При епілепсії хворим можна призначати за потреби антидепресанти, селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну, Віагру, нестероїдні протизапальні препарати (ібупрофен, парацетамол), триптани для лікування мігрені (ризотриптан, суматриптан), вальпроєву кислоту, топірамат, моноклональні антитіла. Протипоказані при епілепсії препарати, які містять кофеїн, алкоголь.
Який вплив має препарат Вальпроком на організм при тривалому прийомі? Як довго можна приймати препарат Мезакар? Чи можна зменшувати дозу препаратів при фокальних нападах через два роки і скільки взагалі треба приймати ліки? На ці та інші питання відповідає професор у даному відео.
Як уберегти постраждалого в ДТП з черепно-мозковою травмою від епілепсії в майбутньому? Які існують обмеження для людей з епілепсією? На ці та інші питання відповідає професор у даному відео.
Лікують інші захворювання при епілепсії лише суто індивідуально, підбираючи ліки, які якнайкраще підходять у кожному конкретному випадку. Кожен епілептичний напад, якщо епілепсію не лікувати, залучає до цього патологічного процесу все нові й нові структури. Крім медикаментозної терапії, необхідно контролювати харчування – вживати антиоксиданти, дотримуватися кетогенної дієти і обмежити солодощі.
Найцікавіші випадки зі звернень до професора проаналізовані у даному відео. Про анамнез, історію лікування пацієнта, вибір препаратів для лікування епілепсії у кожному конкретному випадку дивіться детальніше у відео.
Оформлення інвалідності при епілепсії, отримання безкоштовних ліків, допомога родичам, які доглядають за пацієнтом з епілепсією, який має інвалідність… На ці та інші найпоширеніші питання щодо правових аспектів відповідає професор у відео.
Лікування епілепсії спрямоване на запобігання нападам. Призначаються протисудомні препарати, які у 70% пацієнтів є дуже дієвими. Хірургічно можливо вилікувати епілепсію, тільки якщо вона спричинена хірургічною патологією (пухлиною, склерозом гіпокампу і т.д.). У дитячому віці деякі види епілепсії минають самостійно.
Якщо в одного з подружжя є підтверджена генетична форма епілепсії, існує 5-10% вірогідності, що вона передасться дитині. Після народження малюка йому роблять аналіз, аби перевірити це. Жінка з епілепсією може, як правило, самостійно народжувати. Лише іноді, враховуючи супутні патології, їй роблять кесарів розтин.
Про це та інше дивіться детальніше у відео.
Епілепсія у дітей буває різних типів. Є типи епілепсії, коли з віком вона минає, а є тяжкі типи, коли відбувається затримка розвитку дитини і навіть недоумство. Лікують епілепсію, підбираючи ліки, які якнайкраще підходять у кожному конкретному випадку.
Судоми виникають, коли у людини розвивається порушення електричної активності мозку. Якщо у хворого було принаймні два напади, і вони не були спричинені іншим відомим захворюванням, такому пацієнту можуть поставити діагноз «Епілепсія».
Лікувати епілептичні напади можна за допомогою низки протиепілептичних препаратів (ПЕП). Проте, деякі з них змінюють метаболізм і засвоєння багатьох поживних речовин. Таким чином, пацієнти з епілепсією можуть мати вищий ризик розвитку дефіциту поживних речовин і його небажаних наслідків. З іншої точки зору, надзвичайно важливо розуміти роль деяких поживних речовин та специфічних дієт у лікуванні епілепсії. Це може допомогти краще контролювати епілептичні напади у таких пацієнтів.
Черепно-мозкова травма (ЧМТ) є загальновідомою причиною виникнення судом та епілепсії. Вона може статися внаслідок будь-якого пошкодження головного мозку - падіння, автокатастрофи, спортивні травми, внаслідок вогнепального поранення чи військового бою.
Епілепсія, яка має багато причин виникнення, також має тісний зв’язок із синдромом Дауна (СД). Вважається, що епілепсія, може виникати у 1% - 13% дітей з СД.
Як відомо для лікування епілепсії використовують медикаментозну терапію, а інколи і хірургічне втручання, проте певні дані свідчать про те, що люди з епілепсією можуть почуватися значно краще дотримуючись безглютенової дієти.