Профілактика деменції: запобігання та підтримка когнітивних функцій

Деменція - серйозне захворювання, яке стосується втрати набутих навичок та когнітивних функцій. Профілактика є ключовим аспектом для зниження ризику розвитку цього стану.

Різні вікові групи - різні заходи

В молодому віці освіта грає важливу роль, тоді як у середньому - це ожиріння, алкоголізм та черепно-мозкові травми. Літнім людям необхідно уникати цукрового діабету та депресії.

Обережність з вітамінами

Вітаміни групи B та D мають позитивний вплив на когнітивні функції, але вживати їх рутинно без необхідності не рекомендується. Вітамінізована їжа, така як середземноморська дієта, може знизити ризик деменції.

Заключення

Профілактика деменції включає адаптовані заходи для різних вікових груп. Важливо пам'ятати про різні фактори ризику та обережність з вживанням вітамінів. Збереження когнітивних функцій - важлива мета для попередження деменції.

Коментує психіатр, психотерапевт, Рощін Олександр.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
24 березня 2023
Агресія при деменції
Іноді, одним із проявів деменції є агресивна поведінка. Агресія у літніх людей із деменцією може проявлятися не тільки фізичним актом насилля над оточуючими, але й морально, словесно. Такі спалахи агресії можуть виникати раптово, без видимої причини, або внаслідок певної критичної ситуації. І хоча з агресією досить важко впоратися, розуміння того, що людина із деменцією робить це не навмисно, може допомогти.
3 березня 2023
9 найгірших звичок, які шкодять мозку
Усім добре відомо, що неправильне харчування, вживання продуктів з консервантами, фаст-фуду, малорухливий спосіб життя і просто сидіння на дивані перед телевізором не приносять користі мозку. Проте, існують й інші, менш відомі, щоденні справи, які також можуть бути шкідливими для когнітивного мислення, – стверджує Джессіка Колдуелл, нейропсихолог і директор Центру профілактики хвороби Альцгеймера в клініці Клівленда.
21 жовтня 2022
Деменція у молодому віці – захворювання вкрай рідкісне, але цілком ймовірне
Старість (умовний вік початку якої наразі є 65 років) асоціюється з багатьма хронічними захворюваннями, одним з яких є деменція, тобто значне і стійке погіршення когнітивних функцій, яке виникає внаслідок специфічних органічних змін у структурах головного мозку.
30 серпня 2022
Деменція та дієтарні антиоксиданти: пошуки ефективної профілактики важкої хвороби
Як встановили дослідники, оксидативний стрес (окислювальний стрес), який виникає внаслідок дисбалансу між виробленням і накопиченням активних форм кисню (АФК) у клітинах і тканинах та здатністю біологічної системи забезпечити детоксикацію цих реактивних продуктів, відіграє величезну роль у виникненні практично всіх нейродегенеративних захворювань, до яких належать й усі форми деменції.