Відео

21 грудня 2024
Актуальне про деменцію
У цьому відео експерт відповідає на запитання глядачів, які вони задавали під час прямого ефіру із серії "Ви питаєте, ми відповідаємо".
12 грудня 2024
Роль фармакології в профілактиці емоційних та когнітивних розладів
У відео йдеться про важливість зміни способу життя як основної стратегії профілактики захворювань, зокрема емоційних та когнітивних розладів. Зокрема, наголошується на необхідності фізичної активності та когнітивного тренінгу для підтримки психічного здоров’я. У разі неможливості змінити спосіб життя, пропонуються фармакологічні засоби, зокрема психофармакологічні препарати, які допомагають коригувати серотоніновий дефіцит і покращують когнітивні функції.
3 грудня 2024
Правові аспекти догляду за людьми з деменцією
У відео розглядаються важливі правові аспекти, які стосуються догляду за людьми з деменцією в Україні. Зокрема, розповідається про можливість отримання соціальної допомоги та догляду, умови оформлення опіки та соціального догляду, а також необхідні документи
27 листопада 2024
Які загрози несе деменція?
У відео ми обговоримо, які загрози несе деменція як для самого пацієнта, так і для його родини. Це серйозне захворювання, яке веде до втрати самостійності та необхідності постійного догляду, що стає великим викликом для родичів. Окрім особистої безпорадності пацієнта, деменція накладає психологічне навантаження на близьких.
18 листопада 2024
Профілактика деменції: як зберегти здоровий мозок на довгі роки?
У відео розглядаються важливі аспекти профілактики деменції та підтримки когнітивного здоров’я. Спікер наголошує, що профілактику слід починати з молодого віку, адже це частина культури здорового способу життя.
7 листопада 2024
Рання діагностика та профілактика важких нейрокогнітивних розладів: сучасний підхід та рекомендації
У відео висвітлюються важливі аспекти нейрокогнітивних розладів, які в сучасній медицині прийнято називати саме так, аби уникнути стигматизації пацієнтів та їхніх родин. Розглядаються характерні ознаки нейрокогнітивних порушень, зокрема порушення пам'яті, уваги, мови, орієнтації у просторі та зниження самостійності в побуті.
30 жовтня 2024
Чому виникає деменція?
У відео розглядається проблема деменції як важкого нейрокогнітивного розладу, що найчастіше спричиняється хворобою Альцгеймера та іншими нейродегенеративними захворюваннями, які складають до 70% випадків. Обговорюються також інші фактори, такі як серцево-судинні та метаболічні порушення, які можуть впливати на когнітивні функції. Експерт акцентує на важливості своєчасного звернення до лікаря для виключення вторинних причин порушень пам’яті, уваги та мислення, пов’язаних з гіповітамінозом, інфекційними ураженнями мозку або системними захворюваннями.
12 вересня 2024
Генетичне тестування і спадковість деменції: важливі аспекти
Ризик спадкової передачі хвороби Альцгаймера можна визначити за допомогою генетичного тестування. Проте в Україні наразі недостатньо розвинута ця практика порівняно з країнами Європи та США.
30 серпня 2024
Немедикаментозна терапія деменції
Дане відео присвячене обговоренню правильних підходів до лікування пацієнтів з деменцією різного типу. Наголошується, що самолікування є неприпустимим і лікуванням повинні займатися виключно кваліфіковані медичні спеціалісти.
18 серпня 2024
Медикаментозне лікування деменції
У відео розглядаються рекомендації щодо медикаментозної терапії пацієнтів із різними типами деменції. Особлива увага приділяється використанню гіпотензивних препаратів, статинів та омега-ненасичених жирних кислот.