Немедикаментозна терапія деменції

Дане відео присвячене обговоренню правильних підходів до лікування пацієнтів з деменцією різного типу. Наголошується, що самолікування є неприпустимим і лікуванням повинні займатися виключно кваліфіковані медичні спеціалісти.

Лікування деменції поділяється на два основні блоки: немедикаментозне та медикаментозне.

До немедикаментозних методів належать:

  1. Нейропсихологічна та когнітивна реабілітація, об'єднані терміном "нейробіотика" (акробатика для мозку, вироблення пластичності мозку).
  2. Вивчення нового матеріалу та ведення "щоденника пам'яті", де пацієнт записує основні події та емоції протягом дня і намагається їх згадати ввечері.
  3. Фізична активність, яка включає ходьбу, заняття з тренером, дихальну гімнастику та лікувальну фізкультуру.
  4. Корекція способу життя, особливо для пацієнтів з судинною або діабетичною деменцією. Це включає зміну харчових звичок, вживання великої кількості рідини, впровадження певних обмежень. Практичні рекомендації щодо харчування мають бути постійно перед очима пацієнта у вигляді нагадувань.

Такі підходи до лікування та профілактики деменції сприяють покращенню якості життя пацієнтів і допомагають уповільнити прогресування хвороби.

Більше інформації про деменцію на нашому сайті: https://mozok.ua/dementia

Коментує лікар-невролог Олена Кріпчак.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
24 березня 2023
Агресія при деменції
Іноді, одним із проявів деменції є агресивна поведінка. Агресія у літніх людей із деменцією може проявлятися не тільки фізичним актом насилля над оточуючими, але й морально, словесно. Такі спалахи агресії можуть виникати раптово, без видимої причини, або внаслідок певної критичної ситуації. І хоча з агресією досить важко впоратися, розуміння того, що людина із деменцією робить це не навмисно, може допомогти.
3 березня 2023
9 найгірших звичок, які шкодять мозку
Усім добре відомо, що неправильне харчування, вживання продуктів з консервантами, фаст-фуду, малорухливий спосіб життя і просто сидіння на дивані перед телевізором не приносять користі мозку. Проте, існують й інші, менш відомі, щоденні справи, які також можуть бути шкідливими для когнітивного мислення, – стверджує Джессіка Колдуелл, нейропсихолог і директор Центру профілактики хвороби Альцгеймера в клініці Клівленда.
21 жовтня 2022
Деменція у молодому віці – захворювання вкрай рідкісне, але цілком ймовірне
Старість (умовний вік початку якої наразі є 65 років) асоціюється з багатьма хронічними захворюваннями, одним з яких є деменція, тобто значне і стійке погіршення когнітивних функцій, яке виникає внаслідок специфічних органічних змін у структурах головного мозку.
30 серпня 2022
Деменція та дієтарні антиоксиданти: пошуки ефективної профілактики важкої хвороби
Як встановили дослідники, оксидативний стрес (окислювальний стрес), який виникає внаслідок дисбалансу між виробленням і накопиченням активних форм кисню (АФК) у клітинах і тканинах та здатністю біологічної системи забезпечити детоксикацію цих реактивних продуктів, відіграє величезну роль у виникненні практично всіх нейродегенеративних захворювань, до яких належать й усі форми деменції.