5 порад людям, які страждають на мігрень, щодо подорожей влітку під час відпустки

Члени групи людей, які страждають на мігрень, діляться своїми порадами по боротьбі з мігренню під час переїздів, пов'язаних з літніми відпустками.

Немає кращого місця для відпочинку, ніж власний будинок. Адже для тих з нас, хто змушений жити з мігренню, далеку подорож заради зустрічі з друзями або - близькими може стати важким випробуванням. Постійна необхідність переміщення, відкладені авіарейси і довгі черги викликають стрес, який може стати тригером нападу мігрені. Члени нашої групи охоче діляться своїми порадами про те, як краще контролювати напади мігрені під час сезону літніх відпусток.

1. Знаходьте час для відпочинку

Після прибуття в пункт призначення знайдіть час для повноцінного відпочинку, щоб відновити сили. Це важлива порада незалежно від того, як ви плануєте подорожувати цього літа. Використовуйте цей час, щоб подрімати, поспати, прийняти ліки або просто відпочити далеко від натовпів туристів і родичів. Кілька годин, присвячених виключно самому собі, можуть творити справжні чудеса в зменшенні стресу, який є частим тригером мігрені.

Якщо ви їдете до місця призначення, перебуваючи за кермом автомобіля, робіть перерви, з'їжджаючи з дороги і витягуючи ноги на зупинці для відпочинку. Щогодини під час перебування в дорозі витратьте всього п'ять хвилин для медитації або глибокого дихання, після чого можна продовжити подорож. Тривале перебування в машині може викликати запаморочення, пов'язане з мігренню, а часті зупинки допомагають запобігти нападу мігрені.

2. Дотримуйтесь стабільного графіку сну

Під час літніх переїздів найчастіше і найбільше страждає наш сон. Докладіть зусиль для того, щоб максимально компенсувати втрати сну під час літніх подорожей. Можна використовувати спеціальний валик-подушку під шию, який забезпечить підтримку шиї, і зменшить навантаження на м'язи і хребці. Також можна застосувати додаток для мобільного телефону, який генерує так званий «білий шум», щоб заглушити рев авіаційних двигунів під час перельоту або беруші і маску для сну.

Як тільки ви прибудете в пункт призначення, намагайтеся якомога ретельніше дотримуватися стабільний графік сну, щоб запобігти нападу мігрені. Якщо ви не можете заснути, не залишайтеся в ліжку і не дивіться кожні 10 хвилин на годинник. Спробуйте зробити що-небудь для розслаблення - почитайте або навіть виконайте вправи йоги - поки ви не відчуєте втому.

3. Заздалегідь приготуйте аптечку для надання першої медичної допомоги при нападі мігрені

Перш ніж вирушити в дорогу, переконайтеся, що у вас є все необхідне, щоб впоратися з нападом мігрені, перебуваючи далеко від дому. Упакуйте всі необхідні ліки від мігрені в ручну поклажу, а не в багаж, що підлягає реєстрації. Завдяки цьому в разі затримки багажу або його втрати у вас не буде додаткового стресу при спробі придбати ліки від мігрені в аптеці в неробочі години.

Також, ви повинні мати при собі трохи їжі, а також деякі продукти дитячого харчування, щоб відновити свої сили, незалежно від ситуації і місцезнаходження. Дехто радить завжди мати при собі ефірне масло м'яти, яке здатне поліпшити стан при сплутаність свідомості.

Крім цього, є ще деякі речі, які не завадить мати при собі під час подорожі, а саме:

  • енергетичні батончики з пластівцями або улюблена їжа, щоб перекусити на швидку руку;
  • пластикова пляшка з водою, щоб запобігти зневодненню організму;
  • головний убір;
  • гігієнічні пакети;
  • маска для сну.

4. Користуйтеся сонцезахисними окулярами

Підвищена чутливість до світла характерна для людей, які страждають на мігрень. Якщо ви подорожуєте на машині або поїздом, вибирайте місце подалі від вікон або спробуйте закрити вікно шторою. Також рекомендовано мати при собі сонцезахисні окуляри або тоновані окуляри, щоб блокувати яскраві сонячні промені. Сонцезахисні окуляри можуть стати в нагоді і тоді, коли ви доберетеся до пункту призначення, якщо вам доведеться перебувати під яскравим штучним світлом в приміщенні.

5. Намагайтеся ставитися до себе добре

Дотримання розміреного звичного способу життя часто є кращим способом впоратися з симптомами мігрені, але, коли ви знаходитесь в дорозі і далеко від домашнього затишку, це не завжди можливо. Тому вам необхідно відповідним чином пристосуватися. Перебуваючи за кермом автомобіля, дозвольте собі припинити рух вже через годину в разі появи почуття втоми, а також діяти відповідно до ситуації, якщо не вдається виконати всі пункти плану.

до списку статей Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
19 червня 2020
5 порад людям, які страждають на мігрень, щодо подорожей влітку під час відпустки
Члени групи людей, які страждають на мігрень, діляться своїми порадами по боротьбі з мігренню під час переїздів, пов'язаних з літніми відпустками.
19 червня 2020
Чи потрібно пацієнтам з мігренню проводити МРТ і КТ?
У всьому світі поширеність мігрені становить 15-18%. Кожен лікар, який займається діагностикою та лікуванням мігрені, часто зустрічається з критичною проблемою - чи варто призначати пацієнтові нейровізуалізацію, або, іншими словами, МРТ або КТ. Більш того, це питання турбує не тільки лікарів, а й пацієнтів, які бояться бути недообстеженими.
19 червня 2020
Прогресування мігрені: фактори ризику
Огляд, опублікований у журналі Headache, за словами вчених, дає надію на те, що ефективне лікування мігрені вже не за горами. Американські вчені виявили основні фактори ризику розвитку хронічної мігрені. Найбільш значущі з них – зростання частоти головного болю в день, занадто часте використання ліків і депресія.
10 квітня 2020
Особливості перебігу мігрені під час переходу до менопаузи
У багатьох жінок, що страждають на мігрень, при наближенні до менопаузи перебіг захворювання може погіршитися. Також, в цей період може спостерігатися зміна клінічної картини хвороби.