Пережитий травматичний досвід: поради щодо подолання

Пережиті травматичні події можуть сильно вплинути на людину і трансформуватися у тривожність чи посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Щоб цього не сталося важливо звернутися до спеціаліста для обговорення травматичних спогадів та тривожних станів, які можуть виникати після пережитих потрясінь. Підтримка з боку професіоналів може допомогти впоратися з негативними спогадами та флешбеками, що можуть впливати на повсякденне життя.

Лікування тривожних розладів включає як психотерапевтичні методи, так і медикаментозну терапію. Окрім антидепресантів, можуть бути призначені протиепілептичні препарати, що допомагають стабілізувати емоційний стан.

Долучайтесь до перегляду.

Більше інформації про тривожні розлади на нашому сайті: https://mozok.ua/anxietydisorder

Коментує лікар-психіатр Чабан Олег Созонтович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
22 квітня 2025
Головний біль і тривожний розлад
Тривожність спричиняє неприємні психічні та фізичні симптоми, зокрема й головний біль, який порушує повсякденну діяльність людини. Стрес і занепокоєння зумовлюють різні життєві події, проблеми на роботі, у школі чи перебування за кермом авто у пробці, що також часто може бути причиною головного болю.
18 лютого 2025
Як віддалена робота та ізоляція підвищують рівень тривожності
Для багатьох людей пандемія COVID-19 створила нову реальність: чимало працівників у всьому світі тепер працюють дистанційно. Можливість вибрати віддалену роботу для деяких людей є дуже вигідною – менше часу і сил витрачається на дорогу, зберігається кращий баланс між роботою та особистим життям.
2 грудня 2024
Погані звички, які збільшують тривожність
Тривожність – досить поширений стан, який проявляється різними фізичними симптомами, зокрема тремтінням та пітливістю. Якщо тривожність у людини спостерігається дуже часто, у неї може виникнути тривожний розлад.
19 листопада 2024
Тривога чи тривожний розлад?
Тривога – це нормальна реакція на стрес і не завжди є шкідливою для психічного здоров’я. Але коли відчуття тривоги стає неконтрольованим або надмірним та починає впливати на якість життя, це може свідчити про тривожний розлад – тобто про патологію або хворобу. Знання різниці між тривогою та тривожним розладом допоможе людині зрозуміти, коли слід звернутися до лікаря.