Чи може допомогти йога при мігрені?

Було проведено цілий ряд досліджень, проведено спостереження за пацієнтами з мігренню, які займаються і не займаються йогою.

На що впливає йога? На епізодичну мігрень заняття йогою, нажаль, доказово не впливають. Інше питання - хронічна мігрень і психологічні компоненти, які супроводжують хронічний біль голови. Тут заняття йогою впливає досить сильно. Єдине, в чому є рівень доказовості С – в тому з ким ви займаєтесь йогою. Дуже важливо йогою займатись з правильними людьми або з висококваліфікованим тренером.

Коментує д.м.н, професор, завідувач кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету, Орос Михайло Михайлович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
9 жовтня 2020
Використання ботулотоксину при мігрені
У багатьох випадках лікування мігрені за допомогою традиційних знеболюючих препаратів (нестероїдні протизапальні засоби, парацетамол, ацетилсаліцилова кислота і т.д.) виявляється недостатньо ефективним для купірування болю, а також не має профілактичного ефекту.
9 жовтня 2020
Нейромодуляціі для лікування мігрені
Мігрень - це неврологічне захворювання, основною ознакою якого є головні болі значної інтенсивності, що регулярно виникають.
15 вересня 2020
Йога для лікування мігрені
Стрес є досить поширеним тригером для людей з мігренню. Деякі дослідження показують, що кількість і сила нападів зменшується зі зменшенням стресових факторів і зміною реакції на стрес самої людини.
21 серпня 2020
Як підтримати людину з мігренню
Жити з мігренню нелегко, і нерідко людині, яка страждає на це захворювання, потрібна допомога і підтримка. Якщо ваш друг, член сім'ї або партнер страждає на мігрень, ці поради можуть вам допомогти.