Відео

10 липня 2020
Хірургічні методи лікування епілепсії
Хірургія епілепсії дуже важлива, тому що є маса причин, які можна оперативно вилікувати. Ми не говоримо про пухлини, ясна річ, що це пряме показання до оперативного втручання, якщо ця пухлина операбельна, тому що бувають неоперабельні, дуже глибокі.
3 липня 2020
Стимуляція блукаючого нерва при епілепсії
До лівого nervus vagus (блукаючого нерва) підшивається спеціальний девайс, апарат на батарейці, під шкіру і імплантується в цей нерв. Він подає певні сигнали, які потім ідуть в мозок і зменшують частоту нападів. Теж застосовується для фармакорезистентних пацієнтів, яким не допомагають ні ліки, ні хірургія не показана і дорослим кетогенну дієту теж не призначиш, тому що вони її не витримують і це велике навантаження на шлунковій тракт.
3 липня 2020
Застосування препаратів коноплі при лікуванні епілепсії
В багатьох країнах застосовують препарати коноплі (канабісу) для лікування епілепсії. Це дозволено і вже схвалено (не у всіх штатах) США, але в багатьох з них, в Уругваї (Колумбія), Нідерландах, Австралії повністю, Південно-Африканській республіці. Не рівномірно, але в багатьох країнах це вже використовують.
3 липня 2020
Що таке кетогенна дієта?
На чому ґрунтується кетогенна дієта? Вона ніби подібна до голодування, але якщо нормальний раціон людини – це 1:1:4, тобто вуглеводи, жири, а 4 в пропорції – вуглеводи, то в кетогенній дієті все навпаки. 4 частки – жири, а 1 частку між собою ділять білки і вуглеводи. Тобто, це переважно жирна їжа. Чому вона допомагає? Відповідь на це питання дивіться у відео.
3 липня 2020
Вплив препаратів для лікування епілепсії на розвиток дітей
Є препарати, які менше впливають, є які більше, але якщо вони підходять до певного типу нападів, треба бути дуже обережними. Можна зменшити дозу того препарату, який погано впливає на пам'ять або на когніцію, а збільшити дозу іншого. Це все настільки індивідуально, треба кожному з хворих, або батьків хворої дитини працювати з епілептологом, дитячим неврологом і завжди вчасно помітити, що дитина почала погано вчитися, стала агресивною.
3 липня 2020
Вплив препаратів для лікування епілепсії на потенцію
Якщо говорити про чоловіків, потенція може порушуватись, якщо хворий приймає кілька препаратів (2-3). Але очевидно, їх призначають тому, що погано контролюється сама епілепсія і напади.
3 липня 2020
Визначення концентрації препарату у крові
В нас почали це досліджувати не так давно. Десять років назад ще цього не робили. І тому простежити концентрацію часом треба, але далеко не всі препарати цього потребують. А пролонговані форми і навіть не пролонговані – потребують контролю, тому що особливо у дітей, якщо неправильно розрахувати кількість препарату на кілограм ваги можуть бути передозування і навіть токсичний рівень препарату.
3 липня 2020
Взаємодія протиепілептичних препаратів із іншими ліками
Взаємодія ліків – дуже складна проблема. Тому існують спеціальні таблиці, наприклад, якщо вживати 2 препарати, то один може піднімати концентрацію одного або знижувати концентрацію другого, але епілептологи повинні це знати. Крім того, всі ці препарати можуть взаємодіяти з іншими. Наприклад, якщо хворі п’ють антикоагулянти після інсульту або навіть простий аспірин. Все це має враховуватись обов’язково.
3 липня 2020
Правила прийому протиепілептичних препаратів
Правила прийому протиепілептичних ліків полягають, в першу чергу, в регулярності. Бажано, якщо це препарат дається 2 рази на добу, а більшість з них має пролонговані форми (мають у назві друге слово ретард, хроно). Вони вивільняються не відразу як попали в шлунок, в кишківник, а є поступового вивільнення.
3 липня 2020
Які ліки найкращі для лікування епілепсії?
Кожний препарат має свою нішу і якщо один не допомагає, ми даємо другий з іншим механізмом і вони в парі можуть спрацювати краще ніж якийсь один з них.