Деменція статті - причини, діагностика та лікування

6 вересня 2021
Хвороба Альцгеймера і розлади сну
З віком особливості сну у людини зазвичай зазнають змін, і людям літнього та похилого віку часто буває важче заснути. Однак зміни сну у хворих на хворобу Альцгеймера (ХА) є більш складними.
20 серпня 2021
Догляд за людиною з деменцією
Догляд за людиною з деменцією – досить непросте завдання, і фізично, і емоційно. Для його виконання важливе значення мають терпіння, гнучкість, доброзичливість, але, в той же час, реалістичне ставлення, а також турбота про себе і підтримка близьких, які допомагають опікуватися людиною, що втрачає дієздатність.
16 липня 2021
Депресія та дратівливість передує деменції?
Депресія та інші зміни в поведінці можуть передувати погіршенню пам’яті у людей похилого віку, у яких з часом розвивається хвороба Альцгеймера (ХА).
13 травня 2021
Діабет та хвороба Альцгеймера: вчені підозрюють тісний зв’язок
Діабет здатний збільшити ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Водночас контролювання рівня глюкози в крові, фізичні вправи та здорове харчування можуть сприяти зменшенню такого ризику.
13 травня 2021
10 ранніх ознак хвороби Альцгеймера
Хвороба Альцгеймера – ймовірно, один із найбільших жахів для людей старшого та літнього віку, коли навіть легка забудькуватість, власна або близької людини, змушує хвилюватися, адже якщо забудькуватість має серйозний вплив на повсякденне життя людини, – це дійсно може бути ранньою ознакою хвороби Альцгеймера.
1 лютого 2021
Деменція - Це
Деменція – це неврологічне захворювання, при якому загибель клітин мозку призводить до втрати пам’яті та зниження когнітивних функцій.
1 лютого 2021
Хвороба Альцгеймера у питаннях та відповідях
Хвороба Альцгеймера – прогресуюча форма деменції. Деменція – це ширший термін, що визначає стани, спричинені захворюваннями або травмами головного мозку, які негативно впливають на пам'ять, процеси мислення і поведінку та призводять до змін, що заважають повсякденному життю людини.
1 лютого 2021
Хвороба Альцгеймера і спадковість
Хвороба Альцгеймера (ХА) є найпоширенішою причиною деменції та однією з основних невирішених проблем сучасної медицини. Генетичні фактори ризику розвитку цього захворювання дійсно існують та визнані вченими, але все ще до кінця не досліджені.
1 лютого 2021
Тривалість життя та довгострокові перспективи хвороби Альцгеймера
Хвороба Альцгеймера – дегенеративне захворювання головного мозку, яке руйнує клітини мозку та зв’язки клітин між собою. Ці руйнування, в свою чергу, спричиняють зниження пам’яті, розумових здібностей та зміни в поведінці.
1 лютого 2021
Тренування пам’яті може допомогти деяким пацієнтам із хворобою Альцгеймера на ранніх стадіях захворювання
«Прості систематичні тренування пам’яті можуть допомогти деяким людям з хворобою Альцгеймера на ранній стадії. Це відкриття вказує на можливе психологічне втручання на ранній стадії цього руйнівного захворювання. Ці дані надають актуальності ранній діагностиці, коли пацієнти, які, ще зберегли здатність вчитися, можуть її використовувати, щоб поновити свої спогади та зменшити інвалідність», – саме така інформація була опублікована у журналі «Нейропсихологія» (Neuropsychology), який випускається Американською психологічною асоціацією (APA).