Алергічна мігрень – це тип головного болю, який може бути викликаний алергічною реакцією. Такий розлад може початися з легких симптомів алергічного риніту, а потім швидко прогресувати до сильного головного болю.
Зміст
Однак, слід пам’ятати, що не всі головні болі виникають через мігрень, і алергія не завжди призводить до мігрені.
Знання різниці між алергією та мігренню може допомогти у виборі правильного методу лікування.
Існують деякі подібності між алергією та головним болем викликаним мігренню, які включають наступні особливості:
Оскільки обличчя має велику кількість нервів, хворі іноді плутають мігренозний головний біль з головним болем в області придаткових пазух носа. Хоча люди зазвичай звинувачують у цьому алергію, у більшості випадків сама лише алергія не викликає головний біль, якщо тільки вона не є надто сильною.
У важких випадках, коли алергія викликає біль в області пазух носа, такий головний біль викликає симптоми, які відсутні при звичайному мігренозному болю, як-от:
З іншого боку, існують деякі симптоми мігрені, які зазвичай відсутні при алергії, а саме:
Мігренозні головні болі часто виникають внаслідок дії екологічних, харчових чи звукових факторів.
Головний біль при мігрені не є алергічною реакцією. Швидше за все, алерген може спровокувати неврологічні зміни, які призводять до мігрені.
Також є дані про більш високий ризик виникнення мігрені серед людей з алергією.
Одне дослідження 2012 року порівнювало 46 людей з алергією та 60 людей без алергії. За його результатами було виявлено, що 37% людей з алергією страждали і на мігрень.
Лікарі до кінця не розуміють, що є причиною мігрені. Ці головні болі є різновидом неврологічного головного болю, що означає, що вони виникають тоді, коли у головному мозку відбуваються якісь зміни.
Попри те, що у людей з мігренню часто виникають головні болі у відповідь на дію таких тригерів як стрес або алергени, водночас у багатьох людей головного болю від цих тригерів не виникає.
Це говорить про те, що розвитку мігрені більшою мірою сприяють якісь інші фактори. До таких факторів можна віднести:
Можна назвати такі найбільш поширені тригери мігрені:
Американські вчені з Національного інституту головного болю повідомляють, що, хоча практично будь-яка їжа може стати причиною виникнення мігренозного болю, конкретний продукт, який викликає мігрень, часто визначити важко, оскільки він не завжди викликає головний біль. Наприклад, вживання шоколаду здатне викликати мігрень одного дня, а наступного такий біль після споживання шоколаду може бути відсутній. Насправді, у більшості випадків мігрені, пов’язаної з харчовою алергією, тригер викликає мігрень лише час від часу – без певної закономірності.
Лікування мігрені однакове у людей з алергією та без неї.
Однак людям, які страждають на мігрень, викликану алергією, також слід звернутися до лікаря для лікування алергії, оскільки таке лікування може усунути тригер мігрені.
Деякі варіанти лікування головного болю від мігрені включають наступні методи:
Це спеціальні ліки,(в першу чергу триптани ( суматриптан, ризатриптан та ін.), які слід приймати при перших ознаках мігрені, щоб зменшити її тяжкість та інтенсивність. Також у цьому випадку можуть допомогти й безрецептурні ліки від болю та мігрені.
Лікар також може призначити препарати проти нудоти, стероїди або інші ліки від гострої мігрені.
Кілька різних типів ліків, як-от бета-адреноблокатори, антидепресанти та протисудомні засоби здатні запобігти нападам мігрені.
Деякі люди, що страждають на мігрень, знаходять полегшення від зміни дієти, збільшення фізичного навантаження або максимального усунення відомих тригерів мігрені.
Коли тригером мігрені є стрес, психотерапія може допомогти людині впоратися зі стресом і тим самим забезпечити зменшення головного болю.
Деякі люди знаходять полегшення від альтернативних та додаткових засобів лікування, таких як йога, голковколювання або трави, такі як кремена (білокопитник).
Згідно з одним оглядом 2012 року, люди з алергією, які отримують імунотерапевтичне лікування від алергії, рідше відчувають мігрень.
Це свідчить про те, що лікування алергії може зменшити ризик розвитку мігрені у людей, які ніколи не хворіли на неї, але через наявність алергії відносяться до групи ризику.
У людей, які страждають на мігренозні головні болі, лікування алергії може зменшити ризик виникнення інших типів головного болю, викликаних алергією.
Пацієнтам, що страждають на мігрень, варто вести журнал, у якому треба занотовувати тригери мігрені, а потім уникати цих тригерів у максимально можливій мірі.
Якщо симптоми алергії повертаються або посилюються, варто звернутися до алерголога для призначення лікування.
І мігрень, і алергія можуть бути дуже неприємними і болісними, і вони навіть можуть значно заважати повсякденному життю хворого. Тому такій людині обов’язково слід звернутись по медичну допомогу для зменшення симптомів і полегшення свого стану.
https://www.medicalnewstoday.com/articles/allergy-migraine