Як зрозуміти, коли звертатися до лікаря

На жаль, в українському суспільстві психологічна допомога не дуже популяризується. Люди користуються фітопрепаратами, алкоголем, тютюнокурінням та іншими сумнівними засобами, які не лише не рятують від тривожності, а й призводять до залежності та притуплюють відчуття. Коли людина відчуває зниження якості життя, а особливо коли вона помічає соматизацію тривоги (шлунково-кишкову, сечостатеву дисфункцію, серцево-судинну патологію, біль у м’язах, викривлення постави, обсесії, компульсії та ін.), саме час відвідати лікаря, який після встановлення діагнозу ознайомить із методиками розслаблення, покаже вправи для зняття тривожності, допоможе розслабити тіло і розум та призначить препарати, які якнайкраще допоможуть у конкретній ситуації.

Коментує лікар-невропатолог, професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини № 2 НМУ ім. О. О. Богомольця, д.мед.н. Сова Сергій Геннадійович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
18 лютого 2025
Як віддалена робота та ізоляція підвищують рівень тривожності
Для багатьох людей пандемія COVID-19 створила нову реальність: чимало працівників у всьому світі тепер працюють дистанційно. Можливість вибрати віддалену роботу для деяких людей є дуже вигідною – менше часу і сил витрачається на дорогу, зберігається кращий баланс між роботою та особистим життям.
2 грудня 2024
Погані звички, які збільшують тривожність
Тривожність – досить поширений стан, який проявляється різними фізичними симптомами, зокрема тремтінням та пітливістю. Якщо тривожність у людини спостерігається дуже часто, у неї може виникнути тривожний розлад.
19 листопада 2024
Тривога чи тривожний розлад?
Тривога – це нормальна реакція на стрес і не завжди є шкідливою для психічного здоров’я. Але коли відчуття тривоги стає неконтрольованим або надмірним та починає впливати на якість життя, це може свідчити про тривожний розлад – тобто про патологію або хворобу. Знання різниці між тривогою та тривожним розладом допоможе людині зрозуміти, коли слід звернутися до лікаря.
19 листопада 2024
Тринадцять порад тим, хто має соціальний тривожний розлад
Нервуватися в певних соціальних ситуаціях – цілком нормально. Наприклад, близька перспектива піти на побачення або зробити презентацію для аудиторії може спричинити відчуття тремтіння і страху. Але при соціальному тривожному розладі (СТР), який також називають соціальною фобією, повсякденні взаємодії зумовлюють значну тривогу, занепокоєння та збентеження, оскільки людина практично весь час боїться, що інші люди можуть оцінити її негативно або навіть засудити за щось.