Чи існують провісники нападу епілепсії? Як зрозуміти, що наближається напад?

У частини пацієнтів з епілептичними нападами є передвісники. Це якесь певне або дивне відчуття в тілі, або посмикування руки. Або є так звана епігастральна аура, коли з’являється дивне відчуття в животі, яке поступово піднімається уверх, і людина втрачає свідомість. Такі пацієнти можуть відчувати, що в них наближається напад. Детальніше про це дивіться у відео.

Коментує епілептолог обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології м. Ужгород, Студеняк Тарас Олександрович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
25 травня 2021
«Ви питаєте – ми відповідаємо»
Відповіді на запитання, що були задані під час прямого ефіру на 22 травня 2021 року.
11 травня 2021
Рефрактерна епілепсія
Рефрактерною називають епілепсію, коли частоту і тяжкість нападів не вдається контролювати за допомогою двох правильно підібраних у адекватній дозі протиепілептичних препаратів. Цей різновид епілепсії також називають неконтрольованою, або фармакорезистентною. Проте Міжнародною протиепілептичною лігою (ILAE) було запропоновано використання терміну «стійка епілепсія».
8 квітня 2021
Чи впливає менструальний цикл на частоту нападів у жінок з епілепсією?
Приблизно 50% жінок дітородного віку, які хворіють на епілепсію, повідомляють, що під час менструації напади відбуваються частіше. У свою чергу, дослідження свідчать, що зміни у періодичності нападів найчастіше трапляються в середині циклу під час овуляції та приблизно за тиждень до менструації.
12 березня 2021
Хто може захворіти на епілепсію?
Епілепсія – поширене хронічне захворювання неврологічного характеру, особливістю якого є періодичні судомні напади, яке іноді супроводжується втратою свідомості.