Геміплегічна форма мігрені

Геміплегічна форма мігрені

Геміплегічна мігрень – є однією з форм мігрені з аурою. Багато з її симптомів імітують симптоми, характерні для інсульту, наприклад, м’язова слабкість може бути настільки сильною, що викликає тимчасовий параліч з одного боку тіла людини, який лікарі називають геміплегією.

Зміст

Симптоми

Іноді, перед самим нападом головного болю людина може відчувати симптоми, що називаються аурою, серед яких короткочасні проблеми з контролем і відчуттям м’язів, а також:

  • сильний, пульсуючий біль, часто з одного боку голови;
  • відчуття "поколювання", яке часто переходить із руки в руку;
  • оніміння на одній стороні тіла, яке може охоплювати руку, ногу та половину обличчя;
  • слабкість або параліч на одній стороні тіла;
  • втрата рівноваги та координації;
  • запаморочення;
  • нудота і блювота.

Окрім того, у людини можуть виникнути:

  • проблеми із спілкуванням та сонливість;
  • сліпі плями;
  • зигзагоподібні лінії у полі зору;
  • надзвичайна чутливість до світла, звуку та запаху;
  • мовні труднощі, такі як змішування слів або проблеми з запам'ятовуванням або невиразна мова;
  • спантеличеність;
  • втрата свідомості.

Зазвичай аура з’являється поступово протягом півгодини, може тривати годинами, а потім повільно зникає. Проте, аура при геміплегічній формі мігрені може бути більш важкою і тривалою, ніж при інших типах мігрені. Симптоми, при даній формі мігрені, подібні до інсульту, можуть варіюватися від тривожних до інвалідизуючих. Але на відміну від інсульту, вони виникають повільно і посилюються, а потім можуть повністю зникнути. Проблеми з м’язами зазвичай проходять протягом 24 годин, але у певних випадках можуть тривати кілька днів.

Слід зазначити, що зазвичай біль настає після паралічу, але він може з’явитися і раніше, або голова може взагалі не боліти. Натомість людина може відчувати лише незначну слабкість, але тоді наступний напад може викликати сильний параліч без особливого болю.

У рідких випадках у деяких людей можуть виникати тривалі проблеми з рухом і координацією.

Що викликає геміплегічну мігрень?

Наразі вчені виявили чотири гени, що пов'язані з геміплегічною мігренню:

  • CACNA1A
  • ATP1A2
  • SCN1A
  • PRRT2

Дефекти або мутації будь-якого з них призводять до порушення здатності організму виробляти певний білок. Без цього у нервових клітин виникають труднощі з надсиланням або прийняттям сигналів, які проходять між ними. Одним з таких хімічних месенджерів або нейромедіаторів є серотонін. Таким чином, якщо у одного з батьків є геміплегічна мігрень, то дитина має 50% шансів захворіти на цей вид мігрені.

Лікування

На сьогоднішній день лікарі не дійшли згоди щодо лікування цього виду мігрені. Тому, стандартизованого лікування пацієнтів із з геміплегічною мігренню немає. Внаслідок цього, лікування даного виду мігрені спрямоване не зменшення вираженості її симптомів, а також зменшення провокуючих факторів (тригерів).

Дослідники зазначають про необхідність подальших досліджень для стандартизації діагностики і лікування геміплегічної мігрені.

Електронне джерело:

https://www.webmd.com/migraines-headaches/hemiplegic-migraine-headaches-symptoms-causes-treatments

до списку статей Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
4 жовтня 2024
Мігрень і секс: зв’язок неоднозначний
Мігрень – це захворювання, яке може супроводжуватися сильним повторюваним головним болем. Впоратися з симптомами зазвичай допомагають різні лікарські засоби. Деякі дані свідчать про те, що при мігрені також може бути корисною сексуальна активність. Однак необхідні додаткові дослідження, оскільки у деяких людей секс, навпаки, може спровокувати мігренозний головний біль.
5 квітня 2024
Ранні симптоми нападу мігрені: попереджений – значить озброєний
Мігрень – це головний біль пульсуючого характеру, зазвичай інтенсивніший з одного боку голови. Як правило, головний біль при мігрені є часто досить сильним та здатний перешкоджати повсякденній діяльності. Без відповідного лікування біль може тривати від чотирьох годин до трьох днів.
4 квітня 2024
Мігрень у дітей: виявлення та усунення харчових тригерів
Як відомо, мігрень – це, частіше за все, сильний пульсуючий головний біль, який зазвичай виникає з одного боку голови. Іноді мігренозний біль може зміщуватися з одного боку голови до іншого або відчуватися одночасно з обох боків. Мігрень часто супроводжується нудотою або блюванням. Люди з мігренню часто дуже чутливі до світла, шуму та запахів. Перед нападом мігренозного головного болю можуть відбутися зміни зору: людина може бачити миготливі вогні або темні плями.
15 березня 2024
Поліпрагмазія при мігрені: коли «більше» зовсім не означає «краще»
Мігрень – це неврологічне захворювання, одним з основних проявом якого є сильний головний біль. Він виникає епізодично і часто супроводжується нудотою, блюванням та підвищеною чутливістю до світла.