Іноді, одним із проявів деменції є агресивна поведінка. Агресія у літніх людей із деменцією може проявлятися не тільки фізичним актом насилля над оточуючими, але й морально, словесно. Такі спалахи агресії можуть виникати раптово, без видимої причини, або внаслідок певної критичної ситуації. І хоча з агресією досить важко впоратися, розуміння того, що людина із деменцією робить це не навмисно, може допомогти.
Усім добре відомо, що неправильне харчування, вживання продуктів з консервантами, фаст-фуду, малорухливий спосіб життя і просто сидіння на дивані перед телевізором не приносять користі мозку. Проте, існують й інші, менш відомі, щоденні справи, які також можуть бути шкідливими для когнітивного мислення, – стверджує Джессіка Колдуелл, нейропсихолог і директор Центру профілактики хвороби Альцгеймера в клініці Клівленда.
Старість (умовний вік початку якої наразі є 65 років) асоціюється з багатьма хронічними захворюваннями, одним з яких є деменція, тобто значне і стійке погіршення когнітивних функцій, яке виникає внаслідок специфічних органічних змін у структурах головного мозку.
Як встановили дослідники, оксидативний стрес (окислювальний стрес), який виникає внаслідок дисбалансу між виробленням і накопиченням активних форм кисню (АФК) у клітинах і тканинах та здатністю біологічної системи забезпечити детоксикацію цих реактивних продуктів, відіграє величезну роль у виникненні практично всіх нейродегенеративних захворювань, до яких належать й усі форми деменції.
Деменція є однією з найбільших глобальних проблем сучасної медицини. Оскільки населення світу продовжує старіти та жити довше, очікується, що до 2050 року кількість людей у всьому світі, які страждають на деменцію, зросте до 130 мільйонів. З огляду на те, що наразі немає специфічних ліків від деменції, існує нагальна потреба визначити фактори ризику, які можна змінити, щоб запобігти або відстрочити настання деменції.
Тримісячний курс йоги та медитації може знизити ризик розвитку легких когнітивних порушень (ЛКП) у літніх людей. Зазвичай ЛКП прийнято вважати передвісниками хвороби Альцгеймера та інших форм деменції.
Результати нового дослідження свідчать про те, що хронічний генералізований біль може підвищувати ризик розвитку інсульту і всіх форм деменції, включаючи хворобу Альцгеймера. Підвищення ризику розвитку цих важких захворювань не залежить від таких факторів, як вік, загальний стан здоров’я чи соціально-демографічні умови.
Деменція при хворобі Паркінсона – це зниження процесу мислення, яке розвивається у багатьох людей, що живуть із хворобою Паркінсона, принаймні через рік після встановлення діагнозу.
Деменція з тільцями Леві (ДТЛ) – це форма старечого слабоумства, яке впливає на когнітивні здібності та рухову активність людини. Це нейродегенеративне захворювання завжди є прогресуючим, тобто його симптоми з часом погіршуються.
З віком особливості сну у людини зазвичай зазнають змін, і людям літнього та похилого віку часто буває важче заснути. Однак зміни сну у хворих на хворобу Альцгеймера (ХА) є більш складними.