Йога для лікування мігрені

Стрес є досить поширеним тригером для людей з мігренню. Деякі дослідження показують, що кількість і сила нападів зменшується зі зменшенням стресових факторів і зміною реакції на стрес самої людини.

Це означає, що певні дії, спрямовані на зниження рівня стресу, можуть допомогти зменшити прояви симптомів мігрені. Деякі люди додають до своєї стратегії лікування мігрені заняття йогою.

Було доведено, що пози йоги, глибоке дихання і аспекти медитації сприяють зниженню рівня стресу. Деякі дослідники аналізували вплив йоги на людей з мігренню і прийшли до висновку, що регулярні вправи можуть мати позитивний ефект при лікуванні хронічної мігрені. Однак, незважаючи на ці результати, необхідні додаткові дослідження впливу йоги на людей з мігренню.

Перед початком занять йогою в рамках терапії мігрені слід врахувати деякі фактори

Перш ніж включати йогу в свій розпорядок дня, необхідно дізнатися про деякі важливі речі. Оскільки існує безліч різних видів йоги, важливо знайти той, який підходить вам і буде сприяти полегшенню стану при мігрені.

Деякі лікарі вважають, що існують види йоги, ефективні і не ефективні для людей з мігренню. Вони рекомендує новачкам уникати використання відеоуроків для занять йогою, а відвідувати очні заняття з професійним інструктором.

Перед початком занять слід порадитися з інструктором йоги, розповісти йому про свою історію мігрені, щоб він допоміг підібрати асани, прийнятні для вас і здатні допомогти в боротьбі з мігренню.

Людям, що страждають на мігрень, слід уникати енергійних вправ і екстремальних поз. Для деяких пацієнтів збільшення темпу в вправах може навпаки стати причиною появи симптомів мігрені. Повільна йога, при якій людина фокусується на диханні і медитації, а також уникає поз, які сильно напружують м'язи шиї, є ідеальною.

Відновлювальна йога поєднує в собі техніки глибокого дихання з утриманням певних поз, які підтримуються підручними матеріалами (ковдрами, циновками, блоками, мотузками) в повністю розслабленому стані. Такі вправи можуть бути особливо корисні для людей, які страждають на мігрень.

Перед початком занять порадьтеся з лікарем

Перед тим, як почати займатися йогою, слід обговорити це з лікарем. Якщо ви страждаєте защемленням нервів, або у вас є які-небудь проблеми з хребтом, високий або низький артеріальний тиск, глаукома, ризик утворення тромбів, проблеми з кровоносними судинами і важкий остеопороз, варто обговорити допустиме навантаження при заняттях йогою і вислухати рекомендації лікаря.

Йога може допомогти зменшити інтенсивність і частоту прояву симптомів мігрені, але, швидше за все, це буде всього лише один з аспектів вашого плану лікування. Поговоріть зі своїм лікарем про те, як найкраще включити йогу в свій розпорядок дня і дотримуйтеся його протягом декількох місяців.

Зміни стану здоров'я не відбудуться моментально після першого ж заняття, тому будьте терплячі і розслаблені, і результати не змусять себе чекати.

Включивши йогу в свій план лікування, ви не тільки отримаєте можливість полегшення симптомів мігрені, але і принесете загальну користь своєму тілу і психіці. Заняття йогою дозволяють зрівноважити гормональний фон, поліпшити роботу органів і систем організму, гармонізують наше тіло, розум і дух. Пробуючи нові техніки ви вживаєте активні кроки щодо поліпшення свого здоров'я.

Джерело:

https://americanmigrainefoundation.org/resource-library/yoga-and-migraine/

UA-ACIN-EIM-092020-04

до списку статей Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
9 жовтня 2020
Використання ботулотоксину при мігрені
У багатьох випадках лікування мігрені за допомогою традиційних знеболюючих препаратів (нестероїдні протизапальні засоби, парацетамол, ацетилсаліцилова кислота і т.д.) виявляється недостатньо ефективним для купірування болю, а також не має профілактичного ефекту.
9 жовтня 2020
Нейромодуляціі для лікування мігрені
Мігрень - це неврологічне захворювання, основною ознакою якого є головні болі значної інтенсивності, що регулярно виникають.
15 вересня 2020
Йога для лікування мігрені
Стрес є досить поширеним тригером для людей з мігренню. Деякі дослідження показують, що кількість і сила нападів зменшується зі зменшенням стресових факторів і зміною реакції на стрес самої людини.
21 серпня 2020
Як підтримати людину з мігренню
Жити з мігренню нелегко, і нерідко людині, яка страждає на це захворювання, потрібна допомога і підтримка. Якщо ваш друг, член сім'ї або партнер страждає на мігрень, ці поради можуть вам допомогти.