Приступ епілепсії: перша допомога

Коли напад епілепсії у людини трапляється вперше, люди навколо панікують, не розуміючи, що робити та як їй допомогти. Перш за все, необхідно спробувати попередити або максимально пом’якшити падіння. Слід обережно покласти людину на підлогу, повернути голову вбік, підклавши щось м’яке. Обов’язково треба прибрати усі небезпечні предмети, які можуть травмувати людину, та зафіксувати час початку нападу. Ні в якому разі не можна утримувати кінцівки людини та відкривати їй рота сторонніми предметами. Викликати швидку під час нападу епілепсії необхідно, якщо напад стався вперше, триває більше 5 хв., під час судом людина травмувалася, у людини спостерігається утруднене дихання, напад епілепсії стався у вагітної жінки або коли другий напад повторюється відразу після першого без відновлення свідомості у хворого.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
7 листопада 2022
Стреси, порушення сну, баріатричні операції: про відомі та маловідомі тригери епілептичних нападів
Судоми виникають, коли у людини розвивається порушення електричної активності мозку. Якщо у хворого було принаймні два напади, і вони не були спричинені іншим відомим захворюванням, такому пацієнту можуть поставити діагноз «Епілепсія».
8 липня 2022
Епілепсія та особливості харчування
Лікувати епілептичні напади можна за допомогою низки протиепілептичних препаратів (ПЕП). Проте, деякі з них змінюють метаболізм і засвоєння багатьох поживних речовин. Таким чином, пацієнти з епілепсією можуть мати вищий ризик розвитку дефіциту поживних речовин і його небажаних наслідків. З іншої точки зору, надзвичайно важливо розуміти роль деяких поживних речовин та специфічних дієт у лікуванні епілепсії. Це може допомогти краще контролювати епілептичні напади у таких пацієнтів.
21 червня 2022
Черепно-мозкова травма та епілепсія
Черепно-мозкова травма (ЧМТ) є загальновідомою причиною виникнення судом та епілепсії. Вона може статися внаслідок будь-якого пошкодження головного мозку - падіння, автокатастрофи, спортивні травми, внаслідок вогнепального поранення чи військового бою.
10 листопада 2021
Зв'язок між синдромом Дауна та епілепсією
Епілепсія, яка має багато причин виникнення, також має тісний зв’язок із синдромом Дауна (СД). Вважається, що епілепсія, може виникати у 1% - 13% дітей з СД.