Як знизити побічні ефекти при прийомі протисудомних препаратів: рекомендації експертів

У цьому відео розглядаються методи зниження побічних ефектів при прийомі протисудомних препаратів, які інколи викликають депресивні стани та перепади настрою. Також обговорюється, як зменшити когнітивні порушення та запобігти можливим ускладненням для пацієнтів із хронічною епілепсією.

Коментує Харитонов Володимир Ігорович:

  • кандидат медичних наук,
  • дитячий невролог, епілептолог, психіатр,
  • завідувач дитячого психіатричного відділення клінічної лікарні "Психіатрія"
до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
24 жовтня 2024
Криптогенна епілепсія
Криптогенна епілепсія: що це таке? Дізнайтеся про причини, симптоми та методи діагностики цього типу епілепсії на MozOk.ua
7 листопада 2022
Стреси, порушення сну, баріатричні операції: про відомі та маловідомі тригери епілептичних нападів
Судоми виникають, коли у людини розвивається порушення електричної активності мозку. Якщо у хворого було принаймні два напади, і вони не були спричинені іншим відомим захворюванням, такому пацієнту можуть поставити діагноз «Епілепсія».
8 липня 2022
Епілепсія та особливості харчування
Лікувати епілептичні напади можна за допомогою низки протиепілептичних препаратів (ПЕП). Проте, деякі з них змінюють метаболізм і засвоєння багатьох поживних речовин. Таким чином, пацієнти з епілепсією можуть мати вищий ризик розвитку дефіциту поживних речовин і його небажаних наслідків. З іншої точки зору, надзвичайно важливо розуміти роль деяких поживних речовин та специфічних дієт у лікуванні епілепсії. Це може допомогти краще контролювати епілептичні напади у таких пацієнтів.
21 червня 2022
Черепно-мозкова травма та епілепсія
Черепно-мозкова травма (ЧМТ) є загальновідомою причиною виникнення судом та епілепсії. Вона може статися внаслідок будь-якого пошкодження головного мозку - падіння, автокатастрофи, спортивні травми, внаслідок вогнепального поранення чи військового бою.