Епілепсія. Матеріали для лікарів

23 березня 2021
Оcобливості діагностики та лікування фокальних форм епілепсії у дітей
Епілепсія — гетерогенна група захворювань і синдромів із різною етіологією та прогнозом, що потребує індивідуального відповідного лікування. Діти хворіють на епілепсію частіше, ніж дорослі. У статті представлено особливості діагностики фокальних форм епілепсії у дітей та сучасні підходи до їх лікування відповідно до міжнародних настанов.
15 березня 2021
Диференційна діагностика епілепсії та рухових порушень
Діагностика пароксизмальних станів у неврології — одна з найскладніших проблем.
14 березня 2021
Цереброваскулярні захворювання й деменції: сучасні погляди на діагностику та лікування симптоматичної епілепсії в осіб похилого віку
Визначено, що епілепсія — одне з найпоширеніших захворювань нервової системи в людей похилого віку, займає 3-тє місце після цереброваскулярних захворювань та деменцій.
13 березня 2021
Особливості застосування ламотриджину в сучасному лікуванні епілепсії
Понад 70 млн осіб в усьому світі страждають від епілепсії — обтяжливого неврологічного захворювання, що може впливати на тривалість життя й призводити до інвалідності. Ламотриджин — це сучасний протиепілептичний препарат другого покоління.
11 березня 2021
Скасування протиепілептичного лікування — переваги, ризики, доцільність і безпека
Епілепсія — одне з найпоширеніших, складних для лікування захворювань нервової системи, від якого потерпають у світі 65–70 млн осіб, причому ⅓ з них залишаються фармакорезистентними (Chen Z. et al., 2018).
11 березня 2021
Пізня епілепсія: особливості діагностики та лікування
Зростання захворюваності на епілепсію у людей літнього віку пояснюється збільшенням тривалості життя і покращенням діагностики епілептичних нападів у похилому віці. Мета роботи — вивчення даних сучасної наукової літератури щодо особливостей етіології, клініки, діагностики та лікування епілепсії з пізнім початком у людей літнього віку.
11 березня 2021
Особливості постінсультної епілепсії та потенційні методи терапії
Інсульт як серйозна клінічна проблема для охорони здоров’я в усьому світі є третьою провідною причиною смертності та першою – інвалідності у розвинених країнах. Дані щодо поширеності постінсультної епілепсії (ПІЕ) є суперечливими, але за останніми епідеміологічними дослідженнями вона становить приблизно 10% усіх епілепсій та 55% вперше діагностованих нападів серед осіб похилого віку. Зростання частоти ПІЕ порівняно з попередніми роками пояснюється глобальним процесом постаріння населення, збільшенням тривалості життя та поліпшенням діагностики епілептичних нападів у віці від 65 років.
11 березня 2021
Нові класифікації епілепсії та епілептичних нападів: шляхи впровадження в Україні
Одними з перших в Україні зареєстровано два уніфіковані клінічні протоколи щодо ведення пацієнтів з епілепсією в дорослих — Уніфікований клінічний протокол первинної, екстреної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги та в дітей — Уніфікований клінічний протокол первинної, екстреної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, які затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2014 № 276.
18 лютого 2021
Вплив протиепілептичних лікарських засобів на когнітивне функціонування підлітків, хворих на епілепсію
Проблеми з пізнавальними здібностями й академічні проблеми є поширеними небажаними наслідками епілепсії в дітей [1, 2].
18 лютого 2021
Біполярний розлад: діагностика і терапія (лекція для лікарів первинної ланки медичної допомоги)
Термін «біполярний розлад» (біполярний афективний розлад — БАР) — психічний розлад, раніше відомий як маніакально-депресивний психоз.