Лікування мігрені за допомогою традиційних знеболюючих препаратів може бути складним завданням, тому багато людей шукають альтернативні способи запобігання мігреням. Одним з таких потенційних засобів є сполуки магнію.
Магній – хімічний елемент, який допомагає підтримувати стабільний артеріальний тиск, сприяє здоров’ю серця, регулює роботу нервів і м’язів, а також формує кістки, ДНК і білки. Нестача магнію може спричинити головний біль та мігрень.
Деякі люди використовують магній для лікування та профілактики симптомів мігрені, включаючи сильний головний біль, порушення зору, чутливість до світла та звуку, нудоту та блювання.
Дослідження магнію виявили, що він є потенційно добре переносимим, безпечним та недорогим варіантом профілактики мігрені, хоча він також може бути ефективним як варіант ургентного лікування головного болю, включаючи мігрень, головний біль напруги та кластерний головний біль.
Деякі дослідження показали, що приймання дієтичних добавок, які містять магній, може бути ефективним способом запобігання головним болям. Інші дослідження також припускають, що рівень магнію в мозку людини може бути низьким під час мігрені.
Американський фонд мігрені (American Migraine Foundation) радить щодня приймати добавку оксиду магнію в кількості 400-500 мг для профілактики мігрені.
Деякі дослідники вважають, що ефективність магнію як засобу профілактики мігрені зростає, коли людина приймає більш високі дози – понад 600 мг – принаймні протягом 3-4 місяців.
Однак прийом високих доз магнію як добавки може спричинити негативні наслідки для деяких людей.
Прийом магнію може бути більш ефективним для людей, чия мігрень включає ауру або порушення зору.
Люди, які страждають на мігрень, можуть приймати оксид магнію у формі таблетки, щоб доповнити дієтарне споживання магнію.
Як альтернативу, лікар може вводити 1-2 г сульфату магнію внутрішньовенно, якщо у людини є проблеми з засвоєнням цієї дієтичної добавки.
Інші форми магнію включають:
Організм засвоює ці різні типи магнію з різною швидкістю. Організму важко засвоювати магній, якщо він не пов’язаний з іншими сполуками, тому добавки магнію часто містять інші речовини, такі як амінокислоти, які також забезпечують користь для здоров’я.
Деякі люди вважають за краще збільшити споживання магнію за допомогою дієти.
Продукти, що містять магній, включають:
Середня рекомендована добова норма споживання магнію становить 310-320 мг для жінок та 400-420 мг для чоловіків.
Магній міститься у багатьох продуктах харчування. Збільшення рівня споживання дієтарного магнію не несе жодних пов'язаних з ним ризиків.
Однак прийом занадто великої кількості добавок магнію може спричинити деякі несприятливі наслідки, включаючи діарею, судоми та блювання.
Якщо у людини спостерігається діарея через добавку магнію, слід припинити її приймання. Також дуже важливо, щоб людина з діареєю уникала зневоднення організму.
Також слід уникати прийому добавок магнію разом з антибіотиками, які відносяться до класу аміноглікозидів (стрептоміцин, неоміцин, канаміцин, гентаміцин тощо). Спільне приймання цих речовин може спричинити слабкість м’язів та інші проблеми.
Магній також може заважати засвоюванню інших антибіотиків. Отже, пацієнт повинен приймати будь-які необхідні антибіотики принаймні за 2 години до або через 4-6 годин після прийому цих добавок.
Крім цього, магній також може знизити кров'яний тиск у людини. У людей, яким призначені ліки від високого кров’яного тиску і які у той же час приймають препарати магнію, може зростати ризик розвитку гіпотонії, коли кров’яний тиск небезпечно знижується.
Надмірне накопичення магнію в організмі може призвести до серйозних побічних ефектів, включаючи:
А ще добавки магнію можуть викликати додаткові побічні ефекти у людей з певними захворюваннями, такі як:
Людина, яка замислюється про прийом добавок магнію, спочатку має обговорити це питання з лікарем. Лікар може порадити, чи безпечна для нього добавка, виходячи з історії хвороби.
Вагітним жінкам також слід проконсультуватися з лікарем перед тим, як приймати добавки магнію. Крім того, майбутнім матерям слід уникати внутрішньовенного вживання високих доз сульфату магнію, оскільки це може спричинити витончення кісток у плода, що розвивається.
При правильному прийомі магній може бути безпечним додатковим варіантом лікування для людей, хворих на мігрень. Застосування магнію може полегшити перебіг хронічної мігрені. При цьому, він має невисокий потенціал для несприятливих побічних ефектів.
Людям з аурою в анамнезі використання оксиду магнію може бути особливо корисним.
Кожен, хто розглядає можливість прийому добавок магнію, повинен спочатку поговорити з лікарем, оскільки магній може взаємодіяти з іншими ліками або погіршити симптоми наявного стану.
Магній має центральне значення для численних фізіологічних функцій, і роль, яку він відіграє в різних аспектах патогенезу мігрені, добре описана.
Пацієнтам із симптомами, що свідчать про гіпомагніємію, такими як передменструальний синдром, холодні кінцівки та судоми ніг або ніг, слід приймати добавки, що містять 400 мг хелатного магнію, оксиду магнію або магнію з повільним вивільненням.
Хоча деяким пацієнтам можуть знадобитися дози до 1000 мг, діарея та біль у животі можуть бути обмежуючими факторами. Внутрішньовенне введення магнію можна застосовувати при лікуванні пацієнтів, які не можуть переносити або споживати магній у вигляді таблеток. Сполуки магнію також можна використовувати для лікування гострої мігрені або у вигляді щомісячної профілактичної інфузії, яку часто вводять перед менструацією.
UA-ACIN-EIM-112020-046
до списку статей Знайти лікаря