SUDEP, кава та порушення сну при епілепсії

У відео розглядаються дослідження, що вказують на прямий зв'язок між частотою епілептичних нападів і ризиком раптової смерті (SUDEP) у пацієнтів з епілепсією. Зокрема, висока частота генералізованих тоніко-клонічних нападів є основним фактором ризику. Також надано рекомендації щодо вживання кави при епілепсії, де через наявність кофеїну, який може підвищувати ризик нападів, споживання не рекомендується. Обговорено також неепілептичні психогенні напади (ПНЕС) і парасомнії (порушення сну), які потребують ретельної діагностики та індивідуального підходу в лікуванні. Для покращення когнітивних функцій у літніх пацієнтів ароматерапія є безпечною практикою.

Коментує Харитонов Володимир Ігорович:

  • кандидат медичних наук,
  • дитячий невролог, епілептолог, психіатр,
  • завідувач дитячого психіатричного відділення клінічної лікарні "Психіатрія"

Більше інформації про епілепсію на нашому сайті: https://mozok.ua/epilepsiya

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
24 жовтня 2024
Криптогенна епілепсія
Криптогенна епілепсія: що це таке? Дізнайтеся про причини, симптоми та методи діагностики цього типу епілепсії на MozOk.ua
7 листопада 2022
Стреси, порушення сну, баріатричні операції: про відомі та маловідомі тригери епілептичних нападів
Судоми виникають, коли у людини розвивається порушення електричної активності мозку. Якщо у хворого було принаймні два напади, і вони не були спричинені іншим відомим захворюванням, такому пацієнту можуть поставити діагноз «Епілепсія».
8 липня 2022
Епілепсія та особливості харчування
Лікувати епілептичні напади можна за допомогою низки протиепілептичних препаратів (ПЕП). Проте, деякі з них змінюють метаболізм і засвоєння багатьох поживних речовин. Таким чином, пацієнти з епілепсією можуть мати вищий ризик розвитку дефіциту поживних речовин і його небажаних наслідків. З іншої точки зору, надзвичайно важливо розуміти роль деяких поживних речовин та специфічних дієт у лікуванні епілепсії. Це може допомогти краще контролювати епілептичні напади у таких пацієнтів.
21 червня 2022
Черепно-мозкова травма та епілепсія
Черепно-мозкова травма (ЧМТ) є загальновідомою причиною виникнення судом та епілепсії. Вона може статися внаслідок будь-якого пошкодження головного мозку - падіння, автокатастрофи, спортивні травми, внаслідок вогнепального поранення чи військового бою.