Як підтримати людину з мігренню

Жити з мігренню нелегко, і нерідко людині, яка страждає на це захворювання, потрібна допомога і підтримка. Якщо ваш друг, член сім'ї або партнер страждає на мігрень, ці поради можуть вам допомогти.

UA-ACIN-EIM-082020-039

Не ставте під сумнів симптоми

Мігрень - це хвороба, що не виявляється зовні. Оскільки люди не помічають симптомів, існує безліч помилкових уявлень про мігрень. Часто її приймають за звичайний головний біль.

Людям важко усвідомлювати, що хтось не вірить їм через відсутність видимих симптомів. Для підтримки людини, яка страждає на мігрень, насамперед потрібно повірити в те, що йому дійсно боляче. Він має потребу у відпочинку і меншому навантаженні.

Під час нападу мігрені крім головного болю людина може відчувати і інші симптоми: нудота, блювання, світлова або звукова чутливість. Це досить виснажливо.

Як допомогти полегшити біль при мігрені

Кожна людина по-своєму переживає напади мігрені. Щоб підтримати - важливо перш за все вислухати людину, і тільки потім можна спробувати надати допомогу. Іноді досить просто вимкнути світло. В інших випадках допоможе зміна звичок, наприклад, відмова від парфумів, деяких продуктів або розуміння того, в який момент краще залишити гучний захід.

Найкращий спосіб дізнатися, яка потрібна допомога - запитати! Не ставте складних питань типу: "Чим я можу допомогти?", Такі питання занадто великі для того, хто страждає від болю. Рекомендується почати з малого, наприклад, дізнатися, чи потрібен їй чай, таблетка або краще було б закрити жалюзі. Це дозволяє дати просту відповідь "Так" або "Ні". Чим довше ви знайомі з людиною, спостерігаючи її симптоми, тим краще ви будете розуміти, як саме можна допомогти.

Підтримуйте, але не нав'язливо

Намагайтеся допомагати, а не просто цікавитися станом людини. Не кажіть, що ви знаєте, через що людина проходить, якщо особисто ви не страждаєте на мігрень. Ви не можете уявити, що відчуває людина під час нападу, але ви можете підтримати словом, спробувати допомогти зберігати позитивний настрій, нагадувати близькій людині, що скоро їй стане легше.

Люди, які страждають на мігрень хочуть жити звичним життям і бувати в колі рідних і близьких людей, але мігрень може активізуватися в будь-який момент і сплутати всі плани. Підтримка включає можливість зміни розкладу та дотримання певних обмежень. Люди з мігренню змушені відмовлятися від деяких заходів, унаслідок зміни самопочуття. Для них важливо, щоб інші розуміли, що життя людини з мігренню відрізняється від життя інших людей, і що причиною зміни планів є непередбачуваність їх хвороби, а не непередбачуваність характеру.

Надавайте фізичну допомогу

Ніщо так не вибиває зі звичного ритму життя, як напад мігрені. Надавайте посильну допомогу: приготуйте їжу, погуляйте із собакою, заберіть дітей зі школи або виконайте інші невідкладні справи. Це допоможе близькій людині розслабитися і швидше оговтатися.

Допоможіть вивчити тригери

Мігрень часто викликається подразниками навколишнього середовища, такими як яскраве світло, гучний шум або певні продукти. Ви можете допомогти близькій людині, відстежуючи потенційні причини головних болів і допомагаючи їй уникати або пом'якшувати ці тригери в майбутньому.

Викликати мігрень може і зневоднення. Якщо людину не мучить нудота, запропонуйте воду. Нерідко склянка води може допомогти запобігти розвитку болю.

Крім того, пам'ятайте, як ваша власна поведінка може вплинути на людину, яка страждає на мігрень. Якщо людина чутлива до світла і звуку, не вмикайте яскраве світло, вимкніть телевізор і музику, відведіть дітей і домашніх тварин в інше місце, закрийте двері і намагайтеся зберігати тишу у розпал нападу мігрені. І час від часу відвідуйте приміщення, де знаходиться людина з нападом, на випадок, якщо їй щось знадобиться.

Необхідно звернутися до лікаря, якщо у вашої близької людини:

  • біль не такий, як завжди;
  • оніміння;
  • проблеми з мовою;
  • висока температура;
  • задишка.

Складіть список симптомів і повідомте лікаря, які ліки були прийняті, на той випадок, якщо знадобиться ваша допомога.

Джерела:

https://americanmigrainefoundation.org/resource-library/support-someone-with-migraine/

https://time.com/5616125/migraines-how-to-help/

https://www.webmd.com/migraines-headaches/inside-migraines-17/slideshow-soothe-migraine

до списку статей Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
9 жовтня 2020
Використання ботулотоксину при мігрені
У багатьох випадках лікування мігрені за допомогою традиційних знеболюючих препаратів (нестероїдні протизапальні засоби, парацетамол, ацетилсаліцилова кислота і т.д.) виявляється недостатньо ефективним для купірування болю, а також не має профілактичного ефекту.
9 жовтня 2020
Нейромодуляціі для лікування мігрені
Мігрень - це неврологічне захворювання, основною ознакою якого є головні болі значної інтенсивності, що регулярно виникають.
15 вересня 2020
Йога для лікування мігрені
Стрес є досить поширеним тригером для людей з мігренню. Деякі дослідження показують, що кількість і сила нападів зменшується зі зменшенням стресових факторів і зміною реакції на стрес самої людини.
21 серпня 2020
Як підтримати людину з мігренню
Жити з мігренню нелегко, і нерідко людині, яка страждає на це захворювання, потрібна допомога і підтримка. Якщо ваш друг, член сім'ї або партнер страждає на мігрень, ці поради можуть вам допомогти.