Як зрозуміти, коли звертатися до лікаря

На жаль, в українському суспільстві психологічна допомога не дуже популяризується. Люди користуються фітопрепаратами, алкоголем, тютюнокурінням та іншими сумнівними засобами, які не лише не рятують від тривожності, а й призводять до залежності та притуплюють відчуття. Коли людина відчуває зниження якості життя, а особливо коли вона помічає соматизацію тривоги (шлунково-кишкову, сечостатеву дисфункцію, серцево-судинну патологію, біль у м’язах, викривлення постави, обсесії, компульсії та ін.), саме час відвідати лікаря, який після встановлення діагнозу ознайомить із методиками розслаблення, покаже вправи для зняття тривожності, допоможе розслабити тіло і розум та призначить препарати, які якнайкраще допоможуть у конкретній ситуації.

Коментує лікар-невропатолог, професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини № 2 НМУ ім. О. О. Богомольця, д.мед.н. Сова Сергій Геннадійович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
31 березня 2023
Як впоратися з тривогою
Проблема того, як справлятися з тривогою, наразі є дуже актуальною. Тривога є поширеною та природною емоцією, проте вона також може спричиняти фізичні симптоми, такі як загальне відчуття дискомфорту, м’язовий спазм, тремтіння та пітливість. Тривожні розлади можуть впливати на повсякденне життя, водночас стан таких людей часто покращується після лікування, яке сприяє тому, як позбутися тривожності.
13 березня 2023
Стрес чи тривожний розлад: як відрізнити?
Життя будь-якої людини може бути напруженим. Можна бути у стані стресу через певні події на роботі або через інші травматичні події, такі як стихійне лихо, пандемія та інше. Час від часу відчувати вплив стресу на організм – це нормально для кожної людини.
31 січня 2023
Відчуття невизначеності майбутнього – можлива причина тривожного розладу
Ми живемо у світі, сповненому невизначеності. Наприклад, прогноз погоди часто повідомляє, що ймовірність дощу становить 80% – отже, впевненість у тому, що сьогодні дощитиме, ніколи не досягає 100%.
12 жовтня 2022
Як соціальні мережі впливають на психіку дітей та підлітків
Соціальні мережі стали частиною повсякденного життя. Величезна кількість людей регулярно перевіряють оновлення своїх сторінок, перебуваючи в поїзді метро, а також тоді, коли чекають на зустріч, або якщо виникає вільна хвилина на роботі чи в школі.