у спадок?
Якщо пара, один з подружжя є хворим на епілепсію, і готується або планує стати батьками, звичайно ж треба зважити всі можливі ризики цього. По-перше, все залежить від того, яка форма епілепсії є у когось із батьків. При чому не тільки форма або тип нападів, але і час, коли ця людина захворіла. Докладніше - у відео.
18 серпня 2020
Що таке «щоденник нападів»?
Дуже важливо: пацієнт має вести щоденник нападів. Чи 3, чи 2 – це все має значення. Це відсоток зменшення нападів. Наприклад, якщо не зовсім їх припинення. Особливо жінкам.
18 серпня 2020
Чи обов'язковий кесарський розтин при епілепсії?
І, знов ж таки, стоїть питання, дуже часто до мене приходять: чи робити кесарський розтин? Пологи мають відбуватися природнім шляхом, протипоказань є не так багато, зокрема в українських протоколах і епілепсія туди не входить.
18 серпня 2020
Лікування епілепсії у пацієнтів похилого віку
Всі абсолютно в літературі сходяться на думці, що ця група пацієнтів найкраще піддається лікуванню,при чому невисокими дозами препаратів і навіть одним препаратом. Пояснення до кінця цьому немає, але це факт, що люди похилого віку без тяжкої супутньої патології або хвороби Альцгеймера на фоні якої бувають напади дуже швидко позбуваються цих нападів.
18 серпня 2020
Чи можна при епілепсії водити машину?
При встановленому діагнозі епілепсія, навіть якщо немає приступів, водити машину у нас заборонено. На Заході інші підходи...
24 липня 2020
Яких професій потрібно уникати при епілепсії?
При встановленому діагнозі епілепсія є обмеження на професії, які прописані навіть в інструкціях трудового кодексу. Це все, що пов’язано з електрикою, рухомими, ріжучими предметами: повара, якщо говорити про медицину: хірурги, стоматологи. Також зварювальники, робота на висоті, вода, військова служба таким пацієнтам зовсім не показано.
24 липня 2020
Якими видами спорту можна займатись людям з епілепсією?
У дітей і у дорослих це залежить від того знаходиться пацієнт в ремісії чи ні. Якщо в нього немає нападів і досить давно – діапазон спортивних занять розширюється, а якщо напади продовжуються, то звичайно звужується.
24 липня 2020
Призначення протиепілептичних препаратів після черепно мозкових травм
Практика призначення протиепілептичних препаратів після черепно-мозкових травм нейрохірургами досить розповсюджена. Зараз доведено, що абсолютно жоден протиепілептичний препарат немає профілактичної дії.
24 липня 2020
Вплив електронних гаджетів на перебіг епілепсії у дітей
Дітям з епілепсією зовсім заборонити в наш час навряд чи щось зможемо, основне обмежити по часу. В залежності від віку: від 20 до 30 хвилин перегляду з обов’язковою такою ж самою перервою 2-3 рази в день. Щоб не перевищувало 1.5 години все разом: телефон, планшет і навіть телевізор. Телевізор дивимося маленький, а не LED - півтора метра.