Методи подолання панічних атак у контексті ПТСР: терапія та практичні техніки

Відео присвячене питанням подолання панічних атак у контексті посттравматичного стресового розладу (ПТСР). Експерт наголошує, що якщо ПТСР успішно вилікувано, панічні атаки не повинні виникати, однак у випадках, коли ПТСР все ще присутній, панічні атаки є частиною цього стану та лікуються комплексно. Основні методи лікування включають когнітивно-поведінкову терапію, пролонговану експозиційну терапію та EMDR-терапію (переробка за допомогою рухів очей). Також використовується фармакологічна підтримка із застосуванням селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну або норадреналіну.

Окремо розглядаються три основні техніки для самостійного подолання панічних атак:

Техніка "якоря" — використання знайомого предмета для стабілізації під час атаки.

Техніка "пакета" — контроль дихання через паперовий пакет для відновлення балансу кисню та вуглекислого газу.

М'язова техніка — чергове стиснення та розслаблення пальців для зниження напруги.

Також рекомендується перевірити серцево-судинну систему для виключення кардіологічних проблем, особливо при нічних панічних атаках.

Коментує к.м.н., зав. відділенням первинного психотичного епізоду Харківської обласної клінічної психіатричної лікарні №3 Мангубі Дмитро Олександрович.

Карта лікарів, які спеціалізуються на лікування депресії https://mozok.ua/anxietydisorder/maps

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
22 квітня 2025
Головний біль і тривожний розлад
Тривожність спричиняє неприємні психічні та фізичні симптоми, зокрема й головний біль, який порушує повсякденну діяльність людини. Стрес і занепокоєння зумовлюють різні життєві події, проблеми на роботі, у школі чи перебування за кермом авто у пробці, що також часто може бути причиною головного болю.
18 лютого 2025
Як віддалена робота та ізоляція підвищують рівень тривожності
Для багатьох людей пандемія COVID-19 створила нову реальність: чимало працівників у всьому світі тепер працюють дистанційно. Можливість вибрати віддалену роботу для деяких людей є дуже вигідною – менше часу і сил витрачається на дорогу, зберігається кращий баланс між роботою та особистим життям.
2 грудня 2024
Погані звички, які збільшують тривожність
Тривожність – досить поширений стан, який проявляється різними фізичними симптомами, зокрема тремтінням та пітливістю. Якщо тривожність у людини спостерігається дуже часто, у неї може виникнути тривожний розлад.
19 листопада 2024
Тривога чи тривожний розлад?
Тривога – це нормальна реакція на стрес і не завжди є шкідливою для психічного здоров’я. Але коли відчуття тривоги стає неконтрольованим або надмірним та починає впливати на якість життя, це може свідчити про тривожний розлад – тобто про патологію або хворобу. Знання різниці між тривогою та тривожним розладом допоможе людині зрозуміти, коли слід звернутися до лікаря.