З’ясувати власні тригери мігрені часом дуже важко. По-перше, мігрень – досить непередбачуване захворювання і тригери можуть змінюватися з часом. З такою невизначеністю прийняття певних рішень може бути досить виснажливим, оскільки завжди існує ризик того, що будь-яка їжа, яку людина вживає, або діяльність, у якій вона бере участь, можуть спровокувати напад мігрені.
Зміст
Безумовно, це засмучує, особливо коли певні власні тригери не мають логічного пояснення. Вони можуть бути дивними і випадковими. Також може статися, що найменша дрібниця, майже непомітний вплив якої був присутній протягом декількох днів, може спричинити напад мігрені. І тому, якщо важко спрогнозувати, чого очікувати, варто пам’ятати, що необхідно особливо уважно ставитися до своїх рішень і вчинків, аби не випробовувати фортуну і не спровокувати напад мігрені.
Ось перелік найдивніших тригерів мігрені.
Інколи зміна барометричного тиску може викликати неприємні відчуття, які бувають досить болючими. У деяких людей це може бути найсильнішим тригером, коли виникає відчуття, ніби знаходишся у літаку під час надзвичайно сильної турбулентності, і його неможливо контролювати.
Деякі люди дізнаючись, що температура на вулиці знизиться або значно підвищиться, уже знають, що наближається мігрень, а іноді навіть заздалегідь можуть відчути зміну тиску.
Яскраве світло, незалежно від того, чи то світло від сонця, чи освітлення в приміщенні, пронизує очі та ніби «щипає» мозок. Найгіршим є флуоресцентне освітлення (тип освітлення, який використовується на більшості робочих місць, у кабінетах лікарів і лікарнях). Це неймовірно виснажує і також може бути причиною виникнення нападу мігрені.
Особливо обережним потрібно бути з будь-яким миготливим світлом. Воно зумовлює пульсацію в голові та іноді може від ранніх продромальних стадій мігрені перейти до повноцінного нападу.
У таких випадках, знаходячись на концерті або у кінотеатрі, коли освітлення стає яскравим та агресивним, слід прикрити очі. Це ж правило стосується і подорожей на автомобілі у темряві, коли назустріч їдуть машини із яскравим світлом фар.
Іноді, навіть перебуваючи на вулиці та відчувши запах чиїхось парфумів, може виникнути напад мігрені. Хоча туалетна вода – не єдиний винуватець. Будь-які ароматизовані косметичні засоби для догляду за шкірою можуть бути тригером мігрені. Тому, якщо ви знаєте, що запах може бути винуватцем нападу мігрені, використовувати запашні шампуні, лосьйони, гелі для душу та скраби для тіла не бажано. З цієї ж причини варто уникати відділу парфумів у будь-яких магазинах чи торгових центрах.
У деяких людей навіть незначна фізична активність у вигляді короткотривалої пробіжки може бути причиною виникнення нападу. Це пояснюється тим, що будь-який вид фізичної активності, який прискорює серцебиття або передбачає швидкі рухи, є тригером.
Це дійсно так, іноді напад мігрені може статися без видимої причини. Навіть якщо людина уникає всіх своїх відомих тригерів, має повноцінне харчування і достатній сон, у неї все одно може виникнути напад мігрені.
Найцікавіше, що коли людей із мігренню попросили поділитися своїми незвичними тригерами, серед них були дійсно дивні речі, а саме:
Часом таких людей заспокоює, що вони не одні мають такі проблеми зі здоров’ям та змушені уникати велику кількість тригерів мігрені.
Але є ще й інші дивні речі, які спричиняли мігрень:
І хоч буває важко залишатися позитивним, живучи з мігренню, все одно потрібно шукати нові інструменти чи прийоми, які можуть допомогти краще контролювати свій стан, зробити епізоди мігрені легшими за допомогою коригування способу життя.
https://www.healthline.com/health/migraine/strange-migraine-triggers#Takeaway
до списку статей Знайти лікаря