Відео

25 березня 2021
26 березня - Міжнародний день епілепсії
У цей день кожен може висловити свою підтримку людям, як страждають на епілепсю, оздобивши свій одяг якимось елементом фіолетового кольору: стрічкою чи деталлю гардеробу.
23 березня 2021
Епілепсія: прості відповіді на складні запитання
За даними ВООЗ, понад 60 млн людей по всьому світі хворіють на епілепсію - найросповсюдженіше неврологічне захворювання. Проте близько 70% з них можуть жити без нападів, за умови належної діагностики та лікування.
6 травня 2021
Чи існують провісники нападу епілепсії? Як зрозуміти, що наближається напад?
У частини пацієнтів з епілептичними нападами є передвісники. Це якесь певне або дивне відчуття в тілі, або посмикування руки. Або є так звана епігастральна аура, коли з’являється дивне відчуття в животі, яке поступово піднімається уверх, і людина втрачає свідомість.
5 травня 2021
Епілепсія – це завжди судоми? Часте кліпання і обертання очима – це епілепсія?
Є напади, які не проявляються судомами. Наприклад, є абсансні напади, коли людина ніби виключається, застигає на місці. Інколи напад може проявлятися просто виключенням свідомості і посмикуванням повік.
4 травня 2021
Чи потребують діти з епілепсією особливого харчування?
Зазвичай для пацієнтів з епілепсією харчування таке ж, як і для інших людей. Звісно, бувають випадки, коли пацієнт має якусь індивідуальну непереносимість продукту. Детальніше про це - у відео.
3 травня 2021
Що таке доброякісна епілепсія і чи взагалі є така?
Доброякісна епілепсія - це епілепсія, яка сама собою розрішилася. Зазвичай це дитячі форми епілепсії, які зникають з віком і є велика ймовірність того, що у дорослому віці нападів не буде. Детальніше про це - у відео.
2 травня 2021
Чи можна перерости епілепсію?
Так, можна. Правда, зараз використовується термін не «перерости», а ​«саморозрішення». Є ряд дитячих форм епілепсії, які з віком щезають. І, в більшості випадків, пацієнти живуть абсолютно нормальним якісним життям. При певних видах епілепсії, лікарі бачать деякі клінічні ознаки та дані ЕЕГ, МРТ, на основі яких можуть сказати, що є велика ймовірність того, що у дитини напади зникнуть з віком. Детальніше про це - у відео.
1 травня 2021
Чи передається епілепсія у спадок?
У більшості випадків, епілепсія є набутим захворюванням. І навіть ті форми, які виявилися генетичними - це так звана мутація de novo, яка вперше виникла у цього конкретного пацієнта. Крім того, є багато випадків, коли ген може передаватися, але не проявлятися, тобто це коли, наприклад, ген має бути у обох батьків, щоб захворювання проявилося. Детальніше дивіться у відео.
30 березня 2021
Використання смарт окулярів та інших електронних ґаджетів при епілепсії
15% всіх нападів виникають через якусь фотостимуляцію. Тому навіть пацієнт без вираженої чутливості до світла повинен бути обережним при використанні ґаджетів. Деталі дізнайтесь у відео.
30 березня 2021
Чи можна лікувати епілепсію за допомогою дієти?
Якщо говорити про дієти, які зараз використовуються при епілепсії, то безлактозна і безглютенова дієта не відносяться до лікувальних дієт, оскільки вони призначаються тим особам, якіне переносять лактозу і глютен. Кетогенна дієта використовується з 1921 року, коли вперше був помічений її ефект на частоту нападів. В чому ж її сенс? Дізнайтесь у відео.
30 березня 2021
Чи можна при епілепсії робити татуювання?
Невеличке татуювання є припустимим. Але захоплюватися цією формою мистецтва не є бажаним. Чому? Дізнайтесь у відео.
30 березня 2021
Які косметичні процедури дозволені пацієнтам з епілепсією?
Чи можна пацієнтам з епілепсією робити так звані ін’єкції краси і займатись апаратною косметологією? Про те які процедури дозволені дивіться у відео.