«Як в кіно»: чи можна боротись зі стресом за допомогою ляскання себе гумкою на зап’ясті

Застосування відволікання є одним із методів ефективної боротьби з тривожністю, до яких належить і виконання певних стереотипних рухів. Використання технік релаксації, саморелаксації, відволікання повинно корегуватися фахівцем, адже «ляскання» резинкою може стати звичкою та варіантом обсесивно-компульсивного розладу, одним із клінічних варіантів прояву тривоги. Тому відволікання – один з елементів психотерапії, в тому числі когнітивно-поведінкової терапії, коли людина разом із фахівцем розробляє заходи, які звільнятимуть і відволікатимуть від негативних думок. Цьому сприяють фізичні вправи, проте не стереотипні. Зменшити суттєво рівень патологічної тривожності зможе лише психотерапія (методики розслаблення, вправи для зняття тривожності, дихальні вправи, способи розслаблення тіла) та фармакотерапія.

Коментує лікар-невропатолог, професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини № 2 НМУ ім. О. О. Богомольця, д.мед.н. Сова Сергій Геннадійович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
9 листопада 2023
Тривога без причини
Тривога є однією з найпоширеніших проблем, з якими доводиться стикатися людству. Підвищена тривожність може бути спричинена низкою різноманітних факторів.
18 жовтня 2023
Когнітивно-поведінкова терапія: зцілення словом
Когнітивно-поведінкова терапія – це одна з найпоширеніших і найкраще вивчених форм психотерапії. Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) є поєднанням двох терапевтичних підходів, відомих як когнітивна терапія та поведінкова терапія.
17 жовтня 2023
Нічна тривожність: причини, прояви й шляхи подолання
Безпричинна тривога вночі – поширене явище, особливо серед людей, зосереджених на тривожних подіях дня або схильних до хвилювання через кожен шум у темряві.
18 вересня 2023
Тривожно-фобічні розлади
Фобія – це непереборний і виснажливий страх перед предметом, місцем, ситуацією, почуттям або твариною/живою істотою. Фобії, на відміну від страхів, більше виражені. Вони розвиваються, коли людина має перебільшене або нереалістичне відчуття небезпеки щодо ситуації чи об’єкта.