Мігрень у чоловіків: причини і методи лікування

Від нападів мігрені, зазвичай, частіше страждають жінки, ніж чоловіки, оскільки вони більш схильні до гормональних коливань. Але, за оцінками фахівців, серед людей, які схильні до мігренозних атак, чоловіки становлять одну третину, причому основною причиною їх виникнення вважаються стрес і надмірні фізичні навантаження.

На жаль, люди, які страждають на мігрень, мають більш високий ризик розвитку інших проблем зі здоров'ям, таких як неспокій, депресія, безсоння, і багато інших. Крім того, чоловіки з мігренню частіше страждають серцево-судинними захворюваннями.

Перерахуємо деякі особливості виникнення і протікання мігренозного головного болю у чоловіків, а також способи його уникнути.

Інтенсивність мігрені у чоловіків нижча, ніж у жінок

Мабуть, у жінок нижчий больовий поріг, тому інтенсивність болю (за шкалою від 1 до 10) чоловіки відчувають на 5 балів, в той час як у жінок середня інтенсивність становить 6 балів. Крім того, мігренозні атаки у чоловіків зустрічаються рідше, ніж у жінок, в середньому чоловіки переживають шість епізодів головного болю в місяць, а жінки - сім.

Деякі експерти вважають, що причиною більш високого рівня болю у жінок може бути гормон естроген. Дослідження, результати якого були опубліковані в журналі Neurology в 2018 році, демонструє, що підвищений рівень жіночого статевого гормону естрогену у чоловіків, може стати причиною проявів мігрені. Дослідники припускають, що рівень гормонів у чоловіків - особливо баланс тестостерону та естрогену - може бути причиною того, що деякі чоловіки більш схильні до мігрені. Це також пояснює, чому жінки частіше за чоловіків страждають від цього захворювання.

Чоловіки, які страждають на мігрень, схильні до ризику серцевого нападу

У чоловіків середнього віку, які страждають на мігрень, ризик серцевого нападу на 42% вище, ніж у пацієнтів без мігрені, крім того, підвищується ризик виникнення аневризми - випинання стінки артерії внаслідок її стоншування або розтягування.

Чоловіки, які страждають на мігрень, також більш схильні до розвитку діабету і підвищення кров'яного тиску.

Фізичні вправи і секс можуть викликати мігрень

У чоловіків мігрень часто розвивається внаслідок надмірних фізичних навантажень під час фізичних вправ або сексуальної активності. Симптомами передоргазмічного головного болю є відчуття тиску і болю в голові, шиї і щелепі, які посилюються в міру розвитку сексуальної активності.

Було відмічено, що у спортсменів з травмами, такими як струс мозку, отриманими під час контактних видів спорту, спостерігаються більш часті прояви симптомів мігрені. Дослідження, проведене в 2005 році, показало, що у спортсменів, які отримали струс мозку, мігрень спостерігається значно частіше.

Мігрень зустрічається частіше, ніж проблеми з ерекцією

40-річні чоловіки частіше стикаються з мігренню, ніж з еректильною дисфункцією (ЕД). Ми постійно чуємо, що чоловіки середнього віку страждають від ЕД. Проте, дослідження показали, що один з 20 чоловіків у віці 40 років страждає від ЕД, а один з 18 чоловіків страждає від мігрені - але ця тема просто не отримує такого резонансу.

Алкоголь також може викликати мігрень

Вживання алкоголю є частою причиною виникнення головного болю у обох статей, але більш висока поширеність застосування алкоголю в способі життя середньостатистичного чоловіка означає, що він більше корелює і з збільшенням числа мігрені у чоловіків.

Цікаво, що, хоча зміна погодних умов є однією з основних причин виникнення мігрені серед жінок, цей фактор на 50% менше впливає на чоловіків.

Взаємозв'язок посттравматичних стресових розладів (ПТСР) і мігрені

Дослідження показали, що чоловіки в армії частіше страждають від мігрені через посттравматичні стресові розлади (ПТСР). Фізична і емоційна травма може викликати мігрень - а військовослужбовці страждають від обох.

Тригери мігрені у чоловіків

У кожної людини, яка страждає мігренозними болями, свої індивідуальні тригери, але основною причиною мігрені у чоловіків вважається фізичне навантаження. Дослідження також показують зв'язок між мігренню і підвищеним ризиком серцевих захворювань у чоловіків. В цьому випадку напади мігрені можуть бути пов'язані з гіперчутливими кровоносними судинами, які регулярно скорочуються і розширюються. Оскільки це може стати серйозною проблемою, чоловікам, які страждають від нападів мігрені, рекомендується регулярно проходити обстеження серця в якості запобіжного заходу.

Іншими можливими причинами мігрені або головного болю є стрес, недосипання, недостатнє споживання води (чай, кава або сік не враховуються, тільки чиста вода), голод або низький рівень цукру в крові, а також певні продукти харчування або напої.

Як отримати контроль над мігренню

Найпоширеніші методи контролю - це достатнє вживання води, здорове харчування, помірне споживання алкоголю, регулювання робочого часу і регулярні фізичні навантаження. Якщо надмірні фізичні навантаження є пусковим механізмом, слід пам'ятати про свій індивідуальний рівень навантаження. Також важливо знати і пам'ятати про індивідуальні причини мігрені. Виявлення та виключення цих тригерів допоможе значно поліпшити якість життя з мігренню.

Хоча чоловіки рідше повідомляють про прояви мігрені, вони все одно відчувають виснажливий біль. Турбота про себе і пошук допомоги - це ключ до запобігання болю, зниження його інтенсивності або припинення. Людині, яка страждає на мігрень, слід проконсультуватися з лікарем для постановки діагнозу, виключення інших захворювань, за симптомами схожих з мігренню і вибору відповідних варіантів лікування.

Джерела:

  1. https://www.netdoctor.co.uk/healthy-living/wellbeing/a28819/migraines-men/
  2. https://headaches.org/2019/06/14/how-does-migraine-impact-men-2/
  3. https://n.neurology.org/content/91/4/e374
до списку статей Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
15 вересня 2020
Йога для лікування мігрені
Стрес є досить поширеним тригером для людей з мігренню. Деякі дослідження показують, що кількість і сила нападів зменшується зі зменшенням стресових факторів і зміною реакції на стрес самої людини.
21 серпня 2020
Як підтримати людину з мігренню
Жити з мігренню нелегко, і нерідко людині, яка страждає на це захворювання, потрібна допомога і підтримка. Якщо ваш друг, член сім'ї або партнер страждає на мігрень, ці поради можуть вам допомогти.
21 серпня 2020
Оновлені рекомендації щодо проведення нейровізуалізації при мігрені
Мігрень – захворювання, яке може значно погіршувати якість життя, приводити до тимчасового зниження або втрати працездатності протягом певного періоду часу.
27 липня 2020
Наслідки зловживання знеболюючими препаратами
Знеболюючі препарати (нестероїдні протизапальні засоби - НПВС, похідні ерготаміну, анальгетики) є найбільш затребуваними і широко використовуваними безрецептурними препаратами.