Державна допомога при деменції: соціально-правові аспекти та альтернативні рішення

Сучасна реальність ставить перед нашим суспільством складний виклик - підтримка хворих на деменцію та їх родин. Україна ще не має спеціальних державних програм для таких випадків. Однак, є фонди та альтернативні рішення, які можуть допомогти.

Найпершим кроком для отримання допомоги може бути звернення до сімейного лікаря, який зможе надати необхідну інформацію та направити до психіатра.

Один із способів отримати підтримку - з'ясувати можливість забезпечення місця в державних інтернатах для хворих на деменцію. Це може бути одним із варіантів допомоги, але не завжди відповідає потребам кожної сім'ї.

Слід зазначити, що державна допомога в цьому плані обмежена, тому можливості та альтернативні рішення є важливими. Існують недержавні фонди, які надають фінансову та медичну підтримку хворим на деменцію. Однак, рекомендується глибоко дослідити кожен варіант та звертатись до відповідних організацій для консультацій та допомоги.

Для більшої ефективності допомоги хворим на деменцію, суспільство повинне спільно зайнятись цим питанням, розробити та реалізувати програми та ініціативи, спрямовані на підтримку цієї уразливої категорії населення.

Самі родини, у яких є хворі на деменцію, також можуть здійснити перші кроки у пошуку допомоги та підтримки. Підтримка спеціалістів та психологічна допомога можуть бути корисними важливими ресурсами у важкий період.

Коментує психіатр, психотерапевт, Рощін Олександр.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
24 березня 2023
Агресія при деменції
Іноді, одним із проявів деменції є агресивна поведінка. Агресія у літніх людей із деменцією може проявлятися не тільки фізичним актом насилля над оточуючими, але й морально, словесно. Такі спалахи агресії можуть виникати раптово, без видимої причини, або внаслідок певної критичної ситуації. І хоча з агресією досить важко впоратися, розуміння того, що людина із деменцією робить це не навмисно, може допомогти.
3 березня 2023
9 найгірших звичок, які шкодять мозку
Усім добре відомо, що неправильне харчування, вживання продуктів з консервантами, фаст-фуду, малорухливий спосіб життя і просто сидіння на дивані перед телевізором не приносять користі мозку. Проте, існують й інші, менш відомі, щоденні справи, які також можуть бути шкідливими для когнітивного мислення, – стверджує Джессіка Колдуелл, нейропсихолог і директор Центру профілактики хвороби Альцгеймера в клініці Клівленда.
21 жовтня 2022
Деменція у молодому віці – захворювання вкрай рідкісне, але цілком ймовірне
Старість (умовний вік початку якої наразі є 65 років) асоціюється з багатьма хронічними захворюваннями, одним з яких є деменція, тобто значне і стійке погіршення когнітивних функцій, яке виникає внаслідок специфічних органічних змін у структурах головного мозку.
30 серпня 2022
Деменція та дієтарні антиоксиданти: пошуки ефективної профілактики важкої хвороби
Як встановили дослідники, оксидативний стрес (окислювальний стрес), який виникає внаслідок дисбалансу між виробленням і накопиченням активних форм кисню (АФК) у клітинах і тканинах та здатністю біологічної системи забезпечити детоксикацію цих реактивних продуктів, відіграє величезну роль у виникненні практично всіх нейродегенеративних захворювань, до яких належать й усі форми деменції.