Ризик спадкової передачі хвороби Альцгаймера можна визначити за допомогою генетичного тестування. Проте в Україні наразі недостатньо розвинута ця практика порівняно з країнами Європи та США.
Дане відео присвячене обговоренню правильних підходів до лікування пацієнтів з деменцією різного типу. Наголошується, що самолікування є неприпустимим і лікуванням повинні займатися виключно кваліфіковані медичні спеціалісти.
У відео розглядаються рекомендації щодо медикаментозної терапії пацієнтів із різними типами деменції. Особлива увага приділяється використанню гіпотензивних препаратів, статинів та омега-ненасичених жирних кислот.
Дізнайтесь думку спеціаліста щодо водіння авто при деменції, періодичності тестування когнітивних здібностей, методів покращення сну та подолання депресії.
Генетична спадковість цього захворювання переважно стосується ранніх форм хвороби Паркінсона, а виявити її можна за допомогою генетичного аналізу. Попри наявність генетичної схильності, багатофакторна природа захворювання не гарантує його розвиток. Основними методами профілактики є підвищення рівня фізичної активності, отримання позитивних емоцій, заняття новими видами діяльності та уникання стресових ситуацій.
Пацієнтам, у яких одночасно спостерігається деменція та цукровий діабет, необхідна корекція режиму харчування та регулярний моніторинг рівня цукру в крові за допомогою глюкометра. Також важливою є співпраця з лікарем-ендокринологом, оскільки в деяких випадках може знадобитися коригування терапії з метою підтримки оптимального рівня цукру.
Важливим етапом діагностики деменції є збір анамнезу, що включає вивчення всіх можливих захворювань пацієнта, проведення лабораторних досліджень для визначення можливих метаболічних порушень та вивчення анамнезу прийому медикаментів. Важливою є нейровізуалізація (МРТ чи КТ) для виключення або підтвердження причин деменції.
Поліція повинна фіксувати виклики та надавати пояснення щодо своїх дій. Якщо виклик безпідставний, особа, що його здійснила, підлягає штрафу. У випадку бездіяльності поліції, громадяни можуть звертатися зі скаргами до прокуратури або Державного бюро розслідувань, які перевірять правомірність дій поліції.
В Україні закріплене право людини на свободу пересування і проживання. У випадку проходження примусової судово-психіатричної експертизи в процесі визнання особи недієздатною, суддя в ухвалі обов'язково зазначає, що у разі ухилення від експертизи, особа буде піддана примусовому приводу на експертизу. Якщо особа ухиляється, суд приймає окрему ухвалу про примусове проходження експертизи.
Іноді, одним із проявів деменції є агресивна поведінка. Агресія у літніх людей із деменцією може проявлятися не тільки фізичним актом насилля над оточуючими, але й морально, словесно. Такі спалахи агресії можуть виникати раптово, без видимої причини, або внаслідок певної критичної ситуації. І хоча з агресією досить важко впоратися, розуміння того, що людина із деменцією робить це не навмисно, може допомогти.
Усім добре відомо, що неправильне харчування, вживання продуктів з консервантами, фаст-фуду, малорухливий спосіб життя і просто сидіння на дивані перед телевізором не приносять користі мозку. Проте, існують й інші, менш відомі, щоденні справи, які також можуть бути шкідливими для когнітивного мислення, – стверджує Джессіка Колдуелл, нейропсихолог і директор Центру профілактики хвороби Альцгеймера в клініці Клівленда.
Старість (умовний вік початку якої наразі є 65 років) асоціюється з багатьма хронічними захворюваннями, одним з яких є деменція, тобто значне і стійке погіршення когнітивних функцій, яке виникає внаслідок специфічних органічних змін у структурах головного мозку.
Як встановили дослідники, оксидативний стрес (окислювальний стрес), який виникає внаслідок дисбалансу між виробленням і накопиченням активних форм кисню (АФК) у клітинах і тканинах та здатністю біологічної системи забезпечити детоксикацію цих реактивних продуктів, відіграє величезну роль у виникненні практично всіх нейродегенеративних захворювань, до яких належать й усі форми деменції.
Деменція є однією з найбільших глобальних проблем сучасної медицини. Оскільки населення світу продовжує старіти та жити довше, очікується, що до 2050 року кількість людей у всьому світі, які страждають на деменцію, зросте до 130 мільйонів. З огляду на те, що наразі немає специфічних ліків від деменції, існує нагальна потреба визначити фактори ризику, які можна змінити, щоб запобігти або відстрочити настання деменції.