«Як в кіно»: чи можна боротись зі стресом за допомогою ляскання себе гумкою на зап’ясті

Застосування відволікання є одним із методів ефективної боротьби з тривожністю, до яких належить і виконання певних стереотипних рухів. Використання технік релаксації, саморелаксації, відволікання повинно корегуватися фахівцем, адже «ляскання» резинкою може стати звичкою та варіантом обсесивно-компульсивного розладу, одним із клінічних варіантів прояву тривоги. Тому відволікання – один з елементів психотерапії, в тому числі когнітивно-поведінкової терапії, коли людина разом із фахівцем розробляє заходи, які звільнятимуть і відволікатимуть від негативних думок. Цьому сприяють фізичні вправи, проте не стереотипні. Зменшити суттєво рівень патологічної тривожності зможе лише психотерапія (методики розслаблення, вправи для зняття тривожності, дихальні вправи, способи розслаблення тіла) та фармакотерапія.

Коментує лікар-невропатолог, професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини № 2 НМУ ім. О. О. Богомольця, д.мед.н. Сова Сергій Геннадійович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
22 травня 2024
Як перестати уявляти найгірший сценарій: катастрофізацію мислення можна подолати
Катастрофізація, або катастрофічне мислення — це модель мислення, яку можна описати різними способами. Найголовнішим є те, що даний тип мислення, у пергу чергу, зосереджений на негативних думках або роздумах про ірраціональні найгірші сценарії.
23 квітня 2024
Магічне мислення – «спадок» еволюції людського мозку
Сучасні психологи вважають, що магічне мислення – це тип мислення, який є одним із різновидів так званого когнітивного упередження або когнітивної ілюзії, тобто ірраціонального, неправильного сприйняття подій навколишнього світу і неправильної інтерпретації причинно-наслідкових зв’язків у надзвичайно складному поєднанні різних процесів у цьому світі.
3 квітня 2024
Гормони та тривога: гормональний дисбаланс як причина психічного розладу
Тривожні розлади є надзвичайно поширеним захворюванням. За оцінками фахівців, протягом життя такі розлади вражають приблизно 31% дорослих жителів розвинутих країн. У деяких випадках причиною надмірної тривожності є гормональні порушення.
15 березня 2024
Тривожність зранку: порятунок є
Тривожність зранку, або ранкова стривоженість, – явище досить поширене і знайоме багатьом людям. Однією з найнеприємніших особливостей тривожності зранку є те, що вона «задає» настрій людини на весь день, негативно впливає на якість життя, працездатність та психологічний стан.