Схуднення полегшує мігрень у пацієнтів з надмірною вагою

Мігрень і надмірна вага - це дві величезні проблеми суспільної охорони здоров'я, які «відповідальні» за значне погіршення якості життя і фінансові втрати. Недавні дослідження показують, що зайва вага підсилює мігрень, а також, можливо, підвищує ризик її виникнення.

Зв'язок між мігренню і зайвою вагою

Мігрень - це неврологічний розлад, що включає напади головного болю, часто пульсуючі, односторонні і сильні. За даними Міжнародного співтовариства головного болю (IHS), напади тривають від 4 до 72 годин і часто супроводжуються нудотою, блювотою, чутливістю до світла, звуку або рухів. Приблизно в однієї третини пацієнтів мігрень супроводжується аурою, яка характеризується минущими вогнищевими неврологічними симптомами, які найчастіше є зоровими, але можуть також включати порушення сенсорної, мовної та рухової функцій.

Мігрень і надмірна вага - це дві величезні проблеми суспільної охорони здоров'я, які «відповідальні» за значне погіршення якості життя і фінансові втрати. Недавні дослідження показують, що зайва вага підсилює мігрень, а також, можливо, підвищує ризик її виникнення. Зв'язок між мігренню і надмірною вагою може бути пояснений за допомогою різних фізіологічних, психологічних і поведінкових механізмів. Крім того, ожиріння збільшує ризик того, що епізодичні головні болі трансформуються в хронічні.

З огляду на те, що зайва вага є потенційним фактором ризику, пацієнти з мігренню і лікарі, які лікують мігрень, повинні бути інформовані про цей зв'язок і враховувати ці дані при виборі методів лікування.

Чоловіки, які страждають на мігрень, схильні до ризику серцевого нападу

Дослідники з Італії і США повідомляють, що для повних людей, які страждають від мігрені, втрата ваги може зменшити головний біль і поліпшити якість життя. Результати їх метааналізу були представлені на щорічних зборах ендокринологічного співтовариства в Новому Орлеані, (США)

«Втрата ваги у дорослих і дітей з надмірною вагою значно зменшує головний біль при мігрені за рахунок поліпшення всіх основних чинників, які негативно впливають на якість життя пацієнтів», - говорить провідний автор дослідження Клаудіо Пагано, доктор медичних наук, доцент кафедри внутрішньої медицини в Університеті Падуї, Італія: «Коли люди втрачають вагу, кількість днів з мігренню на місяць зменшується, так само, як і сила головного болю і тривалість нападу».

Мігрень зустрічається частіше, ніж проблеми з ерекцією

Щоб дослідити вплив втрати ваги, досягнутої за допомогою хірургічного втручання (малоінвазивні операції на шлунку і кишечнику, спрямовані на лікування ожиріння, метаболічних розладів і цукрового діабету II типу) або поведінкового втручання, на частоту і тяжкість мігрені, проф. Пагано і його колеги переглянули стандартні онлайн-бази даних медичних досліджень, в яких враховувалися інтенсивність болю, частота головного болю, тривалість нападу, інвалідність, а також індекс маси тіла (ІМТ), зміна ІМТ, втручання (оперативне втручання в порівнянні з поведінкової терапією) і склад популяції (дорослі в порівнянні з дітьми). У мета-аналізі були враховані дані про 473 пацієнтів з 10 досліджень.

Висновки дослідження

В результаті проведеного дослідження, вчені зробили висновок, що втрата ваги приводила до значного зниження частоти головного болю, інтенсивності болю і інвалідності, а також тривалості нападів.

Поліпшення стану пацієнтів не було пов'язано ні зі ступенем ожиріння на початковому рівні, ні з кількісним показником зниження ваги. Крім того, вплив на мігрень був аналогічним в результаті схуднення як за допомогою оперативного втручання, так і поведінкової терапії, приблизно в рівній мірі у дорослих і дітей.

Механізми, що зв'язують повноту, втрату ваги і головний біль при мігрені залишаються неясними, але вони можуть включати зміни в рівні хронічного запалення при надмірній вазі, зменшення супутніх ожирінню проблем зі здоров'ям, а також поведінкові і психологічні чинники ризику.

Недостатня вага і мігрень

Цікаво, що надмірна худорба також збільшує ймовірність розвитку мігрені. Як описується в дослідженні, опублікованому в травні 2017 року журналі Neurology, недостатня вага (ІМТ <18,5) була пов'язана з невеликим підвищеним ризиком мігрені. Після поправки на вік і стать ризик мігрені у людей з недостатньою вагою збільшився на 13%. Таким чином, як надлишок, так і дефіцит жирової тканини пов'язані з підвищеним ризиком розвитку мігрені.

до списку статей Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
15 вересня 2020
Йога для лікування мігрені
Стрес є досить поширеним тригером для людей з мігренню. Деякі дослідження показують, що кількість і сила нападів зменшується зі зменшенням стресових факторів і зміною реакції на стрес самої людини.
21 серпня 2020
Як підтримати людину з мігренню
Жити з мігренню нелегко, і нерідко людині, яка страждає на це захворювання, потрібна допомога і підтримка. Якщо ваш друг, член сім'ї або партнер страждає на мігрень, ці поради можуть вам допомогти.
21 серпня 2020
Оновлені рекомендації щодо проведення нейровізуалізації при мігрені
Мігрень – захворювання, яке може значно погіршувати якість життя, приводити до тимчасового зниження або втрати працездатності протягом певного періоду часу.
27 липня 2020
Наслідки зловживання знеболюючими препаратами
Знеболюючі препарати (нестероїдні протизапальні засоби - НПВС, похідні ерготаміну, анальгетики) є найбільш затребуваними і широко використовуваними безрецептурними препаратами.