Лікування епілепсії у пацієнтів похилого віку

Всі абсолютно в літературі сходяться на думці, що ця група пацієнтів найкраще піддається лікуванню,при чому невисокими дозами препаратів і навіть одним препаратом. Пояснення до кінця цьому немає, але це факт, що люди похилого віку без тяжкої супутньої патології або хвороби Альцгеймера на фоні якої бувають напади дуже швидко позбуваються цих нападів. Часом, деякі препарати і не варто їм призначати, наприклад, карбамазепін, якщо є проблеми з серцем: аритмія, порушення провідності треба бути обережними. Взагалі до підбору ліків треба поставитися дуже уважно. Доведено, для людей старшого віку є 2 препарати: ламотриджин і левітерацетам.

Коментує д.м.н., професор кафедри неврології ЛНМУ ім. Д. Галицького, керівник Львівського обласного протиепілептичного центру Мар’єнко Лідія Борисівна.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
28 вересня 2020
Аутоімунна форма епілепсії
Аутоімунна форма епілепсії (АЕ) викликана змінами у функціях імунної системи організму. Головною ознакою АЕ є судомні напади. Цей тип епілепсії був нещодавно включений до нової системи класифікації епілепсії, розробленої Міжнародною протиепілептичною Лігою (ILAE).
14 серпня 2020
Епілепсія і депресії
Згідно результатів досліджень, симптоми депресії відчувають 30-35% людей, які страждають від епілепсії. Депресія вважається найпоширенішим розладом настрою в усьому світі.
3 квітня 2020
Як покращити контроль над епілептичними нападами
Дотримання режиму щоденного прийому ліків є дуже важливою вимогою ефективного лікування епілепсії. У деяких випадках графік прийому ліків буває складним і його важко дотримуватися, особливо якщо доводиться приймати ліки неодноразово протягом дня.
3 квітня 2020
Тригери при епілепсії
Деякі люди, що хворіють на епілепсію зауважують, що часто напади відбуваються за певних обставин. Безумовно, у багатьох випадках неможливо передбачити початок нападу, але деколи це не так. Відстеження тригерів (будь-яких факторів, що виникають безпосередньо перед нападом) може допомогти передбачити, коли може відбутися напад. Це дає змогу підготуватися і дізнатися, як зменшити вірогідність того, що напад може відбутися у цей час.