Деменція статті - причини, діагностика та лікування

18 березня 2025
Старість чи деменція? Важливі відмінності, які варто знати
Ознайомтеся з таблицею, порівняйте симптоми та зверніть увагу на свій стан і стан своїх близьких. Якщо помітили симптоми деменції – не зволікайте, зверніться до лікаря!
13 березня 2025
Судинна деменція: чинники ризику, симптоми, діагностика та лікування
Судинна деменція – друга за поширеністю форма деменції після хвороби Альцгеймера. Це захворювання впливає на пам'ять, мислення та інші процеси. Рання діагностика захворювання та призначення ліків може допомогти уповільнити прогресування хвороби.
28 січня 2025
Алкоголь і деменція
Алкогольна деменція, тобто деменція, пов’язана з вживанням алкоголю, – це важке ураження мозку, спричинене частим вживанням алкоголю протягом багатьох років. Симптомами деменції є забудькуватість, перепади настрою та порушення здатності мислити логічно.
30 жовтня 2024
Стадії деменції
Деменція — це загальний термін для симптомів, які стосуються пам’яті, комунікації та мислення. Ймовірність розвитку деменції збільшується з віком, проте вона не є нормальною частиною старіння.
24 березня 2023
Агресія при деменції
Іноді, одним із проявів деменції є агресивна поведінка. Агресія у літніх людей із деменцією може проявлятися не тільки фізичним актом насилля над оточуючими, але й морально, словесно. Такі спалахи агресії можуть виникати раптово, без видимої причини, або внаслідок певної критичної ситуації. І хоча з агресією досить важко впоратися, розуміння того, що людина із деменцією робить це не навмисно, може допомогти.
3 березня 2023
9 найгірших звичок, які шкодять мозку
Усім добре відомо, що неправильне харчування, вживання продуктів з консервантами, фаст-фуду, малорухливий спосіб життя і просто сидіння на дивані перед телевізором не приносять користі мозку. Проте, існують й інші, менш відомі, щоденні справи, які також можуть бути шкідливими для когнітивного мислення, – стверджує Джессіка Колдуелл, нейропсихолог і директор Центру профілактики хвороби Альцгеймера в клініці Клівленда.
21 жовтня 2022
Деменція у молодому віці – захворювання вкрай рідкісне, але цілком ймовірне
Старість (умовний вік початку якої наразі є 65 років) асоціюється з багатьма хронічними захворюваннями, одним з яких є деменція, тобто значне і стійке погіршення когнітивних функцій, яке виникає внаслідок специфічних органічних змін у структурах головного мозку.
30 серпня 2022
Деменція та дієтарні антиоксиданти: пошуки ефективної профілактики важкої хвороби
Як встановили дослідники, оксидативний стрес (окислювальний стрес), який виникає внаслідок дисбалансу між виробленням і накопиченням активних форм кисню (АФК) у клітинах і тканинах та здатністю біологічної системи забезпечити детоксикацію цих реактивних продуктів, відіграє величезну роль у виникненні практично всіх нейродегенеративних захворювань, до яких належать й усі форми деменції.
28 липня 2022
Стресовий розлад – доведений фактор ризику розвитку деменції
Деменція є однією з найбільших глобальних проблем сучасної медицини. Оскільки населення світу продовжує старіти та жити довше, очікується, що до 2050 року кількість людей у всьому світі, які страждають на деменцію, зросте до 130 мільйонів. З огляду на те, що наразі немає специфічних ліків від деменції, існує нагальна потреба визначити фактори ризику, які можна змінити, щоб запобігти або відстрочити настання деменції.
24 червня 2022
Йога та медитація здатні зменшити загрозу розвитку деменції
Тримісячний курс йоги та медитації може знизити ризик розвитку легких когнітивних порушень (ЛКП) у літніх людей. Зазвичай ЛКП прийнято вважати передвісниками хвороби Альцгеймера та інших форм деменції.