Відео

12 вересня 2024
Генетичне тестування і спадковість деменції: важливі аспекти
Ризик спадкової передачі хвороби Альцгаймера можна визначити за допомогою генетичного тестування. Проте в Україні наразі недостатньо розвинута ця практика порівняно з країнами Європи та США.
30 серпня 2024
Немедикаментозна терапія деменції
Дане відео присвячене обговоренню правильних підходів до лікування пацієнтів з деменцією різного типу. Наголошується, що самолікування є неприпустимим і лікуванням повинні займатися виключно кваліфіковані медичні спеціалісти.
18 серпня 2024
Медикаментозне лікування деменції
У відео розглядаються рекомендації щодо медикаментозної терапії пацієнтів із різними типами деменції. Особлива увага приділяється використанню гіпотензивних препаратів, статинів та омега-ненасичених жирних кислот.
6 серпня 2024
Догляд за пацієнтами з деменцією: рекомендації щодо подолання викликів
Дізнайтесь думку спеціаліста щодо водіння авто при деменції, періодичності тестування когнітивних здібностей, методів покращення сну та подолання депресії.
25 липня 2024
Вплив генетики, алкоголю, коронавірусу та способу життя на розвиток деменції
Генетична спадковість цього захворювання переважно стосується ранніх форм хвороби Паркінсона, а виявити її можна за допомогою генетичного аналізу. Попри наявність генетичної схильності, багатофакторна природа захворювання не гарантує його розвиток. Основними методами профілактики є підвищення рівня фізичної активності, отримання позитивних емоцій, заняття новими видами діяльності та уникання стресових ситуацій.
13 липня 2024
Деменція та супутні стани (цукровий діабет та інсульт)
Пацієнтам, у яких одночасно спостерігається деменція та цукровий діабет, необхідна корекція режиму харчування та регулярний моніторинг рівня цукру в крові за допомогою глюкометра. Також важливою є співпраця з лікарем-ендокринологом, оскільки в деяких випадках може знадобитися коригування терапії з метою підтримки оптимального рівня цукру.
28 червня 2024
Діагностика та контроль деменції
Важливим етапом діагностики деменції є збір анамнезу, що включає вивчення всіх можливих захворювань пацієнта, проведення лабораторних досліджень для визначення можливих метаболічних порушень та вивчення анамнезу прийому медикаментів. Важливою є нейровізуалізація (МРТ чи КТ) для виключення або підтвердження причин деменції.
12 червня 2024
Реакція поліції на заяви щодо людей з психічними розладами
Поліція повинна фіксувати виклики та надавати пояснення щодо своїх дій. Якщо виклик безпідставний, особа, що його здійснила, підлягає штрафу. У випадку бездіяльності поліції, громадяни можуть звертатися зі скаргами до прокуратури або Державного бюро розслідувань, які перевірять правомірність дій поліції.
11 червня 2024
Якщо людина не погоджується на обстеження та огляд, як діяти законно?
В Україні закріплене право людини на свободу пересування і проживання. У випадку проходження примусової судово-психіатричної експертизи в процесі визнання особи недієздатною, суддя в ухвалі обов'язково зазначає, що у разі ухилення від експертизи, особа буде піддана примусовому приводу на експертизу. Якщо особа ухиляється, суд приймає окрему ухвалу про примусове проходження експертизи.
9 червня 2024
Як складається кошторис на утримання людини з деменцією в геріатричному пансіонаті?
Кожного року кожний геріатричний пансіонат складає свій кошторис, щоб визначити вартість утримання однієї людини станом на 1 січня поточного року.