Схуднення полегшує мігрень у пацієнтів з надмірною вагою

Мігрень і надмірна вага - це дві величезні проблеми суспільної охорони здоров'я, які «відповідальні» за значне погіршення якості життя і фінансові втрати. Недавні дослідження показують, що зайва вага підсилює мігрень, а також, можливо, підвищує ризик її виникнення.

Зв'язок між мігренню і зайвою вагою

Мігрень - це неврологічний розлад, що включає напади головного болю, часто пульсуючі, односторонні і сильні. За даними Міжнародного співтовариства головного болю (IHS), напади тривають від 4 до 72 годин і часто супроводжуються нудотою, блювотою, чутливістю до світла, звуку або рухів. Приблизно в однієї третини пацієнтів мігрень супроводжується аурою, яка характеризується минущими вогнищевими неврологічними симптомами, які найчастіше є зоровими, але можуть також включати порушення сенсорної, мовної та рухової функцій.

Мігрень і надмірна вага - це дві величезні проблеми суспільної охорони здоров'я, які «відповідальні» за значне погіршення якості життя і фінансові втрати. Недавні дослідження показують, що зайва вага підсилює мігрень, а також, можливо, підвищує ризик її виникнення. Зв'язок між мігренню і надмірною вагою може бути пояснений за допомогою різних фізіологічних, психологічних і поведінкових механізмів. Крім того, ожиріння збільшує ризик того, що епізодичні головні болі трансформуються в хронічні.

З огляду на те, що зайва вага є потенційним фактором ризику, пацієнти з мігренню і лікарі, які лікують мігрень, повинні бути інформовані про цей зв'язок і враховувати ці дані при виборі методів лікування.

Чоловіки, які страждають на мігрень, схильні до ризику серцевого нападу

Дослідники з Італії і США повідомляють, що для повних людей, які страждають від мігрені, втрата ваги може зменшити головний біль і поліпшити якість життя. Результати їх метааналізу були представлені на щорічних зборах ендокринологічного співтовариства в Новому Орлеані, (США)

«Втрата ваги у дорослих і дітей з надмірною вагою значно зменшує головний біль при мігрені за рахунок поліпшення всіх основних чинників, які негативно впливають на якість життя пацієнтів», - говорить провідний автор дослідження Клаудіо Пагано, доктор медичних наук, доцент кафедри внутрішньої медицини в Університеті Падуї, Італія: «Коли люди втрачають вагу, кількість днів з мігренню на місяць зменшується, так само, як і сила головного болю і тривалість нападу».

Мігрень зустрічається частіше, ніж проблеми з ерекцією

Щоб дослідити вплив втрати ваги, досягнутої за допомогою хірургічного втручання (малоінвазивні операції на шлунку і кишечнику, спрямовані на лікування ожиріння, метаболічних розладів і цукрового діабету II типу) або поведінкового втручання, на частоту і тяжкість мігрені, проф. Пагано і його колеги переглянули стандартні онлайн-бази даних медичних досліджень, в яких враховувалися інтенсивність болю, частота головного болю, тривалість нападу, інвалідність, а також індекс маси тіла (ІМТ), зміна ІМТ, втручання (оперативне втручання в порівнянні з поведінкової терапією) і склад популяції (дорослі в порівнянні з дітьми). У мета-аналізі були враховані дані про 473 пацієнтів з 10 досліджень.

Висновки дослідження

В результаті проведеного дослідження, вчені зробили висновок, що втрата ваги приводила до значного зниження частоти головного болю, інтенсивності болю і інвалідності, а також тривалості нападів.

Поліпшення стану пацієнтів не було пов'язано ні зі ступенем ожиріння на початковому рівні, ні з кількісним показником зниження ваги. Крім того, вплив на мігрень був аналогічним в результаті схуднення як за допомогою оперативного втручання, так і поведінкової терапії, приблизно в рівній мірі у дорослих і дітей.

Механізми, що зв'язують повноту, втрату ваги і головний біль при мігрені залишаються неясними, але вони можуть включати зміни в рівні хронічного запалення при надмірній вазі, зменшення супутніх ожирінню проблем зі здоров'ям, а також поведінкові і психологічні чинники ризику.

Недостатня вага і мігрень

Цікаво, що надмірна худорба також збільшує ймовірність розвитку мігрені. Як описується в дослідженні, опублікованому в травні 2017 року журналі Neurology, недостатня вага (ІМТ <18,5) була пов'язана з невеликим підвищеним ризиком мігрені. Після поправки на вік і стать ризик мігрені у людей з недостатньою вагою збільшився на 13%. Таким чином, як надлишок, так і дефіцит жирової тканини пов'язані з підвищеним ризиком розвитку мігрені.

до списку статей Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
29 січня 2020
Алкоголь і його зв'язок з мігренню
Взаємозв'язок між вживанням алкоголю і мігренню відомий давно. Так само відомо, що одні види алкоголю можуть сильніше провокувати напади, ніж інші. Але вчені до цих пір не отримали відповіді на деякі питання, що стосуються зв'язку алкоголю з мігренню.
29 січня 2020
Мігрень у чоловіків: причини і методи лікування
Від нападів мігрені, зазвичай, частіше страждають жінки, ніж чоловіки, оскільки вони більш схильні до гормональних коливань. Але, за оцінками фахівців, серед людей, які схильні до мігренозних атак, чоловіки становлять одну третину, причому основною причиною їх виникнення вважаються стрес і надмірні фізичні навантаження.
23 грудня 2019
Схуднення полегшує мігрень у пацієнтів з надмірною вагою
Мігрень і надмірна вага - це дві величезні проблеми суспільної охорони здоров'я, які «відповідальні» за значне погіршення якості життя і фінансові втрати. Недавні дослідження показують, що зайва вага підсилює мігрень, а також, можливо, підвищує ризик її виникнення.
23 грудня 2019
Хліб може ініціювати напад мігрені?
Мігрень - це напад виснажливого головного болю, який може супроводжуватися нудотою, запамороченням, чутливістю до світла і звуку. Мігрень неможливо вилікувати, однак можна скоротити частоту нападів, уникаючи деяких тригерів, які запускають напад головного болю.